iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
10. 6. 2002
21:00 na ČT1

1 2 3 4 5

66 hlasů
333262
zhlédnutí

Vlak dětství a naděje 6/6

Návrat domů

Válka končí, přichází osvobození a všichni pevně věří v nový, svobodný život

59 min | další Seriály »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

Vlak dětství a naděje - Návrat domů

  • 00:00:34 Vypařili se.
  • 00:00:38 Po panu řediteli,
    který byl nóbl člověk,
  • 00:00:41 zdrhnul i ten Dorn,
    mizera.
  • 00:00:43 Ten pacholek
    neřek nikomu ani slovo a je fuč.
  • 00:00:47 PŘELET LERADLA
  • 00:00:53 Ty, děvče, děvčátko,
  • 00:00:57 já jsem byl na tebe
    vždycky hodnej, to ty víš.
  • 00:01:02 Nebo ne?
  • 00:01:03 Víš, já jsem brněnský Němec,
    mám dobrý srdce,
  • 00:01:07 mluvím česky
    líp než německy,
  • 00:01:09 nacisti mě, dobráka, pobláznili,
    a teď frnkli.
  • 00:01:12 A co já mám
    podle nich dělat?
  • 00:01:14 Kam se mám vrtnout,
    když jsem brněnský Němec?
  • 00:01:18 Co teď já?
    A co tady ta kočka?
  • 00:01:25 Jak já mám zmizet
    tady s tou kočkou,
  • 00:01:29 když já jsem tady doma?
  • 00:01:32 -Co s námi bude?
    -Číčo, ty jsi hodná...
  • 00:01:35 No vidíš...
  • 00:01:49 A hele...
  • 00:01:53 Co se tady bavíš
    s tou bílou punčochou?
  • 00:01:57 S tím švábem?
  • 00:02:04 Ten klokan skákavej
    odtáh úplně všechno, až do mrtě.
  • 00:02:08 Opičák!
  • 00:02:10 Ale starej dědek tu zapomněl
    prvotřídní koňak, pětihvězdičkovej.
  • 00:02:14 A taky šňupavej tabák.
  • 00:02:17 -Tu máš, šňupni si.
    -Radši si cvakni, na.
  • 00:02:22 Na rozloučenou
    s firmou Elementar Leipzig!
  • 00:02:26 A už nás nikdo
    nebude honit do práce!
  • 00:02:29 -Na brzký konec Hitlerovy říše!
    -Už je to hotový!
  • 00:02:35 Ať se ve zdraví setkáme
    ve svobodné republice!
  • 00:02:40 ZPÍVAJÍ
  • 00:02:43 Moravo, Moravo,
  • 00:02:48 Moravěnko milá.
  • 00:02:51 Co z tebe pochází,
  • 00:02:57 chasa ušlechtilá.
  • 00:03:01 Chasa ušlechtilá,
  • 00:03:06 žádostivá boje.
  • 00:03:11 Takové potomstvo
  • 00:03:15 rodí půda tvoje.
  • 00:03:35 Tak co?
  • 00:03:40 Jsi taky opilá?
  • 00:03:43 Já vás slyším,
    jak tam povykujete.
  • 00:03:46 A já nemám
    ani mizernej klíč,
  • 00:03:50 abych se zamkla
    v týhle umrlčí komoře.
  • 00:03:56 Tak co teda chceš?
  • 00:04:00 Přišla jsem se
    s vámi rozloučit.
  • 00:04:02 Najednou jsem měla
    takovej divnej pocit,
  • 00:04:06 měla jsem o vás strach.
  • 00:04:09 Strach?
    O mě strach?
  • 00:04:14 Tak mě odsud odvez,
    odvez mě.
  • 00:04:17 -Ale kam?
    -Třeba k babičce.
  • 00:04:20 -To nemůžu, to nejde.
    -Proč ne?
  • 00:04:23 Mezi náma už je fronta,
    paní Breberová.
  • 00:04:27 To chceš říct,
    že už jsou tam Rusové?
  • 00:04:32 Rusové...
  • 00:04:38 A za nimi Breber,
    Artur...
  • 00:04:43 Však on vám odpustí,
    paní Breberová,
  • 00:04:46 když to všechno
    u vás bylo ze strachu.
  • 00:04:49 Tak ty si myslíš,
    že strašpytel je nevinnej?
  • 00:04:54 Tak jdi
    a zkus to někomu vypravovat.
  • 00:04:57 Zrovna dneska!
  • 00:05:00 Jsi dítě,
    nemáš z toho vůbec žádnej rozum.
  • 00:05:03 Ty, se svejma
    směšnejma citečkama!
  • 00:05:06 Poslouchej,
    ale až se jednou poděláš,
  • 00:05:09 až ze strachu
    někoho zradíš a zkurvíš se,
  • 00:05:13 tak potom přijď!
  • 00:05:17 Sbohem.
    Teda na shledanou.
  • 00:05:43 Po mé roztržce s Milanem
    uplynulo několik týdnů.
  • 00:05:46 Vůbec se neobjevil,
    neozval se.
  • 00:05:50 Až teď najednou mi napsal
    a žádal mě o schůzku.
  • 00:05:55 Sliboval, že mi všechno vysvětlí,
    prosil za odpuštění.
  • 00:05:59 A já?
    Já jsem na tu schůzku přišla.
  • 00:06:22 Prosím tě, odpusť mi to.
  • 00:06:25 To všechno nastrojila máti.
  • 00:06:29 Přísahám,
    že jsem s tou zrzavou nic neměl.
  • 00:06:32 Nic?
  • 00:06:34 Nic takovýho, co si myslíš.
    Přísahám.
  • 00:06:40 LETÍ LETADLO
  • 00:07:07 Ne!
  • 00:07:12 Odstěhuju se,
    postavím se na vlastní nohy!
  • 00:07:15 Budu si dělat, co budu chtít!
    Vrať se!
  • 00:07:29 Los!
    Tak rychle, dělejte!
  • 00:07:46 STŘELBA
    Slyšíš?
  • 00:07:59 To je fronta, svoboda!
  • 00:08:16 Schnell!
    Hněte sebou, neflákejte se!
  • 00:08:27 Neblázni, Jaroušku,
    to nemůžeš hlavou proti zdi.
  • 00:08:30 Chcípající obluda
    ještě kolem sebe mlátí a kope.
  • 00:08:34 A jéje,
    on je tady taky Tyc a Poldík.
  • 00:08:37 Oni se tady opevňujou
    a my jim to musíme stavět.
  • 00:08:41 Neboj se, Tycu,
    klid, Jaroušku.
  • 00:08:44 Nemůžeme nabíhat prsama na bodák.
    To se musí chytře vykoumat.
  • 00:08:49 Nejdřív se naučím rusky
    a francouzsky.
