Souboj o první lásku v příběhu nejen o gymnazistech.
Režie: Drahomíra Králová. Scénář: Květa Kuršová. Hrají: Ester Geislerová, Filip Blažek, Jana Štěpánková, Ljuba Krbová a další.

"Myslíte si, pane profesore, že dámě kord nesluší?" ptá se provokativně třináctiletá Roxana, studentka sportovního gymnázia, svého mladého profesora šermu. Profesor Holoubek se vytáčí, jak může. Roxana je ve sportovním šermu výborná, ale historický šerm a ženy? Jak dnešní dívce vysvětlit, že v minulých dobách se zbraní v ruce většinou bojovali jen muži? "Je mladej, hezkej, ale blbej," charakterizuje Roxana Holoubka své tetě, u níž bydlí a se kterou si skvěle rozumí, také ona dříve bývala přebornicí v šermu. Ty dvě toho ale mají daleko více společného. Třeba názor na muže. A také jméno - Roxana.

Komediální příběh scenáristky Květy Kuršové o současných gymnazistech, o prvních láskách, romantických snech i tvrdých střetech natočila s originální poetikou i humorem filmová režisérka Drahomíra Králová. V hlavních rolích hrají Ester Geislerová, Filip Blažek a Jana Štěpánková.

Napište nám