Vzpomínka na hereckou legendu – pana Luďka Munzara, který zemřel dnes ve věku 85 let. Dále účinkují: K. Šíp, R. Tesařík a J. Voldánová (2012). Režie V. Polesný

Obsah dílu

Přehrát vše

Ve věku 85 let zemřel dnes, v sobotu 26. ledna, legendární divadelní, filmový a televizní herec, dabér a recitátor, dlouholetý člen Národního divadla – pan Luděk Munzar.

Za tři dekády působení na naší první scéně vytvořil řadu významných rolí. Často hrál v televizi i ve filmu, mnohdy po boku své manželky Jany Hlaváčové jako např. ve filmu Lev s bílou hřívou. Dále např. ve snímku Žert, Dědeček automobil či Srpnová neděle. Televizním divákům utkvěl především v titulní roli Dietlova seriálu Synové a dcery Jakuba skláře. Vzpomeňme ale i např. na drama Klobouk plný deště, dvoudílnou televizní inscenaci Ubohý pan Kufalt nebo apokryf Pilát Pontský onoho dne či drama Královská hra.

Byl rovněž průvodcem po rozhlednách, vyprávěl o věkovitých stromech a pramenech řek v televizních dokumentech. Jeho velkou vášní bylo létání a rychlá auta. Obdržel cenu Thálie za rok 2011 za celoživotní činoherní mistrovství.

Který z hostů vás nejvíce zaujal?

51 % 164 hl. Luděk Munzar 32 % 102 hl. Richard Tesařík 17 % 53 hl. Jolana Voldánová Celkem 319 hlasů
Stopáž42 minut
Rok výroby 2012
 ST
ŽánrZábava