iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
27. 5. 2002
21:00 na ČT1

1 2 3 4 5

45 hlasů
201000
zhlédnutí

Vlak dětství a naděje 4/6

Válka si nevybírá

Nic netušící Věrku čeká v Brně nepříjemné setkání…

59 min | další Seriály »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

Vlak dětství a naděje - Válka si nevybírá

  • 00:00:21 Ty staré tiché budovy
    na mě vždycky působily tísnivě.
  • 00:00:26 Navíc však na mě doléhal
    nejasný pocit,
  • 00:00:29 že mě někdo pozoruje,
    sleduje.
  • 00:00:31 Toto číhání
    jsem už přece někde zažila,
  • 00:00:34 ale nemohla jsem se tomu poddat,
    musela jsem se postarat o Žolyho.
  • 00:00:47 Neboj se, Žoly,
    neboj se...
  • 00:01:01 -Dobrý den.
    -Dobrý den, jen račte.
  • 00:01:04 Je tady ještě někdo?
  • 00:01:05 -Co ty máš? Kočku?
    -Žolyho, je to kocour.
  • 00:01:08 To je tvůj přítel?
    Tak pojďte dovnitř.
  • 00:01:33 -Co tu dělají tamti?
    -Zabrali nám jízdárnu.
  • 00:01:36 Udělali z ní maštale,
    myslí si, že jim tu patří všechno.
  • 00:02:20 -Ne!
    -Proč se na to díváš?
  • 00:02:23 Na to se nedívej,
    jdi ven a počkej si v parku.
  • 00:02:30 A toho svýho přítele
    mi tady můžeš nechat.
  • 00:02:33 Já se ti o něj postarám.
    Jmenuje se přece Žoly, ne?
  • 00:02:41 Znovu se mi zdálo,
    že mě někdo pozoruje.
  • 00:02:45 Přímo jsem na sobě cítila
    dvojici upřených očí.
  • 00:02:49 To už jsem přece
    někde zažila...
  • 00:02:55 A teď už jsem si byla
    skoro jistá.
  • 00:02:59 Někdo tam číhá,
    ale kdo?
  • 00:03:01 Cítila jsem,
    že se tu něco vzdáleného opakuje.
  • 00:03:05 Ale co?
  • 00:03:09 Slečno!
    Malá slečno!
  • 00:03:16 Tvůj přítel
    bude zase v pořádku,
  • 00:03:19 zatím má v noze gázový průvlak,
    aby mu odtékal hnis.
  • 00:03:24 Slyšel to taky,
    nebo se mi to jenom zdálo?
  • 00:03:28 Chvilku jsem váhala,
    jestli ho nemám poprosit,
  • 00:03:31 aby mě doprovodil
    aspoň k bráně.
  • 00:03:33 Tak jdi a přines ho za tři dny,
    vzkazuje ti doktor.
  • 00:03:42 Žoly, bolí tě to moc?
  • 00:03:58 Hele, Pipi!
  • 00:04:01 Tak jseš to ty,
    hnedka jsem tě poznal.
  • 00:04:05 Počkej, kam pospícháš?
  • 00:04:08 To víš,
    že se tě chci zeptat,
  • 00:04:10 jak si vede tvůj fotr
    v naší nový Velkoněmecký říši.
  • 00:04:15 Co máš v tý tašce?
  • 00:04:20 Hned jsem si řek, že v ní neseš
    nějaký ubohý nemocný zvířátko.
  • 00:04:26 Zvědavě jsem na tebe čekal,
  • 00:04:29 ačkoliv už bych měl být
    dávno v konírně.
  • 00:04:33 To se mě ani nezeptáš,
    co je novýho u nás v městečku?
  • 00:04:38 Je toho spousta.
  • 00:04:40 Starýho smradlavýho zubaře Steinera
    už žerou červi.
  • 00:04:46 A ta tvoje kamarádka Dora
    je v klášteře pro sirotky.
  • 00:04:50 Kamarádila jsi přece
    s tou Dorou?
  • 00:04:54 Její fotr, tlustej Drábek,
    zabil ženu.
  • 00:04:57 Smrdí teď v base.
  • 00:05:01 -Hej hop!
    -Prosím tě, ne! Nech ho!
  • 00:05:04 Počkej, Pipi,
  • 00:05:06 neodpověděla jsi mi,
    co dělá tvůj fotr.
  • 00:05:08 Pusť ho!
  • 00:05:10 Jestli mu netečou přes frňák
    hořký slzy,
  • 00:05:13 když přece bejval
    takovej vlastenec.
  • 00:05:15 A kde vlastně bydlíš?
  • 00:05:17 Víš, že budu u vás docela rád
    nezvaným hostem?
  • 00:05:25 -Hop!
    -Ne!
  • 00:05:28 -Pusť ho! Zavřou tě!
    -Mě? Tvýho fotra zavřou,
  • 00:05:32 až se dozvědí,
    co toho napáchal v městečku!
  • 00:05:35 I tu tvoji novou Mutter,
    co tam dělala takovou hogo fogo.
  • 00:05:39 Pipi, pamatuješ se
    na Steinerovu zahradu?
  • 00:05:43 Já tě nikdy neopustím,
    všude tě budu pronásledovat.
  • 00:05:48 Vidíš?
    Objevil jsem se v tomhle městě.
  • 00:05:52 A objevím se taky
    u vás doma.
  • 00:06:02 -Žoly...
    -Tak pa.
  • 00:06:07 Vlastně na shledanou.
  • 00:06:13 Žoly, neudělal ti něco?
    Nestalo se ti nic?
  • 00:06:19 Pojď, malinkej...
  • 00:06:23 V té chvíli
    všechno ostře a nově pronikalo
  • 00:06:26 do mého rozbolavělého mozku.
  • 00:06:29 Pojednou jako bych
    dovedla vidět
  • 00:06:31 všechny ty konflikty
    mezi krutostí a něhou,
  • 00:06:34 mezi nenávistí a láskou,
    na nichž je vybudován lidský život.
  • 00:06:41 Od té doby jsem žila
    v neustálé hrůze a strachu,
  • 00:06:45 že Sepp vypátrá, kde bydlíme,
    že se k nám nepozorovaně vplíží.
  • 00:06:50 To by byl Žolyho konec.
  • 00:06:59 Ty se tam bojíš?
    Tak kam tě mám schovat?
  • 00:07:03 No řekni, kam?
  • 00:07:11 Tady to bude nejlepší.
    Tady tě nikdo nebude hledat.
  • 00:07:14 Budeš tady pan domácí, Žoly.
  • 00:07:17 Co to tam s ním děláš?
    Kocour přece není králík.
