Štěstí se určitě prochází jen kousek kolem nás, ale proč ho nepotkáme? Jedenáct obrazů ze soukromého života, jaký také dokáže být. Katalánský film.
Hrají: D. Selvas, L. Conejeroová, J. Serranoová, M. Salvadorová, A. González, S. López a další. Režie Ventura Pons V katalánském znění s titulky

Druhý film katalánského režiséra Ventury Ponse, který uvádí Noční filmový klub České televize má hořce ironický název Něžnosti.

Tentokrát jsou jednotlivé „výjevy ze života“ navzájem pospojovány postavami, přecházejícími z obrazu do obrazu. Každá z těchto postav, z nichž ani jediná nemá jméno, je jiná. Zastupují všechny druhy věku, obě pohlaví i různé druhy lásky a sexuální orientace. Jedno však mají všechny společné. Jako myši, chycené v kleci bezvýchodných vztahů a citové prázdnoty, hledají cestu ze své osamělosti…

Jedenáct mikrosituací ze života na konci minulého tisíciletí je stejně drásavým pohledem do zmatků lidských duší i na počátku tisíciletí nového.

Zkušený divadelní a poté i filmový režisér, nemilosrdný pozorovatel života, Katalánec Ventura Pons, natočil svůj jedenáctý film podle úspěšné a mezinárodně uváděné divadelní hry Sergiho Belbela.

Divadelní původ celého příběhu je patrný nejen v textu, uzavřeném do komorních scén v malých prostorách, kde v dialogu dvou postav nabývá významu každé slovo, ale je podtržen i Ponsovou režií. Například způsob, jakým vidí Pons ulice Barcelony, kde se celý film odehrává, je velmi stylizovaný a filmařsky originální. Pons vytváří z reálných obrazů stylizované pozadí příběhu jako by šlo o divadelní kulisu. A to se ve filmu, kde každý záběr je reálný už proto, že fotograficky snímá realitu, jen tak nevidí. To však patří k charakteristickým rysům Ponsovy režie – práce s prostorem a časem, jakoby neexistovaly jejich reálné hranice.

Hrají: D. Selvas, L. Conejeroová, J. Serranoová, M. Salvadorová, A. González, S. López a další. Režie Ventura Pons

V katalánském znění s titulky

Napište nám