POstřehy, Komentáře a Rady pro podnikatele

Obsah dílu

Alois Nováček - Živnostník roku Olomouckého kraje 2007

Alois Nováček, jehož firma působí na českém trhu již od roku 1987, se původně věnoval uměleckému kovářství. Později k tomu přidal ještě zámečnictví a pasířství. Za úspěšné podnikání získal v loňském roce titul Živnostník roku Olomouckého kraje.

Jaké změny přináší novela Obchodního zákoníku ?

Máte internetové stránky? A víte, že od 1. března vám hrozí až padesátitisícová pokuta nebo zákaz činnosti až na jeden rok, pokud jsou neúplné?

Jak vytvořit efektivní reklamní kampaň ?

Každá reklama by měla vyvolat pozornost, udělat nějaký zájem a pak vyvolat i přání a nakonec by měla toho člověka přimět k tomu, aby něco koupil. To je jedna z nejstarších teorií reklamy, jmenuje se Aida a platí dodnes.

Patrik Pospíšil - podniká i přesto že je nevidomý

(Z mobilu mluví hlas) Tohle není ukázka ze žádného sci-fi filmu, ani nový japonský výrobek. Je to speciálně upravený telefon pro nevidomé občany. Program do něj vytváří člověk, který musel v sobě najít velkou životní sílu, a to nejenom pro podnikání.

Jak správně zdaňovat příjmy ze zahraničí ?

Pokud český podnikatel zdaňuje příjmy z Evropské unie, řídí se vedle národních zákonů především smlouvami o zamezení dvojího zdanění, které mezi sebou mají jednotlivé státy uzavřeny.

Přehrát vše
Stopáž27 minut
Rok výroby 2008
 P ST 4:3
ŽánrMagazín