  • 00:07:21 Prosím tě, dědo, ne tak nahlas,
    nebo tě někdo uslyší.
  • 00:07:25 -Co je? Co se děje?
    -Nic, dědečku.
  • 00:07:31 Pusť ho ven,
    kocour nikdy nebude žít v zajetí.
  • 00:07:34 Kocour potřebuje svobodu.
  • 00:07:40 -Tatínku, ahoj.
    -Ahoj.
  • 00:07:49 Ty srágoro,
    ty hrdino za groš kudla,
  • 00:07:52 že ty ses zase nabumbal?
  • 00:07:54 Ticho,
    Sepp by nás mohl slyšet.
  • 00:07:57 Šetři si svou mocnou energii,
    Amazonko.
  • 00:08:01 Ty potřebuješ posilující gulášek,
    kyselou okurčičku,
  • 00:08:05 a hlavně nášup za uši
    a na zadek!
  • 00:08:07 Nekřičte tak!
  • 00:08:09 ZPÍVÁ
    Vy zelený hájové,
  • 00:08:13 bejvaly jste vy moje,
  • 00:08:17 bejvaly jste
    mýho srdce potěšení.
  • 00:08:26 Ale teď nastal čas,
  • 00:08:29 neslyším ptáčka hlas,
  • 00:08:34 na obloze se ukázal
    smutnej čas.
  • 00:08:45 Žoly, pojď zpátky,
    chytne tě Sepp!
  • 00:08:49 Žoly, kde jsi?
    Ozvi se mi!
  • 00:08:53 Žoly, Žoly!
    Uvidím tě ještě, Žoly?
  • 00:09:00 Žoly...
  • 00:09:06 Ze strachu a strnulosti
  • 00:09:08 mě dokázal vyvést
    jen hluchoněmý strýček František,
  • 00:09:12 který se u nás
    na nějaký čas ubytoval.
  • 00:09:15 Byl obchodním cestujícím s knihami
    a velice si mě oblíbil.
  • 00:09:20 Pravidla chování na plesech,
  • 00:09:23 zábavách
    a divadelních představeních.
  • 00:09:25 Pro Nakladatelství hluchoněmých
    napsal Jan Soukup.
  • 00:09:29 Tohle já všechno znám, Františku,
    v tom já jsem nejsilnější.
  • 00:09:33 To je pro mě
    kapitální bejkovina.
  • 00:09:44 Je vesmír nekonečný?
  • 00:09:46 Pro Nakladatelství hluchoněmých
    napsal Jan Soukup.
  • 00:09:56 Děkuji.
  • 00:09:59 Františku, jsi můj bráška,
    nezapomeň.
  • 00:10:02 Já takový galantní triky na tělo
    v rodině moc nestrpím.
  • 00:10:24 Chceš roztomilý,
    rozkošný a vzácný dárek
  • 00:10:27 na tvou malou ručku
    s jemnou hladkou kůží?
  • 00:10:31 Ano.
  • 00:10:33 Jé...
  • 00:10:40 Děkuju, strýčku.
  • 00:10:46 Od té doby kolem mě poletovaly
    strýčkovy zvláštní věty
  • 00:10:50 jako pestrobarevní motýli.
  • 00:10:54 Půjdeme spolu
    na hezké zdravé bruslení?
  • 00:10:58 Naučím tě na ledě
    nádherné krouživé valčíky
  • 00:11:01 a vzácné tance, chceš?
  • 00:11:28 Kam běháš,
    malá bledá Sněženko?
  • 00:11:31 Co to ruší tvoji plačící
    slzící panenku, že nemůže spát?
  • 00:11:36 Ztratil se mi kocourek Žoly.
    Honil ho Sepp.
  • 00:11:43 Němec Sepp.
  • 00:11:52 O svobodě a porobě.
  • 00:11:54 Pro Nakladatelství hluchoněmých
    napsal Jan Soukup.
  • 00:12:01 Strýček začal předvádět němohru,
    kterou jsem pochopila jako spor
  • 00:12:05 mezi hitlerovským nacistou
    a strýčkem.
  • 00:12:08 Strýček hrál obě role.
    Nacista vytýkal strýčkovi
  • 00:12:12 vlastenecký obsah knížky
    O svobodě a porobě.
  • 00:12:16 Avšak strýček se nedal,
    ohradil se, oponoval.
  • 00:12:20 Vznikla velká hádka,
  • 00:12:22 v níž létaly z obou stran
    ostré argumenty.
  • 00:12:25 Strýček nakonec zvítězil
    silou své pravdy
  • 00:12:29 i svých silných paží.
  • 00:12:45 Ale Sepp je jinej,
  • 00:12:47 ten se nehádá,
    ten hned vytahuje dýku.
  • 00:12:55 Chceš slyšet překrásnou hudbu?
    Valčíky, tanga, passo doble?
  • 00:13:00 Vezmu tě na čaj
    do Ústavu hluchoněmých.
  • 00:13:03 Koupím ti grenadinu
    s višňovým kompotem.
  • 00:13:12 Na večírku
    se mi líbila strýčkova přítelkyně,
  • 00:13:16 namaskovaná jako Tahiťanka.
  • 00:13:18 Také nemluvila, jako strýček,
    ale narozdíl od něho slyšela.
  • 00:13:25 Zprvu jsem nechápala,
  • 00:13:27 jak můžou hluchoněmí
    tančit podle hudby,
  • 00:13:30 kterou neslyší.
  • 00:13:32 Vysvětlili mi, že se řídí
    podle taktování kapelníka
  • 00:13:35 a podle úderů bubnu,
    které jsou tak silné,
  • 00:13:38 že rozechvívají vzduch a tanečníci
    je přece jen trochu vnímají.
  • 00:13:51 Zadrhlo se to, dělejte něco!
  • 00:13:56 Přepadlo mě hrozné tušení.
  • 00:13:58 Co když právě teď Sepp
    vstupuje do našeho domu?
  • 00:14:02 Musím domů.
    Bojím se, aby k nám nevtrhl Sepp.
  • 00:14:05 Je strašně zlej,
    trápil mého Žolyho.
  • 00:14:09 Musí se před ním schovávat.
    Žoly je můj kocourek.
  • 00:14:25 Ty ses urazila,
    má sladká bledá Sněženko?
  • 00:14:31 Chceš novou grenadinu
    s višňovým kompotem?
  • 00:14:34 Už ne.
  • 00:14:46 Obchodní jednání.
  • 00:14:48 Musím dodat nové knihy
    do strýčkova kufru.
  • 00:14:53 Jmenuji se Jan Soukup.
  • 00:14:57 To vy píšete ty knížky,
    Svoboda a poroba?
