Diskusní pořad o druhém československém prezidentovi.

Interaktivní debata o postavě druhého československého prezidenta.

Hosté:

Pavel Kosatík

Novinář a publicista je autorem dvou tuctů biografií a historických knih zabývajících se novodobou historií naší země, mimo jiné Osm žen z Hradu (1993), „Člověk má dělat to, nač má sílu“ – Život Olgy Havlové (1997), Gottwaldovi muži (2004 s Karlem Kaplanem) nebo České snění (2010). Stojí také za seriálem České století (2013).

Matěj Spurný

Jeden ze zakladatelů občanského sdružení Antikomplex, které významně posunulo polistopadovou reflexi poválečného odsunu, je spoluautorem výstavy Zmizelé Sudety či knihy Nejsou jako my (2012) o situaci menšin v prvních letech po únoru 1948. Od roku 2012 působí na Ústavu pro soudobé dějiny AV ČR.

Michal Pehr

Historik a politolog působící na Masarykově ústavu AV se specializuje na dějiny první a třetí československé republiky a na vývoj českého politického myšlení a stranictví. Publikoval řadu studií v odborných časopisech a sbornících, je členem několika odborných společností či vědecké rady ÚSTR.

Attila Simon

Ředitel Fórum inštitútu pre výskum menšín v Šamoríně a vedoucí Katedry historie na Univerzitě Jánosa Selyeho v Komárně. Soustředí se na dějiny maďarské menšiny na Slovensku a je autorem mnoha monografií a vědeckých studií.

Moderuje:

Vladimír Kučera

Novinář a publicista je veřejnosti nejznámější jako moderátor a hlavní scenárista pořadu ČT historie.cs, stejně tak se však autorsky podílí na pořadu Politické spektrum a dříve na dokumentech jako Začátek konce, Labyrintem revoluce či cyklu Konečné řešení. Kromě toho píše do celé řady periodik a je držitelem několika významných ocenění za novinářskou, publicistickou a dokumentární tvorbu.

Napište nám