  • 00:08:51 -A ty?
    -Nejdřív si udělám maturitu.
  • 00:08:54 A potom?
  • 00:08:55 Máti chce,
    abych šel na vojenskou akademii,
  • 00:08:58 jako otec.
  • 00:09:00 -A ty tam půjdeš?
    -Když to chce máti...
  • 00:09:03 Máti?
  • 00:09:07 No, máti.
  • 00:09:15 -Nech mě.
    -Ale já tě mám rád.
  • 00:09:18 Mě?
  • 00:09:21 Takovou fuchtli a poběhlici,
    dotěrnou spodinu?
  • 00:09:25 Tak si jdi
    za tou svojí nóbl máti.
  • 00:09:29 A drž se jí za sukně,
    ty maminčin mazánku!
  • 00:09:52 Ty bedýnky, to je ono.
  • 00:09:54 Ty mně sem dávejte
    v neomezeným množství.
  • 00:09:57 Ale ne tolik písku,
    Jaroušku,
  • 00:09:59 písku míň,
    aby to pořádně větralo.
  • 00:10:02 Víš, aby to byl samej luft.
  • 00:10:05 Jenom musíme dávat pozor,
    aby nás nezmerčil ten frajtr,
  • 00:10:09 nebo se budeme všichni
    houpat na kandelábrech.
  • 00:10:13 Vidíš, to je ono!
  • 00:10:17 Takhle staví
    českej národ zátarasy!
  • 00:10:22 Kamarádi, národe,
  • 00:10:26 na nás hraničáře
    je vždycky spolehnutí.
  • 00:10:30 Znáte ten fór...
  • 00:10:33 VÝSTŘEL
  • 00:10:37 Ticho, mlč!
  • 00:10:46 -Proč jste mu to udělali?
    -Proč? Je válka.
  • 00:10:50 Pojď pryč.
  • 00:10:55 Chtěli by za sebou
    všechno zničit.
  • 00:10:57 Tenhle přejezd
    měl vyletět do povětří.
  • 00:11:00 -Běž domů.
    -A co on? Je mrtvej?
  • 00:11:02 Já nevím.
    Neptej se a běž domů.
  • 00:11:05 Povídám ti,
    běž domů, upaluj!
  • 00:11:07 No!
  • 00:11:29 Tak dost!
  • 00:11:31 Nezdá se ti,
    že oslavuješ nějak brzo?
  • 00:11:34 Copak už máme nachystanej sklep,
    ty srágoro ožralej?
  • 00:11:37 Já už jsem přinesla peřiny,
    a jak ty stloukáš palandy, no?
  • 00:11:41 Už na to jdu.
  • 00:11:44 Máme všecko?
    Máme.
  • 00:11:47 A teď nevystrčíme hlavu,
    dokud němčouři nebudou v čudu.
  • 00:11:51 No prosím,
    vydrželi jsme celou válku
  • 00:11:54 a za nic se nemusíme stydět.
  • 00:11:57 Pravdu díš, Amazonko,
    já jsem byl vždycky vlastenec.
  • 00:12:00 Zásobila jsem sousedstvo
    moukou a sádlem.
  • 00:12:03 Však jsme se s Bezděčkou
    něco naběhaly.
  • 00:12:06 -Chceš snad říct, že ne?
    -Kdepak.
  • 00:12:09 Čtyři ulice
    zásobený Ankou Urbanovou,
  • 00:12:12 a to jsem ještě pomáhala těm,
    co si to opravdu zasloužili.
  • 00:12:16 KLEPÁNÍ NA DVEŘE
    Dále!
  • 00:12:19 Paní Anno,
    nemohl by mně Pepouš pomoct?
  • 00:12:23 Soused pekař nepeče,
  • 00:12:25 odjel se schovat
    k tetičce na venkov.
  • 00:12:28 Já musím zásobit chlebem
    celou čtvrť.
  • 00:12:31 Jenom klid, sousede,
    všecko se zvládne.
  • 00:12:35 Nejím, nespím...
  • 00:12:37 Jdi, Pepouši, a ty taky,
    bez chleba se nedá žít.
  • 00:12:40 Děkuji.
  • 00:12:42 Pomáhá i Cyrda Pešek,
    co je u nás na bytě.
  • 00:12:46 Když je nejhůř,
    vrací se Kristus na zem.
  • 00:12:48 Rozmnožuje chleby
    a krmí zástupy.
  • 00:12:50 Ne, Poldíku, to si pleteš
    s Blanickejma rytířema.
  • 00:12:53 Nezapomeň,
    žes mě uznal za strejce.
  • 00:12:55 Já si lehnu.
    Za čtvrt hodiny mě vzbuď, jo?
  • 00:12:58 Jo.
  • 00:13:13 Ten Poldík je blázen.
    Copak ten v tom umí chodit?
  • 00:13:17 Copak tohle bude jednou ve flóru,
    takový sarapatičky s Kristuskem?
  • 00:13:22 To já, slečno...
    Pojďte, odpočineme si.
  • 00:13:27 To já jsem typ pro budoucnost,
    slečno.
  • 00:13:30 Óda na kapitána.
    Jméno je ještě vyčárkovaný.
  • 00:13:35 Napsal Cyril Pešek.
    To jsem, prosím, já.
  • 00:13:40 To se musí umět vyčíhnout.
  • 00:13:42 Vidíte, tady to je.
  • 00:13:45 Do čtvrt roku to vyjde,
    to se vsaďte, o co chcete.
  • 00:13:49 A to mám doma
    ještě téma o partyzánech.
  • 00:13:52 -O partyzánech?
    -No.
  • 00:13:54 Imponuje vám to, co?
  • 00:13:57 Jako básník
    budu známej a slavnej.
  • 00:14:02 Víte co? Nechcete se jít podívat
    ke mně nahoru na ty básně?
  • 00:14:06 Mám k vám důvěru
    a teď je chvilka klidu,
  • 00:14:09 můžeme si udělat
    takovou prima pauzu.
  • 00:14:12 No tak pojďte,
    jenom si odskočíme.
  • 00:14:15 Já vám ukážu celou sbírku.
    A pak vám dám jeden výtisk,
  • 00:14:18 to bude pro vás pocta,
    to už něco znamená.
  • 00:14:21 Svoboda přijde
    v zeleném vonném hávu!
  • 00:14:23 Ale na všechno se musí od lesa,
    a na to já jsem šotek chytrej.
  • 00:14:28 Svoboda? Už jsou tady?
    Tak honem do sklepa!
  • 00:14:31 Ale ne, pane domácí,
    jdeme ke mně nahoru.
  • 00:14:34 -Peleš?
    -Ale ne, jenom na skok.
  • 00:14:37 -Ukážu slečně sbírku.
    -Jenom aby...