  • 00:15:01 Zrovna jsem napsal
    jednu o delfínech.
  • 00:15:04 Máš ráda delfíny?
    Já ti jednu pošlu po strýčkovi.
  • 00:15:12 -Počkej, neutíkej!
    -Musím domů, mám strach.
  • 00:15:19 Já taky.
  • 00:15:21 Brzy možná
    všechny hluchoněmý vymordujou.
  • 00:15:25 Už prej jdou po cikánech.
  • 00:16:14 Vy mi nevěříte, bábrle?
  • 00:16:16 Znám ho, toho vašeho tajtrlíka.
    Jsem totiž rodák z pohraničí,
  • 00:16:21 umím stejně dobře česky i německy,
    to je vám divný?
  • 00:16:24 Tak proč jste přivedl ty chlapy,
    když se znáte s mým synem?
  • 00:16:28 A kam jste mi dal zuby?
  • 00:16:30 Kamarád jsem s ním teda nebyl,
    to si nepleťte.
  • 00:16:34 A proč jste přišel?
    Co se tedy stalo?
  • 00:16:39 Trošku jsem je poštval,
    bábrle.
  • 00:16:42 Aby hledali.
    Na to my máme právo, rozumíte?
  • 00:16:48 Servus, Pipi,
    vojín Bretschneider
  • 00:16:51 se přišel rozloučit
    před odjezdem na frontu.
  • 00:16:54 -Čípak jsou tyhle knížky?
    -Nevím.
  • 00:16:57 Ale víš,
    moc dobře to víš.
  • 00:17:00 Neuvaříš hostovi kafe?
    Bývali jsme přece kamarádi.
  • 00:17:05 Znal jsem tě
    ještě takhle malinkou.
  • 00:17:10 Co se mě tak bojíš?
    Vždyť já mám v Brně jenom tebe.
  • 00:17:15 Tak mi popřej hodně štěstí
    na cestu.
  • 00:17:18 Možná, že mě zabijou.
  • 00:17:22 Asi jsem je sem neměl vodit.
  • 00:17:25 Radši jsem měl jen tak posedět,
    popovídat...
  • 00:17:34 Kde máš kocourka?
    Nikde ho tady nevidím.
  • 00:17:44 Podívej se, srágorko,
    tady někdo řádil...
  • 00:17:48 Co to vidím? Přepadnutí?
    Drancování vysoký úrovně.
  • 00:17:54 Bacha, je tady
    nějakej mlíčňák v uniformě.
  • 00:17:57 -Sepp!
    -Holič Sepp?
  • 00:18:02 Přivedl šťáru,
    chce mě pověsit na lucernu.
  • 00:18:06 To by ti patřilo,
    ty tajtrlíku!
  • 00:18:09 Ale nakonec
    to odnese někdo jinej, co?
  • 00:18:12 František je hluchoněmej chudák,
    tomu se nesmí ubližovat.
  • 00:18:17 Vám taky něco povídat,
    vy už máte jen umřít, bábrle.
  • 00:18:22 Je to možný?
    Co to říkáš?
  • 00:18:26 Povídala bábrle,
    že jsi u chluchoněmejch na bále,
  • 00:18:30 tak kde to je, co?
  • 00:18:32 Ty kluku drzá, ušatá, ven!
    Nebo chceš, abych ti pomohla?
  • 00:18:41 A hele...
  • 00:18:44 Žoly...
  • 00:18:48 Žoly, uteč!
  • 00:18:53 Žoly, kde jsi?
  • 00:18:58 Pojď sem, Žoly!
  • 00:19:08 Strýčku...
    Strýčku!
  • 00:19:51 Strýčku, pozor!
  • 00:20:13 Herr Jan Soukup!
    Herr Franz Pumplmě!
  • 00:20:25 Jan Soukup!
    Franz Pumplmě!
  • 00:20:34 Strýčku, uteč!
  • 00:20:51 Osobní průkaz!
  • 00:20:57 Co si to dovolujete?
  • 00:20:59 Kdo to psal?
    To jste psal vy?
  • 00:21:02 -Já.
    -Odvést!
  • 00:21:31 Pokračujte.
  • 00:21:40 Ach, Seppe,
    cos to udělal?
  • 00:21:43 Čím ti ublížil
    můj nezkušený hluchoněmý strýček?
  • 00:21:47 Proč jsi ho nenechal na pokoji
  • 00:21:50 v jeho mlčenlivém tichém světě
    s ozdobnými přívlastky?
  • 00:21:54 Kam běháš,
    malá bledá Sněženko?
  • 00:21:57 Půjdeme
    na hezké zdravé bruslení?
  • 00:22:00 Proč nechce spát,
    tvá plačící slzící panenka?
  • 00:22:06 Po této události
    to vypadalo,
  • 00:22:08 že všichni obyvatelé našeho domu
    vymřou jako při moru.
  • 00:22:15 Babička se z leknutí
    už nevzpamatovala.
  • 00:22:21 Dědeček, který byl v nemocnici,
    se z ní už živý nevrátil.
  • 00:22:29 A strýček František
    z vězení taky ne,
  • 00:22:33 prý tam umřel
    na srdeční mrtvici.
  • 00:22:38 A kocour Žoly?
  • 00:22:49 Zdálo se mi, že jsem zůstala
    na světě úplně sama.
  • 00:23:10 Jdi pryč,
    tady je místo jenom pro jedno ucho.
  • 00:23:14 Pane Vémola, nechte toho blázna
    a pojďte si radši vzít.
  • 00:23:18 -To vždycky takhle blbne?
    -Vždycky.
  • 00:23:23 ZPÍVÁ
    Širokaja strana moja rodnaja...
  • 00:23:28 Ne abys to někde zpívala,
    dcero Vlasti.
  • 00:23:31 -Tys jim rozuměl, Pepíčku?
    -Všecko.
  • 00:23:33 A co říkali?
  • 00:23:35 Abysme Němcům odporovali
    a nedali se.
  • 00:23:38 -Vždyť jsme proti nim všichni.
    -Abysme jim škodili.
  • 00:23:41 -Něco proti nim dělali.
    -Jak?
  • 00:23:44 Já pán, ty pán,
    každej má svůj marcipán.
  • 00:23:46 A když jsem jen komár,
    tak je aspoň budu píchat do prdele.
  • 00:23:52 Zatčení strýčka Františka
  • 00:23:54 se neobešlo
    bez následků pro tatínka.
  • 00:23:57 Vyhodili ho ze zaměstnání.
  • 00:23:59 Já jsem ho šla doprovodit
    na poslední cestu na poštu,
  • 00:24:03 odevzdat pošťáckou uniformu,
    na kterou byl tak hrdý.
