Pošta pro tebe již 15 let pomáhá lidem najít blízké nebo přátele. Čas, věk, hranice ani vzdálenost obvykle žádnému vytouženému setkání nezabrání. Stejně jako Regíně z Vídně a Peterovi z Bratislavy. Režie M. Dvořáček

Pořad bylo možné přehrát do 9. 2. 2020
Video není k dispozici

Regína

Regína toužila se stát operní zpěvačkou a díky své píli a houževnatosti se jí skutečně stala. Větší část svého života prožila v zahraničí, kam se nejen vdala, ale i hostovala na koncertních podiích v mnoha zemích. Dařilo se jí, vyhrávala pěvecké soutěže a v roce 2002 získala i Cenu Thálie. Život v záři reflektorů může mnoha lidem připadat záviděníhodný, avšak jen umělec ví, jaké oběti musí své tvůrčí dráze přinést. Často je to partnerství, rodina, děti, přátelé. Paní Regína sice dnes žije spokojeně se svým synem ve Vídni, vyučuje mladé nadějné zpěváky a je šťastná, že se mohla věnovat práci, která byla vždy jejím koníčkem, ale… Kvůli jednomu „ale“ nakonec napsala do Pošty.


Peter

Peter je 23letý mladý muž. Narodil se v Čechách, ale od svých tří měsíců žije v Bratislavě. Je tam šťastný. Má zázemí, rodiče, přátele, práci. Asi by o svém životě nikdy nepochyboval, kdyby ve třinácti letech nenašel doma dokumenty, které se vztahují k jeho adopci. Tehdy prožil psychicky náročné období. Nakonec se díky prarodičům i adoptivním rodičům a jejich trpělivému vysvětlování a ujištění, že je a navždy bude „jejich“, s nastalou situací svým způsobem vyrovnal. Na biologickou rodinu však od té doby myslel a hledal ji všemi dostupnými způsoby. Ne, aby k nim odešel, ale aby se dozvěděl, proč s nimi nevyrůstal, proč jej nechtěli.


Stopáž58 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD
ŽánrZábava