Podobně jako v minulých vydáních, sledují Evropské události různé aspekty dopadu ekonomické recese na Evropu a vývoj v otázce energetické bezpečnosti. Víc místa než obvykle dostaly tentokrát události z kulturního života.

Šrotovné samo o sobě asi automobilový průmysl v Evropě nespasí, ale může pomoci. Otázka je, jak a komu? Peníze, kterými jeden stát zaplatí občanovi za ochotu vzdát se starého vozu, mohou pomoci zvýšit odbyt vozů vyrobených v jiném státu, dokonce v zámoří. Rozšíří se tedy tato podpora do celé EU? To je jedno téma Evropských událostí. Jiným jsou ruské naděje, že Evropa se nevymaní ze závislosti na ruském plynu. Poprvé se pořad podívá do Severní Osetie, kde je v krizi tradični těžký průmysl a těžce to dopadá na obyvatelstvo. Nahlédne do superekologické samoobsluhy v Itálii a nabídne záběry z kulturních událostí evropského dosahu. V evropském komplexu v Bruselu je výstava představující různé knižní podoby bible v české historii a v Paříži byla po tři dny a noci obléhána statisíci návštěvníků výstava „Picasso a mistři“.

O pořadu

Týdeník zahraniční redakce ČT24. Evropská témata ve vztahu k ČR a vztah ČR k Evropě. Evropská unie jako prostor, do kterého patří i Česká republika. Srovnání politiky evropských zemí s aktuální tuzemskou situací. Postřehy, reportáže, názory i analýzy zahraničních korespondentů České televize.

Premiéra vždy v sobotu v 15:33 na ČT24

Kontakt: evropskeudalosti@ceskatelevize.cz

Stopáž22 minut
Rok výroby 2009
 P