  • 00:24:10 Vstupte!
  • 00:24:12 No jo, už jdeme,
    ty hlízo jedna kolaborantská.
  • 00:24:15 A důstojně, dcero Vlasti.
  • 00:24:20 To jste vy, Pumplmě...
  • 00:24:25 Donesl jste to kvádro, co?
  • 00:24:28 Jste holt člověk s minulostí,
    popsanej list.
  • 00:24:34 A k tomu ta příhoda
    s vaším panem bratrem...
  • 00:24:38 -Na Františka mi nesahejte.
    -Mě učil bruslit na ledě valčíky.
  • 00:24:43 No, nic ve zlým.
    Vždyť já jsem taky Čech,
  • 00:24:48 ale jednou už to tak nalajnovali,
    že jo?
  • 00:24:53 Taky byste mohl roznášet
    něco tajnýho, že jo?
  • 00:24:57 Tak to se nedá nic dělat.
  • 00:25:00 To víte, státní služba
    je státní služba.
  • 00:25:03 Jednou už je takovej režim.
    Co já zmůžu proti vrchnosti?
  • 00:25:12 Tak je to všechno, jo?
    Nemáte už žádnej erár?
  • 00:25:16 Vy už budete doma,
    a já bych to pak musel zacvakat.
  • 00:25:20 Za mě nikdy nemusel
    nikdo nic doplácet.
  • 00:25:23 Já vím,
    to já jen tak žertem.
  • 00:25:28 No, budete to mít těžký.
    Penze malá...
  • 00:25:31 Půjdu sloužit do pekárny,
    za chleba.
  • 00:25:34 Tak, tak, správně.
  • 00:25:36 Chléb náš vezdejší,
    to je to nejdůležitější.
  • 00:25:39 A s křesťanskou pokorou
    a trpělivostí
  • 00:25:42 přečkáme ty nejhorší časy.
  • 00:25:44 -Jste přece křesťan, ne?
    -Ne.
  • 00:25:49 Chyba, chyba!
  • 00:25:53 A vy prej jste největší
    protinacistický eso v celým Brně.
  • 00:25:57 Co?
    No to ne!
  • 00:26:03 Chyba, chyba!
  • 00:26:07 Tady všude jsem roznášel.
  • 00:26:09 -Dobrý den.
    -Dobrý den.
  • 00:26:11 A nikdy jsem nic neztratil,
    nepopletl.
  • 00:26:14 A tolik roků,
    na hranicích, v dešti, v mrazu...
  • 00:26:19 V pekárně je pořád teplo.
  • 00:26:21 Tady bydlí jedna vdova s višňovkou,
    o tu jsem teď taky přišel.
  • 00:26:26 Berto Halámková
    v čísle popisným 127,
  • 00:26:29 tak teď už tu višňovku
    bude cucat jinej.
  • 00:26:33 A z čeho my teď budeme žít,
    dcero Vlasti?
  • 00:26:36 Tak se mi zdá,
    že potřebuješ nový botičky.
  • 00:26:39 -Ty jsou ještě docela dobrý.
    -Ale ne.
  • 00:26:42 Slyšíš je? To kvůli nim
    ti nemůžu koupit nový botičky.
  • 00:26:47 Já vám dám
    penzi pro chlapa plnýho života!
  • 00:26:53 Já vám dám, že nejsem dost
    důvěryhodnej ve svojí Čechii!
  • 00:26:59 Já mám mít
    jen pár kaček pro rodinu?
  • 00:27:02 Já jsem byl
    poctivej státní zaměstnanec!
  • 00:27:06 Počkejte,
    však já vám ještě něco provedu!
  • 00:27:09 Já vám ukážu!
  • 00:27:15 Hej!
  • 00:27:23 Dcero, vyřiď doma,
    že tady mám obchodní jednání.
  • 00:27:27 Tak jdi.
  • 00:27:33 Tak se mi zdá,
    že je to nějaký divný.
  • 00:27:36 Příkladně ty a já,
    jak to s náma vlastně je?
  • 00:27:40 Jako můj šéf
    mě vlastně vykořisťuješ
  • 00:27:43 a měl bych ti jít po hrdle.
  • 00:27:45 A jako kamarád a vlastenec
  • 00:27:48 mě zachraňuješ
    před germánskou hydrou
  • 00:27:50 a měl bych ti ruce líbat.
  • 00:27:53 Postavím Kolumbovo vejce
    přímo na hlavičku.
  • 00:27:56 Jako vykořisťovanej
    si zvýším plat neboli mzdu.
  • 00:28:01 A jako tvůj kamarád a vlastenec
    se ti odvděčím tím,
  • 00:28:05 že tvýmu synovi vypudím
    to náboženský blouznění z hlavy.
  • 00:28:10 -To máš marný, Pepo.
    -Už zase prskáš na boží dar.
  • 00:28:14 Podívej se, Poldíku,
  • 00:28:17 tvoje máma měla bejt
    kdysi dávno moje manželka,
  • 00:28:22 takže já jsem se vlastně u tebe
    jenom o vlásek minul s otcovstvím.
  • 00:28:28 No a tak si myslím,
  • 00:28:31 že proto jsem teď k tobě
    něco jako strejc.
  • 00:28:38 -Strejc?
    -Strejc.
  • 00:28:41 To byste musel být v církvi svaté,
    a to vy nejste.
  • 00:28:46 A dokonce na církev a na papeže
    sprostě nadáváte.
  • 00:28:49 Co to meleš o papežovi?
  • 00:28:52 Tohle ty nikdy přede mou nedělej,
    poněvadž to je kapitální bejkovina.
  • 00:28:57 Podívej se na to,
  • 00:28:59 kam až se roztáhla
    ta germánská potvora.
  • 00:29:03 Moskva, Don, Volha...
  • 00:29:07 A ten tvůj papež posvětil
    tomu syčákovi Adolfovi zbraně.
  • 00:29:11 To ty taky chceš,
    aby to tady všechno sežral?
  • 00:29:15 Aby to naše malý nic
    slupnul jako malinu?
  • 00:29:18 Tak to teda papeže zavrhuju
    a vracím se ke Kristovi.
  • 00:29:22 Kristus a potom
    tady náš královopolskej farář,
  • 00:29:25 to jsou dva
    opravdoví křesťani.
  • 00:29:27 Tak to ti teda schválím, Poldíku,
    pro začátek je to dobrý.
  • 00:29:31 A teď tě zvu za tvůj názor
    na pivo,
  • 00:29:34 i když v mý kapse
    je teď kapitální bída.
  • 00:29:36 My jsme tady hned.
