Kde jsem:

Cestujte s Českou televizí

Biser A. Arichtev — Lidé — Česká televize

režisér

narozen 12. října 1976

​Narozen: 1976, Česká Republika

Národnost: Bulharská

Hovoří: Česky, Bulharsky, Anglicky, Polsky, Slovensky, část. Rusky

Studoval: Obchodní akademii, Vyšší odbornou školu filmovou

Ocenění

  • Vyprávěj
    • Týtý 2009 – Nejlepší televizní seriál roku
    • Týtý 2010 – Nejlepší televizní seriál roku, Nejlepší herečka roku, Absolutní vítěz
    • Týtý 2011 – Nejlepší seriál roku
    • Novoměstký hrnec smíchu 2011 – Objev roku – herečka H. Vágnerová
    • Monte Carlo ITVF – Zlatá nymfa – Outstanding European Producers Award
    • Týtý 2012 – Nejlepší televizní seriál roku, Nejlepší herečka roku
    • Týtý 2013 – Nejlepší seriál roku
  • První republika
    • FyMTI Buenos Aires 2014 – Mejor Producción Integral

Režisér primetimeových seriálů

  • První republika (2013–14; 22 dílů; ČT, Dramedy International)
  • Vyprávěj (2008–13; 115 dílů; ČT, Dramedy Productions)
  • Horákovi II. + III. (2007; 13+13 dílů; ČT, Dramedy Productions)

Pomocný režisér primetimeových seriálů

  • Horákovi I. (2006; režie T. Krejčí a K. Šulajová; 13 dílů; ČT, Dramedy Prod.)
  • Redakce II. + III. (2004–05; režie T. Krejčí, J. Vejdělek; 13+13 dílů; CET 21, Dramedy Prod.)
  • Strážci duší (2003; režie D. Klein, J. Deák; 6 dílů; ČT)
  • O ztracené lásce (2000–01; režie V. Polesný; 13 dílů; ČT)

Pomocný režisér distribučních filmů

  • Vy nám taky šéfe! (2008; režie M. Kotík; komedie; Major K International)
  • Tobruk (2007; režie V. Marhoul; historické drama; Silver Screen)
  • Bathory (2005–06; režie J. Jakubisko; historické drama; Jakubisko Film)
  • Pusinky (2005; režie K. Babinská; přípravy do přerušení; Negativ)
  • Krev zmizelého (2004; režie M. Cieslar; historické drama; ČT & Happy Celluloid)
  • Duše jako kaviár (2003; režie M. Cieslar; černá komedie; Happy Celluloid)
  • Der Lebensborn - Pramen života (1998; režie M. Cieslar; hist. drama; ČT & Happy Celluloid)
  • Císař a tambor (1997; režie V. Křístek; historická pohádka, ČT; asistent režie)

Pomocný režisér primetimeových filmů

  • Soukromé pasti (2008; režie L. Wimmerová; tv drama; CET 21)
  • To horké léto v Marienbadu (2006; režie M. Cieslar; romance; ČT)
  • O Ječmínkovi (2002/3; režie M. Cieslar; pohádka; ČT)
  • Kobova garáž (2002; režie J. Procházka; dvoudílné tv drama; ČT)
  • Princezna se sloníma nohama (2002; režie V. Polesný; historická pohádka; ČT)
  • Byla láska (2001; režie J. Deák; historické drama; ČT)
  • Spirála nenávisti (1999; režie O. Kepka; detektivní drama; ČT)
  • Král ozvěny (1999; režie D. Klein; historická pohádka; ČT)
  • O králi, hvězdáři, kejklíři a třech muzikantech (1996; režie Z. Havlíček; historická pohádka; asistent režie)

Pomocný režisér nezávislých filmů

  • Puritptyz (2005; režie L. Wimmerová; krátký film; FAMU)
  • Claire (2003; režie M. Matiasek; krátký film; FAMU)
  • Hraběnka (1998; režie D. Podhola; krátký film; SVOŠF Písek)

Pomocný režisér dokumentů

  • Na stopě (1999–2000; kriminalistický cyklus, rekonstrukce; ČT)

Animované filmy

  • 3 animované filmy studentů pedagogické fakulty (1999; střih)
  • Nahý (1997; studentský film; SVOŠF Písek)

Pomocný režisér hudebních videí a pořadů

  • Kabát – Malá dáma (2007; režie F. A. Brabec)
  • Robo Papp – Všetko je málo (2002; režie J. Malý; video vítěze cen Slovenské hudební akademie)
  • Kryštof – Lolita (2001; režie J. Malý; video vítěze cen České hudební akademie)
  • Buty – Megakoncert (2000; režie J. Procházka; koncert v jedné z největších hudebních arén)
  • Vánoční koncert (1999; režie M. Šamánek; kostelní koncert s mnoha interprety)
  • Buty – Unplugged (1998; režie Z. Suchý; koncert)
  • Bokomara (1997; režie V. Mráz; hudební příběh české kapely)
  • Vlasta Redl (1997; režie V. Mráz; hudební příběh českého zpěváka)

Režisér reklam

  • BESIP – Opravy D1 (2012; 3 spoty; Medea)

Pomocný režisér reklam

  • Březňák (2008; režie M. Cieslar; Forward International)
  • Danone Activia (2007; režie K. Janák; Ad Wood)
  • Pilsner Urquell (2005; režie A. Hicks; Milk and Honey Films)
  • Škoda (2005; režie L. Wimmerová; Bistro Films)
  • Odyssey Sunrise (2004; režie M. Park; Milk and Honey Films)
  • McDonald's (2004; režie A. T. Jonnson; Soft Pillow Productions)
  • BESIP – projekt bezpečnosti na cestách (2004; režie J. Malý; Filmservice Productions)
  • Eurotel Live! (2004; režie J. Malý; Filmservice Productions)
  • Volkswagen III. (2004; režie J. Hyslop; Milk and Honey Films)
  • Květy české (2002; režie J. Malý; Flying Colours Film Company)
  • FAMU – znělky festivalu (2001; režie J. Pachl; FAMU)

Odkazy