  • 00:14:43 Chrabří bohatýři,
    syni hrdé matky,
  • 00:14:46 jdou už osvobodit
    naše rodné chatky.
  • 00:14:52 Nebo statky, že jo,
    to ještě nevím.
  • 00:14:56 Pěkný, co?
    Líbilo se vám to?
  • 00:15:01 Ještě mi recitujte ty básničky,
    něco takovýho jsem ještě neslyšela.
  • 00:15:05 Že ne? Ale to nejsou básničky,
    to jsou totiž poémy.
  • 00:15:10 Pozor, tady:
  • 00:15:13 Už k nám táhnou mocné šiky,
    vedené bolševiky.
  • 00:15:17 V jejich čele kapitán,
    hrdinný to fronty pán.
  • 00:15:21 A tady bude jméno,
    ale to zatím ještě nevím.
  • 00:15:27 Cyrdo!
    Honem otevři!
  • 00:15:31 Otevři,
    nebo si mě nepřej!
  • 00:15:35 Já sem letím jak blbej,
    prej se pelešíš s Cyrdou!
  • 00:15:39 Tak prosím pěkně,
    co mi na to odpovíš, dcero Vlasti?
  • 00:15:44 A jak to,
    že tě vidím oblíknutou?
  • 00:15:49 Co je to?
    Proč nemakáš?
  • 00:15:51 To známe,
    jako v Pompejích!
  • 00:15:53 Na to zašla Říše římská!
  • 00:15:55 Tati, pan Pešek
    mi četl z rukopisu o partyzánech.
  • 00:15:59 -A taky poému Kapitán Osvoboditel.
    -Ano, prosím, podívejte.
  • 00:16:07 Tak takhle ty myslíš na vlast,
    Cyrile,
  • 00:16:12 místo abys pekl chleba.
  • 00:16:14 Jenom čtěte.
  • 00:16:18 Znáš ty Jarouška Vémolu?
    Toho flétnistu a umělce?
  • 00:16:22 -Tak ten mi o tobě referoval.
    -Jo? A co?
  • 00:16:26 Zkrátka že nejsi
    k žádnýmu pořádnýmu dílu.
  • 00:16:30 A jakej pán, takovej krám.
  • 00:16:33 Vám taky dávat něco číst,
    vy jste nekulturní člověk!
  • 00:16:37 A ten váš flétnista
    je u mě obyčejnej pošuk!
  • 00:16:40 Co? Jaroušek Vémola,
    poctivej muzikant, že je pošuk?
  • 00:16:44 -Jo.
    -A já že jsem nekulturní člověk?
  • 00:16:48 Já, divadelní
    frývaldovskej herec?
  • 00:16:50 Potomek básníka
    z Jablunkova v Čechách?
  • 00:16:53 To jsi neměl říkat,
    jako že chodíš k Sudu jako já!
  • 00:16:56 Já už tě teď nebudu šetřit
    a povím ti na plnou hubu,
  • 00:17:00 co o tobě řekl Jaroušek Vémola,
    a co si myslím i já.
  • 00:17:03 Že píšeš jako hovado,
    jenom aby ses někde upích,
  • 00:17:07 a že nemáš ani na to upíchnutí,
    jak jseš blbej.
  • 00:17:10 Ty chceš oslavovat brášky
    a chystáš si to napřed.
  • 00:17:13 A ještě jsi
    vůbec žádnýho neviděl.
  • 00:17:16 Ani zcepenělýho psa
    bych ti nepředhodil k popsání.
  • 00:17:19 I toho bys zprznil
    tou svou hatmatilkou a patlaninou.
  • 00:17:24 Tak, a teď můžeš říct,
    že jsem nekulturní člověk.
  • 00:17:38 STŘÍLENÍ
  • 00:17:41 Kruci pírko,
    to bylo sakra blízko!
  • 00:17:51 Kulky hvízdají ještě daleko.
  • 00:17:54 Kulomet
    až u zvěrolékařské školy.
  • 00:17:57 Ale tohle bylo už za rohem.
    Ty jim dávají do těla!
  • 00:18:02 Užije si ženská
    vedle toho pumprlíka trochu klidu?
  • 00:18:05 Ani v noci ne.
    Kam se chystáš?
  • 00:18:08 Jenom si trochu poslechnout,
    jak kráčí historie.
  • 00:18:11 Opovaž se!
  • 00:18:15 Slyšíš, jak skopčáci ustupujou?
    Slyšíš to, dcero Vlasti?
  • 00:18:19 Šustěj jak švábi.
    Mysleli si,
  • 00:18:22 že se schovají za barikádu,
    kterou jsme jim tam postavili,
  • 00:18:26 jenže ta už je dávno na hadry!
  • 00:18:29 Chápeš už to koumáctví
    českých vlastenců, Amazonko?
  • 00:18:32 Chápeš to, dcero Vlasti?
  • 00:18:35 Kupředu, bráškové,
    a skopčáci, do zajetí!
  • 00:18:41 Dej si pohov, maršále!
  • 00:18:46 -A ty spi.
    -Musím na záchod.
  • 00:18:48 Nikam,
    musíš tady, dítě.
  • 00:18:52 -A mám hlad.
    -Velikej?
  • 00:18:55 -Strašnej.
    -Nemám ani kousek koniny,
  • 00:18:58 abych mohla udělat
    prvotřídní hovězí gulášek.
  • 00:19:02 Bude holt z kostky.
  • 00:19:06 Jenom se napapejte,
    na mou hlídku se můžete spolehnout.
  • 00:19:10 -Počkej! Pepouši!
    -Zdar!
  • 00:19:24 Nazdárek, Tycu.
  • 00:19:34 Dneska se nepeče?
  • 00:19:36 Pečení chleba zastaveno.
  • 00:19:40 Ten příští bude chutnat líp,
    už nebude okupovanej.
  • 00:19:46 A co Cyrda?
  • 00:19:48 Je celej zelenej.
    Modlí se s Poldíkem.
  • 00:19:52 Ten Poldík mě ale zklamal.
  • 00:20:06 V hrnci máš polívku,
    maršále.
  • 00:20:10 Bojuje se dům od domu.
  • 00:20:19 To je prostřelený,
    Pepouši?
  • 00:20:29 Tatínku...
  • 00:20:32 Vždyť ty jsi moh bejt mrtvej,
    Srágorko.
  • 00:20:35 To moh.
  • 00:20:39 Mít jen o trošku delší šišku,
    tak jsem po smrti.
  • 00:20:45 Z toho vidíš, dcero,
    jaká je to kapitální bejkovina,
  • 00:20:49 ta jejich
    germánská dlouholebost.
  • 00:20:52 STŘELBA
    To pálí těžkej kulomet.
  • 00:21:00 -Co je to? Co to bylo?
    -Já nevím.
  • 00:21:05 Tak se mi zdá,
    že nám někdo přeběh po zahradě.
