POstřehy, Komentáře a Rady pro podnikatele

Obsah dílu

Zvířecí krematorium

Zvířecí krematorium

František Foltýn a ing. Jiří Bezděk se dlouhá léta zabývají výrobou kremačních technologií pro lidská krematoria u nás i v zahraničí. A právě v zahraničí jsou naprosto běžná i krematoria pro zvířata. Proto se rozhodli podobné zařízení zrealizovat i u nás. V roce 2003 vytvořili první krematorium pro zvířata (psy, kočky, želvy, papoušci, myši...), měli 1-3 kremace za měsíc. Pak zařízení zavřeli a nedávno zase otevřeli. Dnes mají 90 kremací měsíčně. Dostali zlatou medailí na mezinárodním veletrhu pohřebnictví Venia.

Rozhovor- 1. část

Rozhovor- 1. část

O dalším ročníku soutěže Marketér roku budeme mluvit s doc. Jitkou Vysekalovou, prezidentkou České marketingové společnosti.

Drogistka

Drogistka

Drogistický obor se stal pro mariánskolázeňskou podnikatelku Julii Luhanovou koníčkem, který zdědila po svém otci. Začala podnikat již v roce 1990 a dnes v Mariánských Lázních a v Karlových Varech řídí čtyři provozovny a vlastní svoji patentovanou kosmetiku. Krajskou vítězkou Živnostníka roku Karlovarského kraje se stala i proto, že již 14 let provozuje v Mariánských Lázních Soukromou střední školu drogistickou, která nabízí učební obor drogista, obor aranžér, obor foto-kino a maturitní obory vlasová kosmetika a propagace.

Regionální operační programy – Moravskoslezko

Regionální operační programy – Moravskoslezko

Regionální operační program Moravskoslezsko nás zavede do Jeseníků, kde se podařilo realizovat projekt rekonstrukce Chaty Kopřivná v Malé Morávce. Tady majitelé, díky dotaci ze Strukturálních fondů, rozšířili ubytovací kapacitu chaty, postavili dětský zábavní koutek, dva kongresové salónky, posilovnu a hernu. Chtěli tak zvýšit nabídku svých služeb pro svou klientelu, kterou nejdříve oslovili ve svém malém průzkumu a pak se vše pokusili uskutečnit.

Výlety do historie

Výlety do historie

Amar Ibrahim má od dětství zálibu v historii. Pochází ze západních Čech, dědeček ho často brával na místa, která osvobodili Američani, vyprávěl mu o tom….po revoluci si pan Ibrahim založil firmu na výlety do historie. Zabývá se realizací dobových zážitků, zaměřených na II. světovou válku. V autě U.S. Army, ve vojenské oblečení a s odborným výkladem provádí klienty po významných místech bojů, poskytuje výklad i organizuje akční scény, které mají navodit atmosféru II. světové války.

Přehrát vše
Stopáž27 minut
Rok výroby 2010
 P ST
ŽánrMagazín