Kde jsem:

Cestujte s Českou televizí

Tomáš Kočko — Lidé — Česká televize

hudebník, skladatel, moderátor

narozen 1972

Písničkář Tomáš Kočko vstoupil do povědomí širší veřejnosti recitálem, ve kterém uvedl zhudebněnou poezii Ladislava Nezdařila, básníka píšícího v dialektu beskydských horalů. Tato tvorba je stále podstatnou částí jeho repertoáru, který uvádí v hudební formaci „Tomáš Kočko & ORCHESTR“.  Pro Tomáše Kočka je dále charakteristická ohlasová tvorba inspirovaná zbojnickou tematikou (o beskydském zbojníkovi Ondrášovi) a osobité úpravy tradičních moravských písní.

Diskografie – CD

Horní chlapci (Indies, 1999), Do kamene tesané aneb Ondráš (Indies, 2000), Hodovnice (Indies, 2001), Sadné zrno (TKA, 2002), Do tanca! (Indies, 2003), Poplór (Indies, 2006), Koleda (Indies, 2009), Godula (Indies, 2011)

Divadelník, producent

Kromě koncertní činnosti spolupracuje Tomáš Kočko s Těšínským divadlem (projekty Těšínské niebo a Ondraszek – pan Łysej Góry), jako producent se podílel na vzniku etnometalových alb Relic Dances, Osamělí a Návaz (spojení metalu a folklóru) skupiny Silent Stream Of Godless Elegy.

Představení Těšínské niebo označují recenzenti jako sentimentální tramvajovou rallye Těšínským Slezskem Jaromíra Nohavici. Kromě Nohavici  a už uvedeného T.Kočka, se na něm podíleli básnířka Renata Putzlacher a režisér Radovan Lipus. Česká televize odvysílala záznam tohoto představení v roce 2007. http://www.ceskatelevize.cz/porady/10122453382-tesinske-niebo/

TS Ostrava vyrábí pořad Návraty k divočině, kde je Tomáš Kočko průvodcem po českých i slovenských národních parcích.

Odkazy