Deset stránek z televizního památníčku, který byl otevřen v živém vysílání k desátým narozeninám Československé televize. Listovala v něm hlasatelka Dagmar Sedláčková. Dále účinkovali: M. Chladil, Y. Simonová, J. Zíma, J. Vašíček, L. Hermanová, E. Pilarová, J. Popper, H. Hegerová, K. Štědrý, J. Čeřovská, L. Lipský, M. Homola, J. Štercl, J. Šejbalová, J. Marvan a další. Kamera V. Hojda.
Režie I. Paukert

Televizní a rozhlasová hlasatelka Dagmar Sedláčková (1927–2004) vítá diváky na estrádě pořádané k desátému výročí vzniku Československé televize. Vzpomíná na své hlasatelské začátky. Následují Písničky z obrazovky, ukázka ze hry Ze života hmyzu, scénka Hlustvisihák, která pojednává o neschopném, leč neodbytném členu ostrahy, ukázky společenského tance, monolog Smutného muže, J. Kobr přidá monolog Rozjímání pijákovo – alkohol je metla lidstva a nakonec spolu s J. Štuchalem vypráví anekdoty. V pestrém kaleidoskopu melodií v podání známých zpěváků mj. uslyšíte Dva modré balónky, Děti z Pirea, Blues pro tebe, Pozdrav astronautovi, V ten den, kdy se vrátí déšť, Já mám ráda políra, Je nás jedenáct, Ach, ta láska nebeská, Oliver Twist, Vzpomínka na San Francisco a Granada v komickém podání Jaroslava Štercla.

Veřejné zkušební televizní vysílání bylo v Československu zahájeno 1. května 1953, studio se nacházelo v Měšťanské besedě v pražské Vladislavově ulici. Tento pořad byl vysílán živě 20. dubna 1963 od 20 hodin.

Režie I. Paukert

Napište nám