  • 00:29:46 Tady je.
    Mám ho, podívej.
  • 00:29:52 -Potřebuju nějakýho velkýho.
    -Na co?
  • 00:29:55 Neptej se
    a radši mi to tady odstrč.
  • 00:29:58 Tady může bejt
    nějakej pořádnej velkej šváb.
  • 00:30:03 Neříkal jsem to?
    No tak, neutíkej...
  • 00:30:06 -Podívej.
    -Fuj!
  • 00:30:09 -Neříkal jsem ti to?
    -Ten je hnusnej.
  • 00:30:12 Zato já mám duši krásnou,
    vlasteneckou.
  • 00:30:19 Podej sem ty pletýnky,
    ty makový, delikatesní.
  • 00:30:30 Odprejskni,
    jdi si po svých.
  • 00:30:36 -Co to děláš, tatínku?
    -To uvidíš.
  • 00:30:41 Bude to jednoaktovka,
    která ale vydá na operu.
  • 00:30:44 A s velikým finále.
  • 00:30:56 -Strejc!
    -Strejc!
  • 00:31:06 Kde je šéf?
  • 00:31:08 Dobrý den.
    Co byste si přál?
  • 00:31:11 Šéfa.
  • 00:31:28 Vy jste šéf?
  • 00:31:35 Já měl na svém jídelním stole
    tuto housku,
  • 00:31:40 vy jeden eklhaft
    špinavý člověče.
  • 00:31:55 Vždycky jste byli
    špinavý národ,
  • 00:31:58 ale tohle už přesahuje
    všechny meze,
  • 00:32:02 vy tuplovaný prasata!
  • 00:32:07 Špinavost, sprosťárna,
    a kdo ví, možná provokace!
  • 00:32:14 Ruším tímto objednávku
    pro kasino v jízdárně.
  • 00:32:17 Dejte mi účet.
    Šlus, konec!
  • 00:32:35 Papež požehnal vašim zbraním...
  • 00:32:39 Pardon, pane oficír,
  • 00:32:42 můj syn je ještě furt
    náboženský ťululum.
  • 00:32:46 Co je zas tohle?
    Zas nějaký další trotl?
  • 00:32:51 -Ukaž, já to najdu.
    -Nech to, někoho si pošlu.
  • 00:32:57 To bych se musel poblít.
    Ano, poblít!
  • 00:33:14 Teda strejčku, jste strejc,
    a to velikej strejc!
  • 00:33:23 Kamaráde, cos to proved?
    Ty nemáš svědomí.
  • 00:33:27 Zavřou buď mě,
    nebo mně zavřou krám.
  • 00:33:30 Copak v takových starých pekárnách
    neběhá plno švábů?
  • 00:33:33 Octnou se ti v žemli jedna dvě,
    kamaráde.
  • 00:33:36 Nekoukají na to,
    jestli se ta žemle
  • 00:33:38 dostane na stůl nějakýho
    zasloužilýho frontovýho oficíra.
  • 00:33:42 Jak je tam ale položenej,
    jako nějakej šmuk.
  • 00:33:47 A teď si představ,
    jak on do toho kousnul.
  • 00:33:53 Představ si to,
    jak to křuplo,
  • 00:33:56 a jak on začal blít
    přes ten hrdinskej kříž na prsou.
  • 00:34:04 My jim to natřem!
  • 00:34:06 Když všude tak slavně vítězí,
    tak aspoň tady dostali na prdel!
  • 00:34:14 Anna Urbanová
    splnila svůj slib.
  • 00:34:18 Čas od času, když se jí podařilo
    z venkova něco přivézt,
  • 00:34:21 poctivě dávala díl
    na smluvené místo.
  • 00:34:43 Devatenáct...
  • 00:34:54 -...Dvacet!
    -Jednadvacet!
  • 00:35:02 Vždycky je napřed
    humánně v dlani stisknu,
  • 00:35:05 aby se už nemusely topit
    vlastníma silama,
  • 00:35:08 protože já jsem pro to,
  • 00:35:11 aby život byl veselej
    a smrt aby nebolela.
  • 00:35:15 Až já budu umírat,
    co uděláš, ženo?
  • 00:35:18 -Nic.
    -Jak to, nic?
  • 00:35:22 Ty přece vezmeš mořskou houbu,
    namočíš ji v kozlovickým víně
  • 00:35:27 a potom mě
    humánně tou houbou udusíš,
  • 00:35:30 abych už nemusel ten konečnej konec
    prožít vlastníma silama.
  • 00:35:34 Tady máš ode mě příklad.
  • 00:35:36 -Tak co uděláš, až já budu umírat?
    -Nic.
  • 00:35:41 Protože já tady už nebudu,
    protože ty mě umoříš, srágoro.
  • 00:35:48 To se pozná,
    kdo koho umoří.
  • 00:35:52 -Dobrej den vespolek.
    -Jaroušku!
  • 00:35:56 Pepouš nikam nepůjde.
  • 00:35:59 Ten za groš kudla
    nemá už ani na pivo.
  • 00:36:02 Právě proto jsem přišel.
  • 00:36:04 Pepíčku, nechceš si teď
    před Vánocema něco přivydělat?
  • 00:36:10 Loutkář Staněk
    potřebuje do stánku reklamu,
  • 00:36:14 dělal bys permoníka.
  • 00:36:16 -Co je to permoník?
    -Trpaslík, dcero.
  • 00:36:18 Kolem stánku mu prý brousí
    nějaká Gréta z Hitlerovy mládeže,
  • 00:36:22 vybírá Winterhilfe
    a plaší mu zákazníky.
  • 00:36:26 Potřebuje nějakej tahák
    aby ji přetrumfnul.
  • 00:36:29 Povídáš Gréta?
    Z Hitlerjugend?
  • 00:36:34 Já chci taky dělat trpaslíka!
    Tatínku, vezmi mě s sebou!
  • 00:36:39 -Věrko, to tak!
    -Ať jde,
  • 00:36:41 Staněk má plnej kufr
    princezen a ježibab.
  • 00:36:45 Aspoň se zabaví.
  • 00:36:50 Proč právě permoníka?
  • 00:36:52 Protože mu jako kostým
    stačí plnovous, pytel a lucerna.
  • 00:36:56 Pepo, lidi přijíždějí na svátky,
    vycházejí z vlaku,
  • 00:37:01 a potřebujou
    narychlo koupit dárky.
  • 00:37:04 Zmerčí tě, přijdou očumovat,
    no a koupí něco dětem.
  • 00:37:12 Nechceš něco lepšího
    než permoníka?
  • 00:37:14 ZPÍVÁ
    Láska, láska, láska je ráj,
  • 00:37:17 a ty nám muziko,
    a ty nám hraj...
