V pekle marocké pouště mají francouzští legionáři ochránit archeologické vykopávky před útoky arabských kmenů.
Režie: Dick Richards. Scénář: David Zelag Goodman. Hrají: Gene Hackman, Terence Hill, Catherine Deneuve, Max von Sydow a další.
Pochoduj nebo zemři

Ti muži prošli peklem první světové války – a přesto si asi málokdo z nich dokázal představit, co je čeká v cizinecké legii. Jaký drill, jaká disciplina, jaké pohrdání všemi obyčejnými lidskými hodnotami kromě kázně a slepé poslušnosti. A teď jsou tady, uprostřed děsivé marocké pouště, obklopeni nepřátelstvím, které čtou z očí každého domorodce, jehož potkají. Hrstka sebevrahů, děsící se okamžiku, kdy se roztříštěné domorodé kmeny spojí proti společnému nepříteli. Tady snad může přežít jen takový dobrodruh, jako je lupič klenotů Marco. Mrštný, veselý chlapík, který se nezalekne žádné překážky a který dokáže z každé životní situace – i když je to někdy takřka neuvěřitelné – vytěžit jiskřičku optimismu. Ani poušť ani legie mu to ovšem neusnadňují.

Dobrodružný film s hvězdným obsazením, jemuž dominují Terence Hill (jedna polovina slavné dvojice T. Hill a Bud Spencer) v roli Marca, Gene Hackman jako americký major, dobře chápající nesmyslnost svého poslání, Catherine Deneuveová jako krásná paní Picardová, která přijela do pouště hledat svého otce a Max von Sydow jako fanatický archeolog, odhodlaný vědě obětovat všechno a každého.

Napište nám