Úspěšný filmař proti producentům, kteří chtějí měnit jeho příběhy podle svých představ. Americký film (1980). Hrají: W. Allen, Ch. Ramplingová, J. Harperová, M.- Ch. Barraultová, T. Roberts, D. Stern a další. Scénář a režie Woody Allen. V anglickém znění s titulky

Populární komik Sandy Bates (Woody Allen), z něhož se stal úspěšný filmař, se ocitl v okamžiku velké tvůrčí a osobní krize. Nesnáší své ctitelky, ale popularity se vzdát nedokáže. Nechce žít sám, a přitom se nemůže rozhodnout pro trvalou partnerku. Váhá, zda má spojit svůj život s Dorrií (Charlotte Ramplingová) či Isobel (Marie-Christine Barraultová). Obě ženy, mající zcela odlišné povahy, ztvárnily postavy v jeho filmech. Sandy také není schopen dokončit svůj poslední film, odmítá slevit z vlastních uměleckých nároků a přizpůsobit se producentům, kteří chtějí, aby své dílo dokončil podle jejich představ. Nehodlá už dál natáčet komedie, protože k tomu nenachází žádný důvod?

Woody Allen tentokrát natočil jakýsi „několikanásobný“ film ve filmu, přitom vytvořil postavu, jež mu je v mnohém velmi podobná. Některé autobiografické prvky jsou tu ale součástí jeho záměrné divácké mystifikace. Důležité místo ve vážněji pojatém příběhu má hotel Hvězdný prach, jehož název je odvozen od stejnojmenné skladby Hoagyho Carmichaela, kterou proslavil Louis Armstrong (ta ve filmu také zazní). Na tomto místě hlavní hrdina v průběhu víkendového filmového festivalu potkává své neodbytné obdivovatelky a fanoušky, řeší soukromé vztahy a znovu prožívá některé tvůrčí problémy.

Napište nám