aneb Pohádka o Červené Karkulce pro generaci, odchovanou Vetřelcem. Britský horor.
Hrají: A. Lansburyová, T. Silbergová, D. Warner, S. Pattersonová aj. Režie: Neil Jordan.

Klasická pohádka, přetvořená bohatou fantazií - jaká to vděčná látka pro horror! Vždyť de facto téměř každá pohádka má v sobě určitou - a někdy dost značnou - míru hrůzy a krutosti, byť to v dětském věku tak nevnímáme. Jde jen o to si ji uvědomit. Angela Carterová, autorka, které její talent získal již řadu prestižních cen (mj. např. Cenu Somerseta Maughama), takto přistoupila k Červené Karkulce. A klasická pohádka se rázem stala základem hrůzyplného vyprávění o vlkodlacích... Příběh, odehrávající se napůl ve snové rovině, reflektuje představy a sny citlivé dospívající dívky, vybavené mimořádnou fantazií, v níž se působivé vyprávěnky její babičky stávají hrůznou realitou...

Roli babičky si s chutí zahrála populární britská herečka Angela Lansburyová, kterou známe např. z filmových adaptací románů Agathy Christie Rozbité zrcadlo či Smrt na Nilu nebo z televizního seriálu To je vražda, napsala.

Červená Karkulka (Rosaleen) je debutem mladičké Sarah Pattersonové, která byla vybrána z několika desítek uchazeček o hlavní roli. O tři roky později si ještě zahrála Sněhurku ve stejnojmenném filmu.

Neil Jordan má na svém kontě mj. filmy Zázrak (ČT uvedla), Hra na pláč, Mona Lisa (ČT uvede) aj.

Napište nám