  • 00:21:09 Amazonko, pojď sem.
  • 00:21:12 Jestli se nám tady chtějí
    zabarikádovat hákoši, tak to prr!
  • 00:21:16 To teda ne!
  • 00:21:18 Zahoď to
    a šup do postele!
  • 00:21:21 Šup pod duchnu,
    a přikrej si hlavu.
  • 00:21:23 Škoda, že tu není seno.
  • 00:21:25 Za Rakouska se děvčata
    zahrabávaly do sena,
  • 00:21:28 ale stejně
    jim to nebylo nic platný.
  • 00:21:30 Zalez!
  • 00:21:32 Co to máš?
    Kdes to vzal?
  • 00:21:34 Ten se mnou zažil
    hraničářský tažení,
  • 00:21:37 stěhování poštovní kasy.
  • 00:21:39 Přestaň,
    nebo nás tady všecky postřílíš.
  • 00:21:42 Neboj se,
    já do toho stejně nemám náboje.
  • 00:21:44 Tak nikoho nepicneš,
    ale tebe někdo picne!
  • 00:21:47 BOUCHÁNÍ NA DVEŘE
  • 00:21:52 Bráškové
    to přece ještě nemůžou bejt...
  • 00:21:55 Nějakej pološílenej dezertér?
  • 00:22:00 HRAJE FLÉTNA
    Jaroušek!
  • 00:22:05 Jak jsem jenom
    na něho mohl zapomenout?
  • 00:22:18 Pojď do rodiny,
    v této nezapomenutelné chvíli,
  • 00:22:21 kamaráde starej.
  • 00:22:23 Jak jistě víte,
    jsem starý mládenec.
  • 00:22:27 Ale Jaroušku...
  • 00:22:30 Když dovolíte,
    přispěchal jsem mezi vás,
  • 00:22:34 neboť toto je chvíle,
    vzpomínáš, Pepíčku,
  • 00:22:37 kdy flétny a pozouny velebně
    budou znít k oslavě života.
  • 00:22:42 Ale tebe, Prišvingere,
    poženou lidé holemi.
  • 00:22:45 Jo, tebe, ty podurčenče,
    ty bílá punčocho.
  • 00:22:49 A už má po vtákách.
    Už mu hoří koudel u prdele.
  • 00:22:54 Slyšíš, ženo?
    Slyšíš, dcero?
  • 00:22:59 -Slyšíte, jak mele spravedlnost?
    -Slyším.
  • 00:23:04 Ale co tetička Amálka?
  • 00:23:07 Amálka?
  • 00:23:09 Nejdříve ji musíme zbavit toho
    jejího hnusnýho trapiče a mučitele.
  • 00:23:14 Pomalu, pomalu,
  • 00:23:17 měl bys bejt trošku filozofickej,
    Srágoro.
  • 00:23:21 Teď mám bejt filozofickej,
    teď, v takový slavnostní chvíli?
  • 00:23:27 Teď se účtuje se špínou
    a bude se oslavovat,
  • 00:23:31 na to nemusím bejt filozofickej,
    to by byla kapitální bejkovina.
  • 00:23:43 -Skotská whisky...
    -Schovával jsem ji celou válku.
  • 00:23:47 Dostal jsem ji kdysi na zájezdu.
    A teď ji vypijem.
  • 00:23:51 Až potom!
  • 00:23:55 A víš, Jaroušku,
    že tys mně vytrhl trn z paty?
  • 00:23:58 Já jsem měl pro brášky
    schovanou slivovici,
  • 00:24:01 ale ty boje
    byly tak urputný...
  • 00:24:07 Bráškové...
    Bráškové!
  • 00:24:13 Už jsou tady!
  • 00:24:15 Zazněte, pozouny,
    zazněte, flétny...
  • 00:24:17 HRAJE
  • 00:24:22 -Němci, Germánci zděs?
    -Nět.
  • 00:24:28 Chorošo, posmotri.
  • 00:24:32 Ne, jsme civilové, Češi.
  • 00:24:35 Eto moja žena,
    eto moja dočka,
  • 00:24:39 eto moj drug,
    on bolšoj muzikant.
  • 00:24:42 Na vaše zdraví,
    zdravstvujte, molodci.
  • 00:24:45 Dorogije molodci,
  • 00:24:48 ať žije Marusja z cukrovaru,
    zdravstvujte.
  • 00:24:53 -Na vaše zdraví.
    -Na zdraví.
  • 00:24:56 Prosím.
  • 00:25:02 Na zdraví!
  • 00:25:14 -Da, chorošo.
    -Vodičky nět?
  • 00:25:19 Ne, dcero, oni chtějí vodku,
    ne vodu.
  • 00:25:22 Da, vodu.
  • 00:25:32 Tak vidíš,
    že chtěli vodu.
  • 00:25:42 Kam chtějí jít?
  • 00:25:45 Kam jdete?
    Poseďte přece s námi.
  • 00:25:47 Germánci, ratatata,
    ponimájete?
  • 00:25:50 Do svidanija.
  • 00:25:52 ZPÍVAJÍ
  • 00:26:23 Spasibo, do svidanija.
  • 00:26:56 Pojď, Pepíčku,
    zdá se, že se to nezvrtlo.
  • 00:27:01 Kde mám svý borsalino?
  • 00:27:07 Chlapci,
    jenom pomalu a opatrně.
  • 00:27:09 Upomínka na lítý boje,
  • 00:27:11 to bude mít jednou
    historickou cenu.
  • 00:27:13 To budou vystavovat v muzeu.
  • 00:27:15 Tak hurá do svoboděnky.
  • 00:27:18 Pomalu, pomalu!
    Až po mně. A držet se krok za mnou.
  • 00:27:51 Pokoj vám, miláčci.
    To vy jste zaplatili válku.
  • 00:27:57 Promiňte,
    já se jmenuju Pešek...
  • 00:28:00 Ježíši, Cyrda
    už leze na důstojníka s ódou...
  • 00:28:03 Je to možný?
    Nemá snad švába na mozku?
  • 00:28:08 Počkej, prosím tě,
    jak se jmenuje ten váš velitel?
  • 00:28:13 Vidíš tu krysu,
    dcero Vlasti?
  • 00:28:17 STŘÍLENÍ
  • 00:28:19 Uchodite!
  • 00:28:34 Sežene už mi někdo
    kus pořádnýho masa,
  • 00:28:36 abych mohla udělat
    pravej mírovej gulášek?
  • 00:28:40 Vypadáte nějaký vycmrdlý.
  • 00:28:42 Dneska holt bude
    bramborovej válečnej.
  • 00:28:46 Dojez to, Srágorko.
  • 00:28:49 Tak se mi zdá,
    že jsem si tě nějak rozmazlila, co?
  • 00:28:52 Ticho...
