Předsednictví: Co Evropa čeká od Švédů; co nečekaného může Švédy postihnout. To je v Evropských událostech tématem úvodní reportáže Barbory Šámalové. Evropské přírůstky na Seznamu světového dědictví (UNESCO) pořad uzavírají.

Na řadě jsou Švédové a evropský tisk už předem dává jejich výkon do kontrastu s tím, jak většinou prezentoval výkon českých předsednických týmů (obou). Ale i Švédy může leccos zaskočit. Barbora Šámalová o tom v Evropských událostech hovoří s experty.

Z Bratislavy se dozvíte, že Slovensko nemohlo vyměnit svou korunu za euro ve vhodnějším okamžiku. Se slovenskou korunou by byli Slováci mnohem víc pocítili dopad světové finanční krize. Právě teď platí eurem už půl roku. Radost jim ale dělá také to, že Levoča je novým slovenským přírůstkem na seznamu světového dědictví, který vede UNESCO. I Levoču v plné nádheře a plné práci uvidíte v Evropských událostech.

O pořadu

Týdeník zahraniční redakce ČT24. Evropská témata ve vztahu k ČR a vztah ČR k Evropě. Evropská unie jako prostor, do kterého patří i Česká republika. Srovnání politiky evropských zemí s aktuální tuzemskou situací. Postřehy, reportáže, názory i analýzy zahraničních korespondentů České televize.

Premiéra vždy v sobotu v 15:33 na ČT24

Kontakt: evropskeudalosti@ceskatelevize.cz

Stopáž22 minut
Rok výroby 2009
 P