Volby ve Španělsku, jak si chce Brusel poradit s nerovností platů u mužů a žen, Chorvatsko nakročilo k EU a obezita ohrožuje Brity. To je příklad témat Evropských událostí.

Téma: Volby ve Španělsku, Chorvatsko blíž k EU

Ve Španělsku proběhly parlamentní volby. Zemi mají podle výsledků vládnout další čtyři roky socialisté. Moc času na oslavné přípitky ale vítězové nemají. Nezískali totiž takovou podporu, aby mohli vládnout sami. Budou se proto muset o moc podělit s některou z menších stran. Španělsko má v hledáčku Filip Kanda.

Chorvatsko je zas o krok blíž členství v EU. Evropské komise oznámila, že by mohla rozhovory o vstupu se Záhřebem ukončit už v příštím roce. Chorvatsko by se tak po Slovinsku stalo druhou členskou zemí z bývalé Jugoslávie. Podrobnosti v reportáži Michala Kubala.

Další z reportáží Evropských událostí se zaměří na problematiku stárnutí Evropanů. Velká část z nich se už není schopna o sebe postarat jako v mládí a stává se závislá na svém okolí. Britové nezdravě tloustnou. Čísla uvádějí, že dvě třetiny mužů, polovina žen a každé šesté dítě ve věku šest až patnáct let jsou obézní. Řešení hledají lékaři, dietologové, pedagogové i politici.

O pořadu

Týdeník zahraniční redakce ČT24. Evropská témata ve vztahu k ČR a vztah ČR k Evropě. Evropská unie jako prostor, do kterého patří i Česká republika. Srovnání politiky evropských zemí s aktuální tuzemskou situací. Postřehy, reportáže, názory i analýzy zahraničních korespondentů České televize.

Premiéra vždy v sobotu v 15:33 na ČT24

Kontakt: evropskeudalosti@ceskatelevize.cz

Stopáž23 minut
Rok výroby 2008
 P 4:3