  • 00:29:05 To je vozatajstvo.
  • 00:29:09 Bojové jednotky už jsou vpředu,
    za nimi jde týl.
  • 00:29:13 Jde se ven.
  • 00:29:16 Věrko!
  • 00:29:35 Jaroušku, prosím tě,
    co to vidím?
  • 00:29:38 Vidíš jednoho vlezdoprdelistu,
    jak táhne jakési podezřelé zboží.
  • 00:29:43 Podezřelé? Kradené!
  • 00:29:46 Důstojník s vojskem je pryč,
    a Cyrda hned s vozejkem na lup.
  • 00:29:51 Slavnej chce bejt jako básník,
    a nahrabat si chce jako zloděj.
  • 00:29:57 Podívej se
    na ten českej národ.
  • 00:29:59 Copak člověk nemůže mít trochu
    čisté radosti ze svoboděnky?
  • 00:30:03 -Copak to jde?
    -Nejde, Pepíčku.
  • 00:30:06 -To opravdu ukradli?
    -Asi ano.
  • 00:30:09 A odkud?
  • 00:30:11 -Odkud to valíš, Cyrdo?
    -Z nádraží.
  • 00:30:15 Ale hoďte sebou,
    nebo na vás nic nezbude.
  • 00:30:18 Národe, národe...
    V takový chvíli?
  • 00:30:21 Dá se to pochopit?
    Nedá.
  • 00:30:22 To tam nikdo nehlídá?
  • 00:30:24 Jenže vzdycháním
    rabování nezastavíš.
  • 00:30:26 Pepíčku, já jsem jenom muzikant,
    já mám svou muziku,
  • 00:30:30 ale teď mi není proti mysli
    jít na radnici
  • 00:30:33 a tam si vyžádat
    pořadatelskou pásku.
  • 00:30:35 Chceš jít se mnou
    a pomoct zmírnit tento nešvar?
  • 00:30:38 -Jdeme.
    -Pepouši!
  • 00:30:43 Sem s tím lupem!
    Kde ho máš?
  • 00:30:46 Pomalu, pomalu...
  • 00:30:49 Právě dodělávám ódu
    na kapitána Prichoďka.
  • 00:30:52 -Ráno mi potřásl pravicí.
    -Teď to jméno není vyčárkovaný.
  • 00:30:57 Ale včera ještě bylo, že?
    A tomu ty říkáš umění?
  • 00:31:03 Každej přece pochopí, že jméno
    muselo bejt napřed vyčárkovaný.
  • 00:31:08 To je přece jasný každýmu,
    kdo trochu dělá do kumštu.
  • 00:31:12 Tak teď je v ódě
    kapitán Prichoďko.
  • 00:31:15 Správně, taky mi to dalo
    pořádně zabrat, tohle jméno.
  • 00:31:18 Kdyby se jmenoval pořádně rusky,
    třeba Petrov nebo Sokolov,
  • 00:31:23 tak na to se rýmuje
    spousta slov,
  • 00:31:26 ale on se jak na potvoru
    musí jmenovat Prichoďko.
  • 00:31:29 Zkuste si vymyslet rým
    na jméno Prichoďko.
  • 00:31:33 To je úžasný.
  • 00:31:35 No vidíte,
    a já jsem to dokázal.
  • 00:31:39 V jejich čele kapitán,
    hrdinný to fronty pán.
  • 00:31:43 To kapitán Prichoďko,
  • 00:31:45 na oči mu nechoď,
    kojote germánský,
  • 00:31:48 on hrdina slovanský.
  • 00:31:51 Prichoďko,
    nechoďko...jote germánský.
  • 00:31:58 Cože?
  • 00:32:05 Tak už dost, ty kryso!
    Nekryj se za žádné cancy,
  • 00:32:09 přišli jsme k tobě zabrat,
    co jsi nakradl.
  • 00:32:12 Přicházíme
    jménem revolučního lidu.
  • 00:32:15 Naval štůčky,
    než z tebe naděláme řezanku.
  • 00:32:18 Co? Kdo vy jste,
    že si ke mně tak dovolujete?
  • 00:32:21 Tam si berou všichni,
    tak proč bych si nemoh vzít i já,
  • 00:32:25 když musím mít pokoj
    od existenční mizérie,
  • 00:32:27 když se potřebuju
    soustředit na umění.
  • 00:32:30 Víte, jaký mají význam ty ódy,
    co já píšu, vy ignoranti?
  • 00:32:33 Víte vy vůbec,
    že já mám nárok na lehčí život?
  • 00:32:36 -Prdlajs máš nárok!
    -Pryč ode mě, já to mám vykoumaný!
  • 00:32:40 Já to mám vyřešený,
    za čtvrt roku mě nepoznáte.
  • 00:32:43 Možná nepoznáme,
    ale nejdřív odevzdáš tohle.
  • 00:32:59 -To je Němec?
    -Čech je to, pohana Čechie!
  • 00:33:02 -Kolaborant?
    -Jenom krysa, špína.
  • 00:33:06 Jaroušku, Prišvinger, podurčenec,
    na toho si teď musíme došlápnout.
  • 00:33:11 -A co bude s tetou Amálkou?
    -Amálce se nic nestane.
  • 00:33:14 Konečně se zbaví té hlízy,
    co ji dusí jak kámen na krku.
  • 00:33:18 No prosím,
    sám má švagra podurčence,
  • 00:33:20 a vytahuje se na mě,
    vlasteneckýho básníka!
  • 00:33:23 Vezmeme to postupně,
    nejdřív dohlídneme na to,
  • 00:33:27 aby vrátil, co nakrad,
    a pak vlítneme na Prišvingera.
  • 00:33:30 Správně, jdeme.
  • 00:33:41 Servus, Pipi!
  • 00:33:44 Tys vyrostla,
    je z tebe pěkná holka.
  • 00:33:47 -Sepp!
    -Správně, jsem to já.
  • 00:33:50 Čekám tady na tebe.
  • 00:33:52 Říkal jsem ti,
    že mám v Brně jenom tebe, ne?
  • 00:33:55 Jenže teď nejsem v situaci,
  • 00:33:57 že bych k tobě
    mohl přijít na návštěvu
  • 00:34:00 jak se sluší a patří.
  • 00:34:02 Nedívej se sem,
    dívej se jinam!
  • 00:34:04 Tvý návštěvě totiž chybí oblek,
    kvádro, víš?
  • 00:34:09 Kalhoty a sáčko.
    A to ty mi přineseš.
  • 00:34:14 -Já?
    -Stůj, nehýbej se!
  • 00:34:17 Mám tě na mušce,
    jestli se hneš, tak střelím.
  • 00:34:21 Jenže bych to udělal
    hrozně nerad.
  • 00:34:23 Nekoukej sem.
