Vladivojna La Chia

zpěvačka a výtvarnice

narozena 3. července 1983

Úspěšná česká skladatelka, zpěvačka, textařka a výtvarnice vydala své první EP s big pussy beatovou dívčí skupinou Kočičíčíči v roce 2001. O rok později spoluzaložila rockovou skupinou Banana, se kterou vydala celkem tři kritikou uznávaná alba: Banana, Trip a Jungle. Její úspěšní sólové album Tajemství Lotopu vyšlo v roce 2009.

V roce 2011 složila hudbu pro film Jana Hřebejka Nevinnost a vyšel i stejnojmenný soundtrack, který byl nominován na Českého lva, kde se dostal do nejužší nominace, a na Cenu české filmové kritiky (2. místo). V témže roce jí rovněž vyšlo album Bohémy s fantaskní knížkou plnou vlastních ilustrací a originálních bajek s názvem Vladibajky.

Vladivojna vystupovala např. s Lacem Deczim, Amitem Chatterjee, Lenkou Dusilovou, Varhanem O. Bauerem, se skupinou Banana předskakovala Marilynu Mansonovi, Richardovi Mullerovi, Waltari nebo Scorpions. Už pět let má na ČR3 Vltava svůj vlastní pořad Čajovna, který poslouchá okolo 35 tis. lidí.

V roce 2007 diplomovala v ateliéru intermediálních forem na fakultě výtvarné tvorby Ostravské Univerzity. Řadu let svá díla úspěšně vystavuje.

Odkazy

Fotografie