Ty dvě dívky před sebou měly krásnou budoucnost. Osud však rozdal karty jinak. Britský filmový přepis jednoho z prvních detektivních románů světa.
Hrají: T. Fitzgeraldová, J. Waddellová, J. Wilby, A. Lincoln, I. Richardson aj. Režie: Tim Fywell.

Klasický přepis klasického detektivního příběhu Wilkieho Collinse o dvou sestrách, které se stanou další obětí padoucha v šlechtickém rouše. Siru Percivalu Glydovi jde jen o jejich peníze a když je sňatkem s jednou z nich získá, snaží se obě ženy odstranit z cesty...

W. Collins (1824-1889) vynikal jako poutavý vypravěč napínavých, formálně dokonalých příběhů se složitě zkonstruovanými zápletkami a fantastickými dobrodružstvími, v nichž sleduje a logickými postupy vysvětluje záhadné události a zločiny. Výrazným rysem jeho povídek i románů jsou psychologicky mistrně vykreslené charaktery. Jeho román Měsíční kámen (z r. 1868), příběh o krádeži slavného indického diamantu, bývá považován za vůbec první klasický detektivní román světa. Žena v bílém je jeho druhým nejznámějším románem, byla také několikrát zfilmována (ČT před několika lety uvedla např. moldavský film, inspirovaný touto látkou).

Napište nám