Richard Chamberlain jako krásný princ a Gemma Cravenová jako nešťastná Popelka v britském muzikálovém přepisu jedné z nejslavnějších pohádek světa.
Dále hrají: M. Hordern, M. Lockwoodová, A. Crosbieová, K. More aj. Hudba a písně: R. M. a R. B. Shermanové. Režie: Bryan Forbes.

Muzikálový přepis klasické pohádky o Popelce, v němž roli krásného prince hraje idol mnoha dívčích srdcí Richard Chamberlain a Popelku Gemma Cravenová. Princ Edward, následník eufranského trůnu, se hodlá oženit jen z lásky a proto odmítá všechny nevěsty, které mu snaživý lord komoří vybírá. Když je však země - právě díky princovu odmítání všech manželsky spojeneckých svazků - ohrožena válečným konfliktem, souhlasí s tím, že si na bále, který bude za tím účelem uspořádán, vybere (ze šesti šlechtičen, které se podařilo pozvat) svou budoucí ženu. Když se tam však objeví Popelka, je rozhodnuto..

Muzikál má půvabné, líbivé melodíe (2 oscarové nominace za hudbu!), podepřené vtipnými texty, tanečními čísly, skvělou výpravou i s chutí odvedenými hereckými výkony.

Napište nám