  • 00:34:25 Známe se už odmalička,
    bývali jsme vždycky kamarádi.
  • 00:34:30 -Vždyť jsi mě vždycky trápil!
    -Já?
  • 00:34:33 To jenom proto,
    že jsem tě měl tak rád.
  • 00:34:36 -A ty mě taky, že?
    -Já tebe?
  • 00:34:39 Aspoň trošku, trošičku...
  • 00:34:42 -A trápil jsi Žolyho!
    -Žolyho? Kdo to je?
  • 00:34:45 To byl přece
    můj nemocnej kocourek.
  • 00:34:48 Proboha, Pipi, bylo to jenom zvíře,
    němá tvář.
  • 00:34:51 -No právě!
    -Ale teď jde o kejhák mně i tobě.
  • 00:34:53 A nejdřív tobě!
    Už ani krok, nebo střelím.
  • 00:34:58 Tak vidíš, Pipi,
    tys měla vždycky měkký srdíčko.
  • 00:35:02 A proto mi teď určitě pomůžeš.
  • 00:35:05 Nacistický zlato
    šlo přes Vatikán do Španělska
  • 00:35:08 a já musím za ním.
  • 00:35:10 Pošlu ti pak
    krásný náhrdelník.
  • 00:35:13 -Nebo chceš jít se mnou?
    -Ne.
  • 00:35:17 Tak jdi pro ty hadry.
  • 00:35:19 A nemysli si,
    že mě nějak podfoukneš.
  • 00:35:22 Já bych si tě našel.
    Víš, že jsem si tě vždycky našel.
  • 00:35:26 Tak jdi.
  • 00:35:31 Pozor, schovejte se!
  • 00:36:06 -Spasibo.
    -Moloděc, děvočka.
  • 00:36:11 To my už víme dávno.
  • 00:36:32 Tak skončil Sepp,
  • 00:36:34 můj pronásledovatel,
    můj zlý démon.
  • 00:36:39 Skončil přesně tak,
    jak mu to předpověděl tatínek.
  • 00:36:57 -Kampak? Smím prosit?
    -Pusťte mě!
  • 00:37:01 -Tam nechoď, tam bydlí zrádce.
    -Ale já tam mám tetičku.
  • 00:37:05 Za chvíli tam budou lítat třísky,
    jen co dorazí posila.
  • 00:37:09 Ale já tam musím!
  • 00:37:23 Tetičko,
    tetičko Amálko!
  • 00:37:29 Tetičko, to jsem já, Věra!
    Prosím tě, otevři.
  • 00:37:34 -Kdo je s tebou?
    -Nikdo, jsem sama.
  • 00:37:40 Ale za chvilku přijde tatínek.
  • 00:37:44 Nikomu neotevřu.
    Nikomu, slyšíš?
  • 00:37:48 Jdi pryč.
    Dejte mi pokoj!
  • 00:37:55 Tetičko, prosím tě,
    pojď honem k nám!
  • 00:38:00 -Slyšíš mě?
    -Nikam nepůjde, nikam!
  • 00:38:04 A nebude mluvit!
  • 00:38:07 Tetičko, prosím tě,
    my tě máme všichni strašně rádi!
  • 00:38:13 Ona ti neodpoví,
    neslyší tě.
  • 00:38:16 Je ve sváteční cimře
    u balkónu.
  • 00:38:21 Tetičko, prosím tě!
  • 00:38:30 Tetičko, prosím tě,
    nedělej to!
  • 00:38:34 Prosím vás,
    vylomte dveře!
  • 00:38:36 Ale ten srab
    to tam má zabarikádovaný.
  • 00:38:40 Pomoc!
  • 00:38:43 Lidi, prosím vás,
    pojďte honem!
  • 00:38:46 Prosím vás, honem!
  • 00:38:53 Tetičko, ne!
  • 00:38:58 Ne...
  • 00:39:15 To je žena toho hajzla.
  • 00:39:24 To byla moje tetička.
  • 00:39:28 Ona byla strašně hodná.
    Ona za nic nemohla.
  • 00:39:39 Sbohem, bílý punčochy,
  • 00:39:41 teď bude váš hlavní stan
    na slamníku!
  • 00:39:44 Teď pofrčíte šupem pryč!
  • 00:39:49 -Fuj!
    -Ať mě nechají.
  • 00:39:55 Ode mě jsi dostal facku
    v osmatřicátým,
  • 00:39:58 a to mělo bejt
    pro tebe varování.
  • 00:40:00 Neříkal jsem ti,
    že tě lidé poženou holemi?
  • 00:40:03 Fuj!
  • 00:40:11 Ticho!
  • 00:40:19 No tak, dcero Vlasti.
  • 00:40:22 Tu máte, tohle si schoval ve sklepě
    jako Göring ve švýcarský bance.
  • 00:40:28 Jako Göring!
  • 00:40:37 Tady to máte,
    to je teď majetek národa.
  • 00:40:42 Tak to otevři.
  • 00:40:44 To on si nahrabal
    na tom svým nacistickým fleku.
  • 00:40:47 Nikomu jsem neublížil.
    Nikomu jsem nic neudělal.
  • 00:40:51 Jsem normální člověk.
  • 00:40:54 Nikomu neublížil?
    Fuj!
  • 00:40:59 -A co ty se tak šklebíš?
    -Já jsem jen český muzikant,
  • 00:41:04 ale když vy pískáte
    tak falešně a forte!
  • 00:41:19 Vidíte ho?
  • 00:41:21 Povídám vám, mějte ho v merku,
    moulu podurčenýho.
  • 00:41:25 To jsem měl jenom v úschově,
    nikomu jsem nic neudělal.
  • 00:41:29 Že ne?
    Kdo se dal k fašistům?
  • 00:41:32 Kdo mě udal,
    a mě vyhodili z pošty?
  • 00:41:35 Kdo přisolil chudákovi
    hluchoněmýmu Františkovi?
  • 00:41:39 Kdo mučil a umučil Amálku
    a zničil vlastní děti?
  • 00:41:42 Tos byl ty,
    ty moulo hitlerovskej,
  • 00:41:45 ty zhoubo lidstva,
    ty kanále brněnskej!
  • 00:41:48 Tebe bych zastřelil,
    kdybych byl ještě voják!
  • 00:41:51 Tebe, ty švábe!
  • 00:41:59 -Tak co říkáš, Jaroušku?
    -Je to parazit, špína.
  • 00:42:03 Hlavně, abysme s ním už nikdy
    neměli nic společnýho.
  • 00:42:06 Odvést!
  • 00:42:10 Pojďte.
  • 00:42:13 Jste ochotni
    proti němu svědčit?
  • 00:42:16 Svědčit?
  • 00:42:18 To je málo.
    Já ho obviňuju, žaluju.
  • 00:42:23 Soudím a odsuzuju!
