Ester Janečková

moderátorka

narozena 15. prosince 1972

V roce 1991 odmaturovala na střední zdravotnické škole a stala se diplomovanou sestrou. V souvislosti se svým středoškolským studiem se objevila jako jedna z hlavních protagonistek ve sběrném dokumentu Heleny Třeštíkové Sestřičky. Následovala její externí spolupráce s pořadem Mikrofórum ČRo.

V roce 1992 byla přijata na Divadelní fakultu AMU, kterou ukončila v roce 1999. Během studií hostovala v divadle Na Zábradlí a v manželství s chirurgem Zdeňkem Janečkem porodila syny Krištofa (1996) a Cyrila (1999). V roce 2011 se narodila dcera Sára.

Po vysoké škole se stala stálou členkou souboru Divadla Miriam. Čtyři roky se zabývala úpravami dialogů českého znění televizních seriálů a filmů, v období 2003–2005 moderovala kulturní magazín ČRo Spektrum.

Její televizní angažmá začalo vítězstvím v konkurzu na moderování pořadu ČT Politikon v roce 2004, ve stejném tvůrčím týmu pak působila autorsky a jako spolumoderátorka v pořadu Za zdí.

Na jaře roku 2005 přijala nabídku moderovat pořad ČT Sama doma a v létě téhož roku zde převzala moderování pořadu Pošta pro Tebe.

Odkazy

Fotografie