Profesor Wawrick se léta zabývá novými formami umělé inteligence a sní o novém člověku

Protagonista dokumentu Jak se stát kyborgem Kevin Warwick je profesorem kybernetiky na univerzitě v Readingu ve Velké Británii. Zajímá se o umělou inteligenci, propojení lidského nervového systému s počítači a o robotiku.

Režisér Vít Olmer se štábem natočil profesora Warwicka mj. při jeho přednášce na pražské ČVUT pro mladé doktorandy, budoucí vědecké pracovníky v oboru kybernetiky, s nimiž pak vedl zajímavou a chvílemi kontroverzní debatu o tom, do jaké míry pozmění technologická vylepšení naše vnímání lidské identity. Nakolik je možné být kyborgem, aby byl člověk ještě pro druhé sexuálním a citovým objektem? Jak bude vypadat rodina a jaké budou vztahy v budoucnosti?

Dokument mimo jiné nabízí divákům možnost být svědky unikátního pokusu, při němž si profesor Warwick nechal do paže implantovat čip, jenž dokáže vysílat i přijímat nervové signály, čímž mohl realizovat jeden z dalších kroků k propojení člověka s počítačem. V horizontu několika let uvažuje vědec o dalším čipu, který by měl být umístěn tentokrát přímo v mozku.

Napište nám