Jiří Lábus v televizním filmu o muži, který je pronásledován vzpomínkami na nepřiznanou vinu z mládí. Podle stejnojmenného románu Franze Werfela napsal Eduard Verner.
Dále hrají: J. Racek, J. Schmitzer, R. Zima, P. Štěpánek, M. Jagelka, J. Plachý, T. Masopust, B. Slováček, M. Preiss, J. Langmajer, F. Němec a další. Kamera J. Špelda. Režie V. Polesný.

Rakouský básník, dramatik a prozaik Franz Werfel (1890-1945) ve svém slavném stejnojmenném románu, který byl předlohou televizního filmu, zkoumá věčné a stále aktuální téma - problém viny a jejího odpuštění. Na příběhu dvou studentů, jejichž životy se zkříží tak nešťastně, že toto setkání ovlivní zásadním způsobem i celou budoucnost jednoho z nich, varuje: i po řadě let, náhle, ve chvíli nejméně očekávané, se připomínají naše dávné, zdánlivě zapomenuté činy...

Televizní film o muži, který je pronásledován vzpomínkami na nepřiznanou vinu z mládí, natočil v roce 1998 režisér Viktor Polesný, který si do hlavních rolí vybral Jiřího Lábuse, Jiřího Racka, Jiřího Schmitzera, Radka Zimu, Petra Štěpánka, Michala Jagelku, Martina Preisse, Františka Němce, Kristýnu Frejovou, Petru Lustigovou a další.

Autorem scénáře byl Eduard Verner, který v roce 2000 získal na 13. mezinárodním televizním festivalu v Remeši cenu za nejlepší scénář adaptací Werfelova románu "Sjezd abiturientů".

Napište nám