Janu a Zuzanu, Milušku, a také Petru s Karlem čekají ve studiu dojemné i veselé chvíle. Režie M. Dvořáček

Pořad bylo možné přehrát do 24. 5. 2020
Video není k dispozici

Jana a Zuzana

Jana a Zuzana jsou sestry. Ze čtyř sourozenců mají k sobě nejblíže, a proto přišly do Pošty společně. Přicházejí s nadějí, že se po mnoha letech uvidí s někým, o kom celé roky jen marně přemýšlejí. Asi před 40 lety se jejich maminka neshodla s bratrem Zdeňkem a od té doby se jejich rodiny nevídaly. Jana se Zuzkou už nikdy později neviděly své bratrance Michala a Martina, děti strýce Zdeňka. Mrzí je zejména to, že nemohly odluku rodin ovlivnit, a tak se o nápravu pokusí dnes, za své rodiče. Vědí, že i jejich maminku tehdejší konflikt dodnes mrzí a setkání po letech by bylo nejkrásnějším překvapením a dárkem k jejím 80tinám.


Miluška

Miluška žije s laskavým partnerem a namísto dětí zatím spolu vychovávají roztomilé štěně. Zdálo by se, že je šťastná, ale mrzí ji chladné vztahy s maminkou a sestrou, a stále jí chybí zázemí širší rodiny, která by ji přijímala. Především si přeje navázat kontakt se svým otcem. Setkali se jen jednou, jako dva cizí lidé, když už byla dospělá. Bylo to krátké setkání, první a zatím poslední. Tehdy ho Miluška ani nedokázala jako otce oslovit, přestože si to přál. Otec jí stále schází, ráda by ho viděla, a také své další příbuzné z jeho strany, které zatím neměla možnost poznat.


Petra

Petra je celoživotní učitelka matematiky a fyziky. Miluje svoji práci, život mezi mladými lidmi ji nabíjí energií. Proto stále učí, i teď, kdy by už nemusela. Díky své práci a zájmům se udržuje v dobré psychické kondici, má přátele a stále spoustu nápadů. Se svým manželem Karlem připravila společný plán. Oba by se rádi po mnoha letech setkali s jiným manželským párem – Jindrou a Jiřím. Seznámili se kdysi dávno, na jedné z mála zahraničních cest, které tehdejší režim podporoval. Už ve vlaku si padli do oka – měli podobný zájem objevovat a také podobný přístup: nebrat rigidní socialistická pravidla příliš vážně. Vytvořili čtyřčlennou skupinu a cestu si náramně užili. Stali se z nich přátelé, po návratu ještě spolu leccos prožili. Ale potom se z různých důvodů přestali vídat. Nevědí o sobě snad třicet let.


Stopáž58 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD
ŽánrZábava