Duševní pohoda je stav, kdy se cítíme spokojení. Pokud se Miluše setká se svými dětmi, Jaromír s tátou a Eva najde bratrance, budou své štěstí zažívat také oni. Uvádí Ester Janečková. Režie M. Dvořáček

Pořad bylo možné přehrát do 27. 1. 2016
Video není k dispozici

Miluše

Miluše je pracovitá a energická žena, pomáhá, kde může, žije přes dvacet let s jedním mužem, okolí ji má rádo. Svou energii však vybíjí nejen z přirozené potřeby pomáhat, ale i proto, aby zapomněla na vlastní trápení. Svůj bol zasunula hluboko do duše. Co tak strašného potlačuje? Ztrátu dětí. Přišla o ně před čtyřiceti lety, je přesvědčena, že neprávem, žije v zajetí vzpomínek a křivdy. Vidět, že jsou v pořádku, je přání, se kterým denně usíná.


Jaromír

Jaromír je dospělým synem svého otce. Jedno z mnoha dětí mnoha rodičů. Přesto má pocit, že je právě jeho otec výjimečný a že si zaslouží pozvání do Pošty pro tebe. Jaromír byl prchlivé dítě s problémy, které neuměl vždy dobře řešit, a jeho jistotou v dobách pohody i potíží byl jeho táta. Uvědomuje si, že nebýt otce, mohl žít jiný život, daleko komplikovanější.


Eva

Eva je aktivní žena, kterou pokročilý věk nijak nezaskočil. Žije plnohodnotně, kulturou i sportem. Přestože své děti vychovala sama, necítí žádnou újmu ani zášť k životu, který nebyl jednoduchý. Naučila se spoléhat na vlastní úsudek a síly a dnes sklízí ovoce v podobě dobrých vztahů s dětmi i vnuky. Nejen současností je však člověk živ. Duševní pohodu vytváří i vzpomínky. Čím jsou radostnější, tím je člověk spokojenější. V dětství Eva prožila hezké období s blízkými lidmi, ti se však po letech ztratili. Evě je líto, že nemá s kým na tyto časy zavzpomínat. Zejména s bratrancem Mirkem, se kterým si byli od dětství blízcí.


Stopáž57 minut
Rok výroby 2016
 P ST HD
ŽánrZábava