  • 00:37:21 Pepo, k loutkám patří permoník.
    Uvidíš, jak potáhneš.
  • 00:37:27 Na.
  • 00:37:31 Tak co, která se ti líbí nejvíc?
    Tahle? Nebo tahle?
  • 00:37:38 Šašek Alfons?
    Je tvůj.
  • 00:37:43 -No tak, dcero, jak se říká?
    -Děkuju.
  • 00:37:47 No...
    Moc parády to zrovna není.
  • 00:37:50 No to je nádhernej permoník
    ze sluje,
  • 00:37:52 jen ten nos potřebuje vylepšit,
    i když není špatnej.
  • 00:37:56 Ten nos už něco zažil na hranicích,
    musel se bít s henleinovcema.
  • 00:38:01 Já vím, ale tohle je
    správnej nos pro permoníka.
  • 00:38:04 -Jak se líbí Alfonzovi?
    -Líbí.
  • 00:38:08 ZPÍVÁ
    Hej hou, hej hou, trpaslíci jdou,
  • 00:38:12 zpívají si vesele,
    hej hou, hej hou...
  • 00:38:17 A drž tu lucernu pěkně nahoře,
    ať je vidět z dálky.
  • 00:38:21 To nemám nic hrát a jen tady stát
    jak svatej za dědinou?
  • 00:38:25 Jako vytesanej. Když to vydržíš,
    dostaneš dvacet kaček navíc.
  • 00:38:29 V tý zimě?
    V tom nelidským mrazu?
  • 00:38:32 Když se kšefty budou hejbat,
    tak si zatopíme.
  • 00:38:35 Slečinka
    se zatím ohřeje u kamínek.
  • 00:38:40 Uvidíš, jaká z tebe bude atrakce,
    permoníku.
  • 00:38:49 Dělej, lucernu nahoru,
    přijel vlak od Přerova.
  • 00:38:54 Jé, ten je krásnej!
  • 00:38:57 -Mami, je živej?
    -Ne, je asi vycpanej.
  • 00:39:01 Tak co se ti líbí?
    Ten koníček?
  • 00:39:04 Rovnejch osmdesát korun,
    to je skoro zadarmo.
  • 00:39:09 Už je tu zas,
    ta můra Gréta.
  • 00:39:11 Děkuju pěkně.
  • 00:39:13 Winterhilfe!
    Přispějte na naše frontové hrdiny!
  • 00:39:16 Ta s tou kasou?
    Ta copatá kraksna?
  • 00:39:19 Jen ať zkusí přijít blíž,
    ta pojede,
  • 00:39:22 že se zastaví
    až pod Špilberkem.
  • 00:39:24 -Nesměj se, to je vážná věc.
    -Jé, on mluví!
  • 00:39:27 Ticho, Pepo, nehejbej se.
  • 00:39:30 Bojují za naše děti
    a za naši šťastnou budoucnost!
  • 00:39:36 Winterhilfe!
    Přispějte na naše frontové hrdiny!
  • 00:39:40 Winterhilfe!
  • 00:39:44 Přispějte na hrdiny!
  • 00:39:48 Ta už tu řádí čtvrtej den.
  • 00:39:51 Asi má na frontě šamstra,
    že tak otravuje.
  • 00:39:55 Nasazují životy i za nás!
    Za novou Evropu!
  • 00:40:01 Tatínku,
    co je to Winterhilfe?
  • 00:40:06 Aby naši vojáci
    na frontě netrpěli zimou!
  • 00:40:09 Přispějte!
  • 00:40:11 Slečno, prosím vás,
    jděte dál.
  • 00:40:13 -Winterhilfe!
    -Co s tím mlátíš?
  • 00:40:19 Slečno, prosím vás,
    jděte dál, slyšíte?
  • 00:40:22 Was?
  • 00:40:27 Pádluj pryč, ty meluzíno!
  • 00:40:37 Přispějte
    na naše frontové hrdiny!
  • 00:40:40 Fuj, potvoro!
  • 00:40:42 No ano, ty,
    co tady chrastíš tou kasou.
  • 00:40:45 Jdi se domů modlit
    za smilování boží,
  • 00:40:47 tvým frontovým hrdinům
    černají nosy a odpadávají uši.
  • 00:40:51 Budou se k domovině
    plazit po pahýlech!
  • 00:41:02 Permoník rozsekal Winterhilfe
    na mraky.
  • 00:41:09 Že ale jela, ta potvora copatá!
    Ať si vybírá před tím jejich domem.
  • 00:41:15 Chmury mě na chvilku opustily,
    tíha se srdce spadla.
  • 00:41:20 Ty jsi moje terno, Pepo.
  • 00:41:23 S tebou nakonec prodám
    i těchto pár oblud,
  • 00:41:26 vyrobených
    ve stavu mírně pod parou.
  • 00:41:30 Tak ať žijem, mistře!
  • 00:41:34 Rychlík od Prahy,
    a pak máme padla.
  • 00:41:38 Poslední vlak.
  • 00:41:46 Stůj rovně, Pepo!
  • 00:41:50 Podrž tatínka.
  • 00:42:28 Dobré, monumentální!
  • 00:42:42 Krásná práce, Herr General.
  • 00:42:45 Ja, natürlich.
    Kolik stojí ten troll?
  • 00:42:48 Koupím ho.
  • 00:42:59 Není na prodej.
    Je to, s prominutím, člověk.
  • 00:43:03 Člověk?
  • 00:43:08 Ja, člověk.
  • 00:43:12 To je můj tatínek,
    toho my neprodáme!
  • 00:43:15 -Tenhle troll je tvůj tatínek?
    -Jo.
  • 00:43:20 To není člověk,
    to je sud rumu!
  • 00:43:24 To není troll,
    to je trotl!
  • 00:43:35 -Tatínku, co je to troll?
    -Troll, to jsem já, trpaslík.
  • 00:43:40 Trotl je támhle ten!
  • 00:43:43 Ani jsem si neuvědomovala,
  • 00:43:46 jak rychle plyne čas
    a jaké přináší změny.
  • 00:43:57 Včera jsem byla
    ještě malá holčička,
  • 00:44:01 která si hrála s panenkami,
  • 00:44:03 a dnes už mi začínali říkat
    mladá slečno.
  • 00:44:07 Líbilo se mi to,
  • 00:44:09 ale zároveň s tím
    přicházely nové starosti.
  • 00:44:17 Nic ty se neboj, dítě moje,
    on sice tvůj tatík za moc nestojí,
  • 00:44:21 ale když se naštve,
    tak se nedá.
  • 00:44:33 -Pepouši...
