Evropská komise oznámila, že odkládá konečné rozhodnutí o přijetí Bulharska a Rumunska za členy Unie na říjen. Na druhé straně neodložila předpokládané datum jejich přijetí: 1. leden 2007. Toho dne se stanou členy, dokáží-li ovšem do té doby splnit všechny zbývající podmínky přijetí.

Podmínky k příjetí do eurozóny už naproti tomu splnilo Slovinsko. Od příštího roku budeme muset do Slovinska jezdit s eury v kapse. U nás vzrostl počet lidí, kteří euru nedůvěřují. Slovinsko je třináctou členskou zemí Evropské unie, která přijala evropskou měnu. Jiří František Potužník natočil reportáž o lidech, kteří penězi neoplývají v žádné měně. V Evropské unii žije totiž pod hranicí chudoby 17 milionů lidí. Jejich zástupci ze všech členských zemí byli pozváni do Bruselu. Bylo to jen gesto? Nebo začátek nějaké systematické péče v rámci Unie?
umělecká očekávání, to ale neznamená, že nesplní finanční očekávání. Reklamu má Šifra mistra Leonarda obrovskou. Takovou, že ve dvou městech, v nichž se děj knihy a filmu odehrává, vznikl nový fenomén – turistika ve stopách Da Vinciho kódu.

O pořadu

Týdeník zahraniční redakce ČT24. Evropská témata ve vztahu k ČR a vztah ČR k Evropě. Evropská unie jako prostor, do kterého patří i Česká republika. Srovnání politiky evropských zemí s aktuální tuzemskou situací. Postřehy, reportáže, názory i analýzy zahraničních korespondentů České televize.

Premiéra vždy v sobotu v 15:33 na ČT24

Kontakt: evropskeudalosti@ceskatelevize.cz

Stopáž22 minut
Rok výroby 2006
 P 4:3