Nahrávám video
POKR

27. květen 2010

Obsah dílu

Geneticky modifikované organismy — Burza s nebezpečnými látkami — Rodinná papírna — Bussines games

Části dílu

01:25
Geneticky modifikované organismy
  České zemědělství prošlo za posledních dvacet let mnoha změnami. Například přibyla moderní technika, která zemědělcům usnadňuje práci a také ubylo půdy, která v rámci restitucí byla vrácena původním majitelům. Objevila se i tvrdá konkurence a to nejen domácí, ale také zahraniční. Se zkratkou GMO (geneticky modifikované organismy) se v oblasti zemědělství setkáváme stále častěji, jak jsou na tom pravidla pro naše zemědělce ve srovnání se zahraničními?
  05:51
  Rozhovor- 1. část
   Rozhovory s Taťánou Kunštátovou o Jednotných kontaktních místech pro podnikatele, která jsou zřízena pro podporu začínajících podnikatelů.
   08:08
   Burza s nebezpečnými látkami
    Ministerstvo průmyslu a obchodu podpořilo vznik elektronického aukčního trhu s názvem NECHELA, který pomůže malým a středním podnikům zhodnotit zbytky chemických látek a přípravků, které jim zbyly z výroby, po změně nebo po ukončení výroby. Ušetří i stát, který v posledních letech vynaložil desítky milionů korun na likvidaci nelegálních skladů chemikálií. Česká republika tak jako první země v Evropské unii otevřela burzu nespotřebovaných chemikálií.
    12:31
    Rozhovor- 2. část
     15:12
     Rodinná papírna
      19:30
      Bussines Games
       Poslední tři tématické operační programy jsou zaměřeny na vzdělávání. První z nich Vzdělávání pro konkurenceschopnost nás zavede do Mostu. V Rekvalifikačním a inovačním centru /RIC/ vymysleli skvělý projekt nazvaný „Bussines Games“. Jde o zavedení výuky „podnikatelských kompetencí“ na základních a středních školách v Ústeckém kraji. Jak název napovídá, děti a studenti se zde formou hry, respektive simulace, učí základním podnikatelským návykům: jak založit firmu, jak ji odprezentovat apod. Studenti Střední soukromé škole pro marketing a ekonomiku podnikání se dokonce zúčastnili „podnikatelských her“ v Holandsku a na Maltě, kde v mezinárodním týmu svoji soutěž vyhráli. Projekt rozhodně hodný následování!
       Přehrát celé video
       Stopáž27 minut
       Další díl
       3. červen 2010

       Napište nám