    -Nebreč, dcero,
  • 00:44:36 študovat půjdeš po válce,
    a to už bude brzo.
  • 00:44:39 Jak to? Udělala zkoušky
    jako třetí nejlepší!
  • 00:44:41 -Nedostatečný dlouholebec.
    -Co?
  • 00:44:44 Tak to má napsaný v posudku,
    nedostatečný dlouholebec.
  • 00:44:47 -A ty študovat nesměj.
    -To je něco tak špatnýho?
  • 00:44:50 Ale ne,
    to je jejich kapitální bejkovina,
  • 00:44:53 jakou můžou vymyslet
    jenom mozky úplně vygumovaný.
  • 00:44:57 Možná je to proto,
    že jsem byl ruskej legionář.
  • 00:45:01 Proč já jsem jenom
    do těch legií lezl?
  • 00:45:05 Oni by to vyhráli i beze mě.
    Krucifix!
  • 00:45:12 LETÍ LETADLA
  • 00:45:18 Jestli teď nevyhlásí
    akutní nebezpečí,
  • 00:45:22 tak to zas picnou
    na Wiener Neustadt.
  • 00:45:29 No jasně,
    směřujou na Vídeň.
  • 00:45:34 Tam se teď budou dít věci,
    dcero Vlasti.
  • 00:45:37 Tam má Áda svůj zbrojní průmysl.
    Sypou to tam teď skoro každej den.
  • 00:45:44 Lidičky zlatý,
    tam já jsem kuchtila!
  • 00:45:49 Takhle za rohem byl českej krámek,
    švec Mrázek.
  • 00:45:54 Zlatý ručičky...
    A domy mají pěkný, blahobytný.
  • 00:46:00 A lidi jsou veselý,
    podnikavý.
  • 00:46:04 Ty bys asi chtěla, aby ti tu Vídeň
    nechali pěkně vzkvétat.
  • 00:46:10 Nech toho, neopič se po nich.
    Máš krásnou lebku, po mně.
  • 00:46:19 Slyšíš to dunění?
    Wiener Neustadt to dostává.
  • 00:46:24 Tam to teď všechno plá,
    tam je teď nářku...
  • 00:46:28 Řekni mi radši,
    co uděláme s tím dítětem,
  • 00:46:30 když ho na školu nevzali?
  • 00:46:33 -Tady mám předvolání na pracák.
    -Kam? Co je to?
  • 00:46:38 -Pracovní úřad.
    -A to ty mně říkáš jen tak?
  • 00:46:42 Ty víš, co je pracák?
    Já to vím!
  • 00:46:45 Tam mordujou děti!
  • 00:46:47 Já tě nikomu nedám!
    Ty do žádnýho lágru nepůjdeš.
  • 00:46:50 Já jim dám,
    nezletilý dítě vláčet vlakem!
  • 00:46:54 Do žádný konzervárny nepůjdeš,
    jen přes mou mrtvolu!
  • 00:46:58 Konzervárny?
    To jsou ty konzervy,
  • 00:47:02 co po nich mají hákoši plný gatě
    a umíraj na skrčeninu.
  • 00:47:07 Já to tak nenechám!
  • 00:47:11 Skrčenina je,
    když si voják takhle lehne,
  • 00:47:15 mezi kolenama stiskne kvér
    a zhebne.
  • 00:47:19 Díváš se pořádně?
  • 00:47:21 A teď si takhle představ
    toho sviňáka Seppa.
  • 00:47:24 Dobrý, co?
  • 00:47:26 Teď si zajdeme za doktorem.
  • 00:47:29 Čtyři roky
    mu dodávám lacino čerstvá vejce,
  • 00:47:32 tak nám napíše potvrzení,
    že nejsi schopná žádný těžký práce.
  • 00:47:37 Pak si dojdu na pracák,
    o tom vím svý,
  • 00:47:40 a pak tě naučím
    perfektně omdlívat.
  • 00:47:43 -Omdlívat?
    -Omdlívat?
  • 00:47:45 Jo, omdlívat.
  • 00:47:47 Ale napřed dojdu
    do rodný vsi toho dítěte,
  • 00:47:50 který musím ochraňovat
    od všeho zlýho.
  • 00:47:53 Správně, Amazonko, tak se to musí,
    protože každej národ má duši.
  • 00:47:57 A každej brabeneček v národě
    se musí chránit.
  • 00:48:02 Jo.
    A ty jseš brabenec srágora!
  • 00:48:17 Umístili ten pracovní úřad
    tak akorát,
  • 00:48:20 jak se patří,
    hnedka vedle kriminálu.
  • 00:48:26 No, uvidíme.
    Na tragickej živoj jsem já pes.
  • 00:48:30 Ukaž se...
  • 00:48:33 Dobrý.
    Chudinka jak Brno.
  • 00:48:51 Představte si, je to až v Porúří,
    tam jsou každej den nálety.
  • 00:48:55 Ona to nevydrží, je na nervy,
    už odmalička je na tom špatně.
  • 00:49:01 Chudokrevnost, to má dneska kdekdo.
    Měli ti napsat tuberkulózu.
  • 00:49:06 Nejlepší je poúrazová epilepsie.
    Na to nikdo nepřijde.
  • 00:49:09 Žádný strachy...
  • 00:49:14 Připravte si doklady,
    začneme.
  • 00:49:21 Ten je v pořádku,
    ten nám půjde na ruku.
  • 00:49:29 Ten s tím knírkem taky,
    ale co ten hákoš tady dělá?
  • 00:49:35 -Ten by tady neměl bejt.
    -Ježíšmarjá, to bude ras.
  • 00:49:40 Já mám tady tohle,
    mě musí pustit.
  • 00:49:43 U nás mě potřebujou na fotbal.
    Co máte vy?
  • 00:49:46 My chceme jenom spravedlnost
    pro tohle nezletilý dítě.
  • 00:49:50 Hlavu vzhůru!
  • 00:49:55 Lidi, podívejte se,
    tohle je opravdickej dlouholebec!
  • 00:50:01 To jsem ráda, že vás vidím,
    že takový opravdu existujou.
  • 00:50:06 Podívejte se, jakou ten má lebku!
    Ale jak to, lidi zlatý,
  • 00:50:12 že je tak odrbanej,
    když má tak dlouhou šišku?
  • 00:50:17 Jak je to možný,
    kde to vlastně jsme?
  • 00:50:20 Jak to,
    že má tak ošuntělý kvádro?
  • 00:50:23 Vidíš, dítě,
    člověk by si řek, že je vyvrhel.
  • 00:50:27 Když má krátkou kebuli
    a je nedostatečnej dlouholebec,
  • 00:50:32 tak se nedá nic dělat,
    musí se nějak protlouct.
