Není kmotr jako kmotr. Marlon Brando v hlavní roli americké filmové komedie.
Dále hrají: M. Broderick, B. Kirby, P. A. Millerová, F. Whaley, J. Polito, P. Benedict, M. Schell a další. Scénář a režie: Andrew Bergman.

Tou nejslavnější z mnoha pozoruhodných hereckých kreací Marlona Branda je pravděpodobně titulní postava mafiánského bosse z Coppolova Kmotra (1972), za niž byl slavný herec vyznamenán svým druhým Oscarem (kterého odmítl převzít). V autorské komedii Andrewa Bergmana Nováček (1990) Brando vytvořil impozantního italského patrona Carmine Sabatiniho, který jakoby Donu Corleoneovi z oka vypadl. Ne nadarmo patří Brando k největším žijícím legendám filmového herectví. Jeho výkon, který mohl svádět k laciné parodii, je důkazem vyzrálého herectví velkého mistra.

Titulním nováčkem je ve filmu čerstvý student filmové fakulty Newyorské univerzity (mimochodem jedné z nejprestižnějších filmových škol ve Spojených státech) Clark Kellogg (Matthew Broderick), který pochází z Vermontu a jako správný venkovan naletí hned na nádraží výřečnému „taxikáři"a přijde o všechny své věci. Setkání s italským donem, pro kterého začne vykonávat různé „pochůzky“, a s jeho dcerou Tinou (Penelope Ann Millerová) změní Clarkův život víc než deset let jakéhokoli studia…

Kromě ústředního „dvojnického“ motivu film těží především z herectví hlavních představitelů, kterým zdařile sekundují interpreti epizodních úloh, zejména Paul Benedict (samolibý profesor filmové fakulty), Bruno Kirby (výřečný mafiánský synovec) a známý německý herec Maximilian Schell (podivínský kuchař a milovník zvířat).

Dále hrají: M. Broderick, B. Kirby, P. A. Millerová, F. Whaley, J. Polito, P. Benedict, M. Schell a další. Scénář a režie: Andrew Bergman.

Napište nám