  • 00:42:25 Správně!
  • 00:42:37 Prosím.
  • 00:42:39 Pane Bittner...
  • 00:42:41 Ona ho zná!
    Kamarádka bílejch punčoch!
  • 00:42:44 -Pane Bittner, kde je Pepina?
    -Zůstala tam, ve vrátnici.
  • 00:42:52 Číčo, Pepino...
  • 00:43:19 Pepinko,
    pojď ke mně, pojď...
  • 00:43:25 Pojď sem.
    Ty musíš mít hlad, viď?
  • 00:43:30 A žízeň.
  • 00:43:37 No, docela slušný kůzle.
    A k tomu ještě kotě...
  • 00:43:43 Tomu říkám šťastná trefa, příteli.
    Co?
  • 00:43:46 Neboj se mě, kůzle.
  • 00:43:49 Kůzle...
    Už minul ten zelený jarní čas.
  • 00:43:55 Už mrtvo je.
  • 00:43:58 Copak to tu deklamuješ, Arture?
    To se vážně nemůžeš dát dohromady?
  • 00:44:07 Promiňte, slečno,
  • 00:44:10 bydlí tady ještě
    jistá paní Breberová?
  • 00:44:18 Copak je, Arture?
    Kůzle, co tě to tak vzalo?
  • 00:44:22 Však on se Artur vzpamatuje,
    viď, Arturku?
  • 00:44:29 Tak bydlí tady ještě
    ta jistá paní?
  • 00:44:38 Copak?
    Kůzle neví?
  • 00:44:43 Tak to se zeptáme
    nahoře v kanceláři, co?
  • 00:44:47 Pojď, Arture.
  • 00:45:02 -Tady se neúřaduje.
    -Neúřaduje?
  • 00:45:06 Když jí vybombardovali byt,
  • 00:45:09 tak přespávala
    támhle nahoře v kanceláři.
  • 00:45:16 Ale že jí nic neuděláte?
    Prosím vás, nesmíte jí ublížit.
  • 00:45:20 Já jí?
  • 00:45:23 Bacha, kůzle.
    Není ta kočka nemocná?
  • 00:45:27 Jen vyhladovělá.
  • 00:45:28 To je hanba,
    trápit nevinný zvířátko hladem.
  • 00:45:31 Doufám,
    že to nemáš na svědomí.
  • 00:45:34 -Já?
    -No proto.
  • 00:45:36 Klid, Arture,
    nadechni se a jdi.
  • 00:45:41 A nezapomeň,
    že ještě nemáme hodinky.
  • 00:45:44 Aby nám neujel vlak,
    kůzle.
  • 00:45:49 Tak už jdi, ty šašku.
  • 00:45:52 -Už minul ten zelený jarní čas...
    -Vzchop se a nedeklamuj.
  • 00:45:57 Počkej na mě
    naproti v kavárně.
  • 00:46:01 Počkej, kůzle...
  • 00:46:04 U toho, co tam teď bude,
    můžou bejt jenom dva.
  • 00:46:08 -Pane Breber, prosím vás...
    -Jo.
  • 00:46:24 -Tady je kafíčko, prosím.
    -Děkuju.
  • 00:46:27 Bohužel, z náhražky.
    Smetanu ovšem nemáme.
  • 00:46:31 A co takhle mlíko?
  • 00:46:34 Možná bude mít kuchař
    něco donesenýho z vlastních zdrojů.
  • 00:46:47 Já se tě musím držet.
    Je to moc fajn.
  • 00:46:53 Jsi první kůzle po dlouhý době,
    který takhle držím.
  • 00:46:56 Ale mám studený ruce,
    nevadí ti to?
  • 00:46:59 Ne.
  • 00:47:07 -Tak prosím.
    -Vida, mlíčko!
  • 00:47:11 Prosím vás, řekněte mi,
    až bude jedenáct.
  • 00:47:14 My totiž ještě nemáme hodinky,
    tak aby nám neujel vlak.
  • 00:47:18 -A vy tady taky hodiny nemáte.
    -Všecko rozbitý.
  • 00:47:26 Ale já mám tady
    ještě něco pod manžetou.
  • 00:47:29 -Je tři čtvrtě na jedenáct.
    -Bon.
  • 00:47:33 Čtvrt hodiny má Artur čas.
  • 00:47:38 -A vy nic?
    -Ne, já na mlíko nikdy moc nebyl.
  • 00:47:42 A teď už bych ho asi
    vůbec nesnesl.
  • 00:47:46 Děkuju.
  • 00:47:58 Tam to je,
    to rozbitý okno?
  • 00:48:02 Jakpak si asi vede,
    Arturek?
  • 00:48:05 Myslím,
    že by měl použít pistoli.
  • 00:48:08 Ne, ona se bála.
    Strašně dlouho se bála.
  • 00:48:19 Jenomže Arturek
    žádnou pistoli nemá.
  • 00:48:23 Tak co se plašíš,
    kůzle?
  • 00:48:28 -Tys tu ženskou měla ráda?
    -Bylo mi jí líto.
  • 00:48:32 Všechno dělala ze strachu.
    A to já znám, strach.
  • 00:48:39 Ty znáš strach?
    Skutečnej? Opravdovej?
  • 00:48:44 Žádný útočiště před ním?
  • 00:48:52 Právě jsem odhrnul manžetu, pane.
    Je za deset minut jedenáct.
  • 00:48:57 -Správně.
    -A kam vy račte vlastně cestovat?
  • 00:49:02 -Z daleka a daleko.
    -Pardon.
  • 00:49:12 Jsme osvobozeni.
    Sedím tu a právě mi to došlo.
  • 00:49:19 V tvý společnosti,
    kůzle,
  • 00:49:23 a při pohledu na tu kočku.
  • 00:49:48 -Kafíčko?
    -Jo. S mlékem.
  • 00:49:54 No, Arture...
  • 00:50:00 Arture!
  • 00:50:06 Prosím, je za pět minut jedenáct,
    abyste nezmeškali.
  • 00:50:10 Bon, protože my ještě
    nemáme hodinky, víte?
  • 00:50:14 Chápu,
    ještě nemáte hodinky.
  • 00:50:20 No, Arture, tak co?
  • 00:50:23 Neměl jsem tam
    radši chodit.
  • 00:50:28 Už minul ten zelený jarní čas,
    už mrtvo je.
  • 00:50:33 Vzpamatuj se a nedeklamuj.
  • 00:50:37 Tu postel bych měl znát.
    Vůbec se na ni nepamatuju.
  • 00:50:41 A ten župan...
    Znám ten župan?
  • 00:50:46 A co ona, Arture?
  • 00:50:50 Ne, neměl jsem ji
    radši vidět.
  • 00:50:54 Bývala to krasavice.
  • 00:51:00 Teď tam na sebe hledíme,
    já troska, ona troska...
