POstřehy, Komentáře a Rady pro podnikatele

Obsah dílu

Posedlost koly

Posedlost koly

Pan Vladimír Vidim je jedním z řady podnikatelů, kteří ze svého koníčka dokázali udělat podnikání. Je příznivcem cyklistiky a historických kol a tak vyrábí kola na zakázku. Historická kola, jednokolky, tříkolky, vozíky za kolo, kola s přídavným motorem atd. Na jednokolce se také pokusil o český rekord.

Dotace pro regionální rozvoj

Dotace pro regionální rozvoj

Ministr ing. Rostislav Vondruška vyhodnotí aktivity v podpoře regionálního rozvoje s tím, že do této oblasti teče méně peněz, než jaký je zájem a potřeba. Nastíní možná řešení v koordinaci s krajskými úřady jednotlivých regionů, aby se v těch méně exponovaných místech zvýšila nabídka pracovních příležitostí, podnikatelských aktivit atd. 1. náměstek ministra ing. Martin Plachý pak shrne dosavadní zkušenost z čerpání financí z Evropských fondů a do jaké míry se v této oblasti uplatinili malí a střední podnikatelé. Zároveň zmíní opatření, která Ministerstvo navrhuje pro zjednodušení procesu žádostí o dotace z EU, protože právě tento problém je z hlediska podnikatelů nejvíce svazující.

Farma

Farma

Původním záměrem majitelky farmy Košík paní Dagmar Havlové bylo vybudovat si u chalupy pouze vlastní zahrádku, ale z koníčku se stala vášeň. Po několika letech se rozhodla využít možnosti začlenit farmu do stále oblíbenějšího systému ekologického zemědělství a rozhodla se usilovat o certifikaci bio výrobků. Jedním z atraktivních certifikovaných produktů jsou sýry ze zdejších ovčínů. O ovce se starají tři bačové ze Slovenska. Hlavní bača neboli Ujco pochází z okolí Prešova. Do středních Čech přivezl rodinné stříbro – generacemi nabyté zkušenosti z chovu ovcí a přípravy několika druhů ovčích sýrů. Také vyrábí vlnu z ovcí. Ta se pak používá na deky a přikrývky, které jsou dalšími firemními certifikovanými bio produkty. Vaří halušky a poctivé slovenské klobásy Prostě si udělali tam takové malé Slovensko.

Exportní strategie

Exportní strategie

Systém financování a pojišťování exportu se státní podporou je důležitou součástí hospodářské politiky České republiky. Poskytuje podporu českým vývozcům v souladu s mezinárodními pravidly stanovenými Konsensem OECD.

Internetový obchod

Internetový obchod

„Co je největší blbost prodávat přes internet?“ zeptal se sám sebe před lety Martin Rozhoň. Odpověděl si sám – parfémy, ty si přece člověk musí očichat. Paradoxně se začal právě internetovému prodeji parfémů věnovat – a jak se mu daří dnes?

Přehrát vše
Stopáž27 minut
Rok výroby 2010
 P ST
ŽánrMagazín