Postavit z těch pěti bábovek vítězný tým, to by snad nesvedl ani archanděl Gabriel. Může to dokázat člověk? Britská komedie.
Hrají: G. Olsen, N. Morrissey, S. Janusová, T. Slattery aj. Scénář a režie: John Godber.

Tu sázku neměl Arthur uzavírat. Vsadit celé svoje úspory na to, že ze široko daleko nejhoršího mančaftu udělá za necelé dva měsíce mužstvo, které se bude moci v ragbyovém pohárovém finále postavit nejlepšímu, patnáct let neporaženému týmu - to není odvaha, to je čiré šílenství. Jenže po bitvě je každý generálem a člověk je křehká nádoba, které se občas zatmí před očima a nechá se dobře mířeným úderem pod pás vyprovokovat. Jako Arthur od svého dávného rivala Rege. Není tak hloupý, aby si to teď nedokázal uvědomit - ovšem to už je malounko pozdě. Správný chlap se však nevzdává bez boje. A Arthur si pořád ještě o sobě myslí, že chlap je...

Původně divadelní hra, která sklízela úspěchy nejen na jevištích v Británii, (v londýnském West Endu získala vůbec první Cenu Laurence Oliviera za komedii), ale i v Americe, Austrálii a mnoha evropských zemích. Film je režijním debutem jejího autora, dramatika Johna Godbera.

(Je věnován památce Briana Glovera, (hraje hrdinova tchána Jacka), který krátce po natáčení zemřel. Patřil k nejzajímavějším britským hercům. Původem učitel a zápasník ztělesnil na jevišti, ve filmu i v televizi řadu postav. Do filmu vstoupil v Loachově filmu KES, známe jej i z řady dalších - např.: Nemocnice Britannia, Šťastný to muž!, Společnost vlků, Vetřelec 3 atd.)

Napište nám