Litujeme, ale v současné době není pořad v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Evropské události otevře příspěvek Anetty Petrovičové věnovaný volbám na Slovensku. Naši východní sousedé šli k urnám až po nás, ale v sestavování vlády teď Bratislava Prahu zdá se hodně předběhla. Ovšem podobně jako v Polsku se i na Slovensku ustavila dost bizarní vládní koalice. Dá se říct, že i to je důvod, proč jsou obě naše země v ohnisku napjaté pozornosti ostatní integrované Evropy.

Jiří František Potužník se zaměřil na to, co Evropská unie jako celek dělá proti závislosti na drogách, která v zemích pětadvacítky rozhodně neslábne. Přes osm tisíc Evropanů ročně zaplatí za užívání drog smrtí. Evropská komise chce proto zpřísnit zákony potírající distribuci a užívání narkotik. Ty ale spadají většinou do kompetence národních vlád a velmi se liší od jedné země ke druhé.
V Evropě bylo v uplynulém týdnu trochu divoké počasí. Od saharských veder po tropické lijáky. Na jihu Španělska byla výheň nesnesitelná i pro ty nejodolnější. Vyprovokovala jednu nezvyklou reakci. Stávku. A byla to stávka nikoli ve prospěch stávkujících ale ve prospěch koní.

O pořadu

Týdeník zahraniční redakce ČT24. Evropská témata ve vztahu k ČR a vztah ČR k Evropě. Evropská unie jako prostor, do kterého patří i Česká republika. Srovnání politiky evropských zemí s aktuální tuzemskou situací. Postřehy, reportáže, názory i analýzy zahraničních korespondentů České televize.

Premiéra vždy v sobotu v 15:33 na ČT24

Kontakt: evropskeudalosti@ceskatelevize.cz

Stopáž5 minut
Rok výroby 2006
 P 4:3