Kde jsem:

Cestujte s Českou televizí

Václav Kuneš — Lidé — Česká televize

tanečník a choreograf

Václav Kuneš absolvoval Taneční konzervatoř v Praze, a po té účinkoval v Nederlands Danse Theater 2 a Nederlands Danse Theater 1 pod vedením Jiřího Kyliána, spolupracoval s celou řadou předních světových choreografů, např. O. Naharin, H. van Manen, W. Forsythe, P. Lightfoot, M. Ek, J. Inger a dalšími.

Od roku 2004 působí na volné noze. V roce 2005 obdržel ocenění Tanečník roku 2005 v Cannes ve Francii za duet Scream and Whisper spolu s Rihoko Sato.

Jako choreograf působil v Laterně magice (Graffiti), NDT 2 (Perspective), Copenhagen International Ballet (Sweat Tears, Neen-ya), divadlu Korzo (Paedocypris Pronetica - small fish), Station Zuid (Wishes and Fears, Ghost Note) v Holandsku a v souboru Ballet de l’Opera National de Bordeaux (Temporary condition).

Na přelomu roku 2006/2007 začal Václav Kuneš připravovat společně s Natašou Novotnou a Ondřejem Kotrčem vlastní projekt současného tance se sídlem v Praze pod názvem 420PEOPLE. V první sezóně vytvořil pro tento projekt choreografii Small Hour, která slavila úspěch nejen na domácí scéně. V České republice získala cenu Sazky a Divadelních novin a byla ohodnocena jako nejlepší počin sezóny 2008 v oboru tance a baletu. V zahraničí pak byla vybrána do programu DansClick, dvouměsíčního turné po Nizozemí.

Inspirován vznikem a vývojem jazzu, vytvořil Václav na jaře 2009 v nizozemské produkci Station Zuid svou první celovečerní choreografii Ghost Note.

Odkazy

Fotografie