Přenos benefičního večera pro Nadaci Taťány Kuchařové.

Cílem večera Nadace Taťány Kuchařové je připravit pro diváky příjemnou podívanou – zábavný večer, v rámci kterého se budou moci seznámit s tématikou sociálních služeb pro seniory, umožňujících jim aktivní a důstojné stáří v jejich vlastních domovech a získat prostředky na podporu projektů pro seniory v rámci celé ČR. Finanční prostředky budou získávány ve formě darů od předem domluvených donátorů a formou DMS od diváků, či zasláním částky na sbírkový účet Nadace.

Z jeviště se divák přenese také do čtyř reportáží, které popisují příběhy seniorů, kteří využívají sociální služby a jejich osobních asistentů, pečovatelů či dobrovolníků a jimž Nadace TK prostřednictvím jednotlivých neziskových organizací pomáhá.

Cílem reportáží je představit sociální projekty pro seniory, zejména osobní asistenci, pečovatelskou službu, dobrovolnictví a seznámit veřejnost z fungováním těchto služeb a ukázat, že jsou to služby dostupné všem, kteří o ně mají zájem. Pomoci rodinám, které stojí před těžkým rozhodnutím, jak zvládnout péči o své rodiče či prarodiče, že není nutné umisťovat seniory předčasně do ústavů, ale že lze i tuto péči zvládnout bez toho, aniž by museli změnit svůj dosavadní život, např. odchodem jednoho z pečujících ze zaměstnání.

Večer představí dárcovství jako něco, co by člověk měl udělat pro radost sám sobě, pro dobrý pocit, protože tím zlepší život těch, kteří to potřebují.

Napište nám