Evropa upírala v uplynulém týdnu oči k Praze, přesněji k Pražskému hradu, Evropské události se ale v první řadě podívaly do Moskvy. Hillary Clintonová tam jednala o věcech, které se Evropy hodně týkají.

V Moskvě jednala americká ministryně zahraničí Hillary Clintonová se Sergejem Lavrovem mimo jiné znovu o protiraketové obraně. V jejím výrocích o amerických představách protiraketového štítu se často opakovalo slovo „společný“. Evropské události vás seznámí s tím, co přesně Clintonová a Lavrov řekli. Jaký další vývoj nám to naznačuje, o tom už si názor uděláte sami. Pořad nezanedbává ani vývoj ve sporu českého prezidenta s Evropskou unií o jeho podpis, který jako jediný ještě chybí, aby byla smlouva konečně ratifikována Českou republikou, a tím také celou Evropskou unií.

O pořadu

Týdeník zahraniční redakce ČT24. Evropská témata ve vztahu k ČR a vztah ČR k Evropě. Evropská unie jako prostor, do kterého patří i Česká republika. Srovnání politiky evropských zemí s aktuální tuzemskou situací. Postřehy, reportáže, názory i analýzy zahraničních korespondentů České televize.

Premiéra vždy v sobotu v 15:33 na ČT24

Kontakt: evropskeudalosti@ceskatelevize.cz

Stopáž22 minut
Rok výroby 2009
 P