Jak zachránit ohroženou katolickou školu. Bing Crosby a Ingrid Bergmanová v hlavních rolích klasického amerického filmu.
Dále hrají: H. Travers, W. Gargan, R. Donnellyová, J. Carrollová, M. Sleeperová, R. Williams a další. Režie: Leo McCarey.

Velký úspěch snímku Farář u sv. Dominika (1944, Going My Way), který byl vyznamenán sedmi Oscary (mj. za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli, námět, scénář, režii i film), si vynutil o rok později natočení volného pokračování, nazvaného Zvony od sv. Marie, rovněž režírovaném klasikem americké komedie Leem McCareym (1898-1969), v jehož filmografii nalezneme mj. jeden z nejlepší filmů bratří Marxů (Kachní polévka - 1933), klasickou veselohru Harolda Lloyda (Mléčná dráha - 1936) nebo úspěšnou crazy komedii Nahá pravda (1937). Bing Crosby si v něm zopakoval svoji oscarovou úlohu moderně založeného otce O'Malleyho, jenž tu pomáhá zachránit chátrající školu sv. Marie. Jeho partnerkou je další slavná hollywoodská hvězda Ingrid Bergmanová, která ztělesnila postavu matky představené, sestry Benedict. Děj snímku se vedle shánění nové školní budovy soustřeďuje na vztah mezi oběma hlavními postavami, jež přes drobné konflikty ohledně metod výuky k sobě nalézají vzájemnou úctu a pochopení. Ve filmu samozřejmě nechybí několik obratně vložených písniček. Jak už to bývá, pokračování nedosáhlo úrovně originálu, ale přesto slavilo v amerických kinech mimořádný divácký úspěch a naprázdno nevyšlo ani při udílení Cen akademie - získalo jednoho Oscara (za nejlepší zvuk) a v dalších sedmi kategoriích bylo nominováno (nejlepší film, režie, herecké výkony v hlavních rolích, střih, hudba a píseň - Aren't You Glad You're You). U nás se tento snímek nikdy nehrál, a tak ho uvidíme v české premiéře. Původně černobílý film byl počítačově kolorován.

Napište nám