Spisovatelku sentimentálních románů je třeba chránit před životem, jinak je s její tvorbou konec. Černá komedie krále španělského dekadentního filmu Pedra Almodóvara.
Hrají: M. Paredesová, I. Arias, J. Echanove, C. Elíasová, Ch. Lampreaveová a další.

Představovat tvorbu krále španělské černé komedie Pedra Almodóvara je dnes už téměř zbytečné. Většinu jeho významných snímků od počátku osmdesátých let, které nesmí chybět na žádném významnějším světovém filmovém festivalu, uvedla na své obrazovce i Česká televize. Připomeňme aspoň filmy jako Labyrint vášní, Černá roucha, Co jsem komu udělala, Ženy na pokraji nervového zhroucení, či Vysoké podpatky nebo Kika. Výrazným rysem Almodóvarových filmů je žena v hlavní roli a v nejrůznějších podobách. Nejinak je tomu i u filmu Květ mého tajemství z roku 1995.

Květ mého tajemství

Úspěšná kariéra spisovatelky sentimentálních románů, lukrativní smlouva s nakladatelem, která jí zároveň zaručuje soukromí pod pseudonymem Amanda Gris a milovaný manžel, co víc si žena středního věku může přát. Jen kdyby ten manžel nebyl tak často a dlouho pryč. Slouží sice jako člen mírových sil v Bosně, ale Lea je přesvědčena, že je to pro něj jen záminka. Kdoví proč, ale najednou se její proslule optimistické a sladkobolné náměty začínají barvit do černa. Když místo zamilovaného příběhu odevzdá román, v němž se odehraje brutální zločin, nakladatel jí hrozí vypovězením smlouvy. Ji však nenapadá nic lepšího a Paco pořád nejede domů a vůbec - ještě ke všemu jí nejdou sundat boty...

Jakkoliv se příběh zdá reálný, v podání dnes už proslulého krále dekadentního filmu Pedra Almodóvara dostane i ta nejvšednější historka obskurní a jedinečné rysy. Nejinak i u této černé komedie na téma svět románů pro ženy.

Napište nám