Deset stránek z televizního památníčku, který byl otevřen v živém vysílání k desátým narozeninám Československé televize (1963). Listovala v něm hlasatelka Dagmar Sedláčková. Kamera V. Hojda. Režie I. Paukert

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Televizní a rozhlasová hlasatelka Dagmar Sedláčková (1932–2004) vítá diváky na estrádě pořádané k desátému výročí vzniku Československé televize. Vzpomíná na své hlasatelské začátky. Následují Písničky z obrazovky, ukázky ze hry Ze života hmyzu, scénka Hlustvisihák, která pojednává o neschopném, leč neodbytném členu ostrahy v bývalém Československém rozhlase a ukázky společenského tance.

V pestrém kaleidoskopu melodií mj. uslyšíte Točí se svět, Dva modré balónky, Děti z Pirea, Blues pro tebe, Pozdrav astronautovi, V ten den, kdy se vrátí déšť, Já mám ráda políra, Je nás jedenáct, Ach, ta láska nebeská, Over Twist, Vzpomínka na San Francisco a Granada v komickém podání Jaroslava Štercla.

Veřejné zkušební televizní vysílání bylo v Československu zahájeno 1. května 1953, studio se nacházelo v Praze v Měšťanské besedě ve Vladislavově ulici. Tento pořad byl vysílán živě 20.dubna 1963 od 20 hodin.

Stopáž68 minut
Rok výroby 1963
 ST čb 4:3
ŽánrHudba