Základy angličtiny s papouškem a dalšími animovanými postavičkami

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Základ každého dílu kombinovaného kurzu Angličtina pro nejmenší, který je určen především dětem, ale také jejich učitelům, rodičům i dospělým začátečníkům, tvoří kreslený seriál z produkce BBC English „Muzzy in Gondoland”. V pohádkové zemi se děti setkají nejen s postavičkou Velkého Muzzyho, ale i s králem, královnou, princeznou, zahradníkem a dalšími hrdiny, kteří nás budou příběhem provázet.

Pro děti-začátečníky je však obtížné orientovat se v anglických dialozích stylizovaných postaviček, nemají totiž český překlad. Proto budou naše děti provázet do anglické pohádky prostředníci. Přiblíží jim v různých situacích předměty, symboly a činnosti, které znají z české reality, tak, aby děti pochopily jejich význam i v angličtině. Jsou to Derek (anglický herec a spíkr BBC Hugh Kernode) a jeho papoušek Ringo. Derek odlétá do Gondolandu a papoušek, který mluví jen česky, stejně jako naše děti, se musí začít učit anglicky, aby „Gondolanským” rozuměl.

Kompletní anglické texty té části každé lekce, která se týká kresleného seriálu „Muzzy in Gondoland”, vydalo SNTL a SPN, kde také vyšly barevné pracovní sešity pro děti.
Na této stránce najdete dialogy naší dvojice Dereka a Ringa, tak jak vyšly v Týdeníku Televize a které si můžete stáhnout a na 24 stran vytisknout.

dokument PDF [13,4 MB]

dokument MS Word [13,7 MB]

obrázky ve formátu PNG [ZIP 13,5 MB]

Stopáž11 minut
Rok výroby 1990
 4:3