Nevinný nebo zvrácený? Idiot nebo vyvolený? John Malkovich v roli muže, jenž vstoupil do služeb Zla. Filmový přepis románu Michela Tourniera Král duchů.
Dále hrají: A. Mueller-Stahl, G. John, M. Sägebrechtová, V. Spengler aj. Režie: Volker Schlöndorff.

Smutným hrdinou vyprávění, odehrávajícího se v letech 1925-1945, je pařížský automechanik Abel, mentálně retardovaný "prosťáček s tváří vraha", jehož život narušují dramatické zásahy zvenčí: obvinění ze znásilnění malé dívenky, odeslání na frontu, zajetí a práce v německém lágru, náhodné vybrání do služby v Göringově loveckém zámečku a nakonec pobyt v sídle hraběte Kaltenborna, kam nacisté umístili elitní chlapeckou vojenskou akademii. To vše Abel vnímá jako oddanou službu někomu vědoucnějšímu a mocnějšímu. Teprve postupně, zejména prostřednictvím utrpení druhých, začne chápat tíhu svobody rozhodování, poznává svou vinu a pokouší se ji odčinit...

Film byl natočen v německo-britsko-francouzské koprodukci, hlavní role se skvělým způsobem zhostil americký herec John Malkovich a režisér Volker Schlöndorff za něj byl v r. 1996 na benátském MFF nominován na hlavní cenu, Zlatého lva. (Získal však pouze cenu UNICEF).

Napište nám