Diskusní pořad s mediální tématikou Média a svět přinese i v neděli 14. května divákům nejen zpravodajský servis a obvyklé rubriky – Kometa a Propadák týdne, ale i zajímavé hosty. V první polovině pořadu se sejdou ředitel největší české distribuční společnosti BontonFilm Ladislav Hrabě a ředitel řetězce multikin Village Cinemas Tomáš Palička. Hovořit budou o tom, zda je provozování kin a s nimi spojených distribučních společností v Česku výnosným byznysem a jak mohou kina konkurovat stále rostoucímu trhu s DVD nosiči.

Česká mediální scéna se v uplynulém týdnu docela zatřásla po zdánlivě nevinném incidentu v Českém rozhlase. Moderátor České televize a zároveň Českého rozhlasu Aleš Cibulka už nebude v rádiu uvádět pořad Jak to vidí – nechal totiž bez povšimnutí výroky svého hosta – Yvonne Přenosilové – na adresu premiéra Jiřího Paroubka. Je takový postup vedení vůči mediálním pracovníkům běžný? Jaké jsou hranice svobody slova? Divákům dnes odpoví ředitel Českého rozhlasu 2 – Praha Jiří Vejvoda.

Proč deníky píšou, co píšou a televize vysílají, co vysílají? Odpověď hledá týdeník věnovaný nejen světu novin, časopisů, televizí a rádií, ale také internetu, reklamě, public relations nebo marketingu. Týden co týden aktuální téma a k němu dva hosté s odlišnými názory na věc. Každé téma navíc glosuje pestrá směs více než desítky odborníků panelu pořadu napříč zmíněnými obory.

Preméra vždy v neděli v 16:33 na ČT24

E-mail: mediaasvet@ceskatelevize.cz

Stopáž25 minut
Rok výroby 2006
 P 4:3