Může se novinářská hyena opravdu zamilovat? John Travolta a Jamie Lee Curtisová v hlavních rolích amerického romantického filmu.
Dále hrají: J. Wenner, A. De Salvoová, S. Gierasch, L. Newmanová, M. Hennerová, D. Paymer a další. Režie: James Bridges.

Snímek Dokonalí (1985) vznikl podle série článků Aarona Lathama, uveřejněných ve známém časopise Rolling Stone. Reportér Adam Lawrence (John Travolta) přijíždí do Los Angeles, aby napsal článek o známém obchodníkovi, který byl obviněn z nelegálního prodeje počítačů do východní Evropy. Při té příležitosti se rozhodne udělat rešerši o fitcentrech jako novodobých "seznamovacích kancelářích" pro nezadané muže a ženy. Seznámí se s přitažlivou cvičitelkou aerobiku Jessií (Jamie Lee Curtisová) a naváže s ní důvěrný vztah. Když Jessie zjistí, že mu jde především o získání materiálu pro nepříliš lichotivou reportáž (jejímž středem má být jedna její promiskuitní klientka), pustí ho k vodě. Adam se nechce vzdát, ale váhá mezi romantickým vztahem a novinářskou "povinností" tak dlouho, až o tom, zda článek má vyjít nebo ne, rozhoduje někdo jiný. Vedle obou hereckých hvězd se v roli Adamova šéfa objevuje skutečný šéfredaktor Rolling Stonu Jann Wenner. Režisérem filmu byl James Bridges (1936-1993), jenž se proslavil především vynikajícím dramatem o hrozící katastrofě v jaderné elektrárně Čínský syndrom (1978), který jsme před časem rovněž uvedli.

Napište nám