  • 00:51:08 To snad ne, Arturku.
  • 00:51:12 A to jste si
    vůbec nic neřekli?
  • 00:51:16 Ona řekla jediný slovo.
    Slitování.
  • 00:51:22 A co ty?
  • 00:51:26 Tady se mi to nějak sevřelo
    a neřekl jsem nic.
  • 00:51:31 Vůbec nic.
  • 00:51:33 Jedenáct, pánové.
  • 00:51:36 Aby nám neujel vlak,
    my totiž jenom projíždíme.
  • 00:51:41 Ne, byli jste mými hosty.
  • 00:51:49 Ne!
    To jsem neměl dělat!
  • 00:51:56 Vždyť jsi nic neudělal, Arture.
    Ani jsi nic neřek.
  • 00:52:02 Jako teta Amálka...
    Proč všichni skáčou z okna?
  • 00:52:07 Víš proč, kůzle?
  • 00:52:09 Už šest let jsou
    ulice Evropy řekou Léthé,
  • 00:52:12 a moc jich do ní naskákalo,
    ani nemuseli.
  • 00:52:15 Řeka Léthé?
  • 00:52:17 Buď ráda, že o ní nic nevíš.
    Je to Řeka zapomnění.
  • 00:52:24 Zaposlouchej se,
    a možná uslyšíš, jak ta řeka hučí.
  • 00:52:33 ZPÍVAJÍ
  • 00:52:35 Šohajovy koně,
    šohajovy koně vody nemajú...
  • 00:52:46 Mrkněte se, jak je navlíknutej,
    toho snad klepne pepka.
  • 00:52:49 Tady je ještě teplo,
  • 00:52:51 ale tam u hranic, na horách,
    tam to fičí.
  • 00:52:54 -A kam máte namířeno?
    -Povedu tam českou hospodu.
  • 00:52:57 Stará do kuchyně, já do šenku,
    my to tam roztočíme.
  • 00:53:00 Vždyť je tam prázdno,
    lidí pár.
  • 00:53:02 Však oni se přihrnou.
  • 00:53:04 Jo, v noci z lesů, banderovci.
    A hned střílejí.
  • 00:53:08 Nic se nelekejte.
  • 00:53:10 Člověk se jim musí postavit
    a neuhnout.
  • 00:53:13 Bát se musej oni.
  • 00:53:15 Já jsem musel taky v kapse
    nosit revolver,
  • 00:53:18 takový to byly úklady.
  • 00:53:20 A vidíte,
    furt jsem tady.
  • 00:53:22 Protože byl k poštovní kase
    přivázanej řetězem.
  • 00:53:25 Ale já jsem ji přivezl
    perfektně v pořádku,
  • 00:53:28 nechyběl ani halíř.
  • 00:53:30 Čechie si zase musí poradit.
  • 00:53:32 Jednou jsem brabenec národa,
    a každej musí na svůj post.
  • 00:53:36 Vidíte?
    Tady mám dekret na poštovní úřad,
  • 00:53:40 kterej jsem musel
    proti svý vůli vyklidit.
  • 00:53:43 Dějiny se nedají ošidit.
  • 00:53:46 Hlavně, paninko,
    musíte vařit domácí jídlo,
  • 00:53:49 aby se kunčofti
    cejtili jako doma.
  • 00:53:52 Takovej domácí gulášek,
    ten dělá divy.
  • 00:53:55 Myslíte?
  • 00:53:57 Ve Vídni se za mnou táhla
    celá česká kolonie.
  • 00:54:01 ZPÍVAJÍ
  • 00:54:11 Nejlepší je pořád někoho mít,
    třeba takovou kočku.
  • 00:54:15 Nejdřív to byl kocour Žoly
    a teď je to Pepina.
  • 00:54:18 A tahle Pepina
    je kocour nebo kočka?
  • 00:54:30 Snad už ti není zle, Amazonko?
    Odkdy ty nesnášíš vlaky?
  • 00:54:55 On je do každýho pašíka
    takhle zamilovanej.
  • 00:54:58 Každý prase, co krmíme,
    mu přiroste k srdci.
  • 00:55:01 A když pak má přijít řezník,
    tak před ním zaleze do slámy.
  • 00:55:05 Udělám mu chlívek,
    že bude jako v pokojíčku.
  • 00:55:13 Copak je ti?
    Neleze na tebe dyzentérie?
  • 00:55:16 Taková poválečná dyzentérie,
    to je metla lidstva.
  • 00:55:20 To je nemoc z vody.
  • 00:55:22 Kdybych já se takový vody nenapil,
    měl jsem dneska vlasy.
  • 00:55:25 Chceš frťánka na dyzentérii?
    Frťánek by tam ještě byl.
  • 00:55:29 Nech si svýho frťánka,
    Srágorko.
  • 00:55:38 Co je?
    Co se stalo?
  • 00:55:42 Dcero Vlasti,
    teď už jsi skoro velká,
  • 00:55:46 už máš rozum,
    rozhlížíš se po světě,
  • 00:55:49 poznáváš svoboděnku...
  • 00:55:52 No tak co?
  • 00:55:54 Pepouši,
    jenom žádný proslovy.
  • 00:55:57 Zkrátka,
    nám se stal takovej malér.
  • 00:56:01 Teda ne malér, ale štěstí.
    Potkalo nás veliký štěstí.
  • 00:56:08 Prosím tě, jak se říká dceři
    taková bejkovina?
  • 00:56:16 Tady Srágorka mě oplodnil.
  • 00:56:20 Drahý dítě,
    já budu mít děťátko.
  • 00:56:24 Snad ti to není líto,
    dítě drahý?
  • 00:56:28 Nic ty se neboj, dítě drahý,
    tebe já neopustím.
  • 00:56:32 Já tě budu mít
    pořád jako vlastní!
  • 00:56:36 Já mám velký srdce!
  • 00:56:40 Je to dítě Svoboděnky.
    A já jsem kabrňák.
  • 00:56:44 Kabrňák!
  • 00:56:53 ZPÍVÁ
    Láska, láska, láska je ráj,
  • 00:56:57 a ty nám, muziko,
    a ty nám hraj.
  • 00:57:03 ZPÍVAJÍ
  • 00:57:21 A tak jsme se vraceli tam,
    odkud nás před válkou vyhnali.
  • 00:57:25 Těšila jsem se,
    ale trochu jsem se i bála.
  • 00:57:30 Jaké to tam bude?
    Bude se mi tam líbit?
  • 00:57:34 Budu tam šťastná?
  • 00:57:37 Zatím jsem věděla
    jen jedno.
  • 00:57:40 Vracíme se do našeho domova,
    v naší doopravdy svobodné zemi.
  • 00:58:00 Skryté titulky:
    Miloslava Čumpelíková

Související