  • 00:50:35 Ale proč právě tenhle
    je takovej zuboženej?
  • 00:50:39 Proč je tak odrbanej?
    Proč není zazobanej?
  • 00:50:43 Proč neporoučí zástupům,
    no proč?
  • 00:50:49 -Kam vás dali?
    -Ten hákoš mě poslal do rajchu.
  • 00:50:54 Další, prosím.
  • 00:50:56 Tak pojďte.
  • 00:50:59 Jdeme na to.
  • 00:51:03 Co je s tebou?
  • 00:51:05 Nic ty se neboj,
    na tragickej život jsem já pes.
  • 00:51:09 Jdeme.
  • 00:51:17 Tak tady máme
    jednu nezletilou,
  • 00:51:19 velmi slabé konstrukce tělesné,
    chudokrevnou.
  • 00:51:22 Lékařská prohlídka potvrzuje,
    že není schopna žádné těžší práce.
  • 00:51:27 Lze předpokládat,
    že při jejím zdravotním stavu
  • 00:51:32 bychom ji při dojíždění
    měli stále nemocnou,
  • 00:51:35 což by nebylo
    v zájmu válečného hospodářství.
  • 00:51:38 Doporučuji přidělit ji na nějaký
    lehčí učební obor tady v Brně.
  • 00:52:11 Ne.
  • 00:52:24 Zbrojní průmysl.
  • 00:52:28 Pane předsedo,
    podívejte se na to ubohý dítě!
  • 00:52:34 Brno ne, Adamov.
  • 00:52:48 Já si na vás budu stěžovat,
    vy mi to dítě chcete zničit!
  • 00:52:53 Nestůjte tady jako solnej sloup
    a jděte pro trochu vody!
  • 00:52:56 Dítě moje ubohý...
    Dítě, probuď se!
  • 00:53:00 Dítě, vzpamatuj se!
  • 00:53:04 Ale takhle ne!
  • 00:53:12 No tak ji pomozte,
    prosím vás!
  • 00:53:20 Máme tu jedno místo, které zaručuje
    převýchovu nezletilé.
  • 00:53:24 Elementar Leipzig.
  • 00:53:28 Je to, paní,
    pojišťovna v Lipsku,
  • 00:53:31 pobočka Brno,
    Divadelní ulice číslo 9.
  • 00:53:34 Děkuju.
  • 00:53:37 Dítě zlatý, byl to ale skřipec!
    Ale hlavně, že budeš doma.
  • 00:53:41 Nezkazíš se předčasně
    někde ve vlacích,
  • 00:53:43 kde by tě mohli obtěžovat
    všelijací obšousti.
  • 00:53:50 Vypadá to solidně.
  • 00:53:54 Vidíš ho?
    Vidíš toho cucáka, jak po mně jede?
  • 00:53:57 Celou dobu jde za mnou.
  • 00:54:00 No co, jsem ještě ženská k světu,
    když se pořádně oblíknu.
  • 00:54:04 Copak asi po mně chce?
  • 00:54:07 Však já vím, co chce,
    ale tomu ty ještě nerozumíš.
  • 00:54:12 Počkej tady,
    já to tam jenom omrknu.
  • 00:54:41 Nezlobíš se,
    že se za tebou táhnu jako pes?
  • 00:54:44 Ne.
  • 00:54:51 Sem budeš chodit do práce?
  • 00:54:58 Jmenuju se Milan.
  • 00:55:03 Mohl bych na tebe
    někdy počkat?
  • 00:55:08 -Když chceš, tak jo.
    -Zítra?
  • 00:55:15 Je to tam
    samej plyšovej koberec
  • 00:55:17 a ten vrátnej
    je nějaká bílá punčocha.
  • 00:55:20 Co je s tebou?
  • 00:55:22 Jo tak... Tohle by měl vidět
    ten můj kudla Pepouš,
  • 00:55:26 to by si mě jinak vážil!
  • 00:55:28 Milé dítě,
    mladíky přitahuje bytelnej fortel.
  • 00:55:32 A ten ty, dítě,
    naštěstí ještě nemáš.
  • 00:55:34 Pojď.
  • 00:55:42 Dobrý den,
    já jdu tady s dcerou.
  • 00:55:46 -Jo, první poschodí.
    -Děkuji.
  • 00:55:51 To je ale figura, co?
  • 00:55:56 Gutten Tag, Frau Breber,
    jak jste se vyspinkala?
  • 00:56:04 Rukulíbám, slečinko.
  • 00:56:07 Servus, Pecka.
  • 00:56:10 Že by tě převychovali,
    o to nemám strach,
  • 00:56:13 však ty je vždycky
    nějak odpádluješ.
  • 00:56:15 Hlavně pozor na chlapy,
    úředníkům nevěř,
  • 00:56:18 furt jen sedí za stolem
    a usazuje se jim krev.
  • 00:56:21 -A jak se jim ta krev usazuje?
    -Zkrátka se jim usazuje.
  • 00:56:25 A mně se bude taky usazovat?
  • 00:56:27 Mezi úředníkama je nejvíc úchyláků,
    to je známý.
  • 00:56:30 -Co je to úchylák?
    -Na národnosti nezáleží, dítě.
  • 00:56:33 Budou tady Němci,
  • 00:56:36 o těch se říká,
    že jsou vycepovaný a mají dril,
  • 00:56:39 ale na to ty nesmíš dát,
    na to bys šeredně doplatila.
  • 00:56:43 Pojď si sednout.
  • 00:56:47 Zkrátka, já ti něco povím.
  • 00:56:52 Stahuj si sukně přes kolena,
  • 00:56:56 drž se skromně stranou
    a do ničeho nemluv.
  • 00:56:59 A hlavně se nedívej
    starým dědkům do očí,
  • 00:57:03 protože dědek se bojí smrti,
  • 00:57:06 a z toho vzniká,
    že chce mlsat mladší a mladší.
  • 00:57:10 Věř mi, milý dítě,
    já jsem prošla svět.
  • 00:57:23 -Ona je ta naše nová učnice?
    -Ano. Prosím.
  • 00:57:30 Tak šla,
    pracovní doba už začíná.
  • 00:57:33 Herr Direktor má moc práce,
    přijmu ji v jeho zastoupení.
  • 00:57:37 Alfréd Dorn,
    jsem personální šéf.
  • 00:57:44 -Vy si jděte po své práci.
    -Ano.
  • 00:57:47 Říše vede válku,
    a já mám svou frontu zde.
  • 00:57:51 Heil Hitler!
  • 00:57:56 No nazdar...
  • 00:58:16 Skryté titulky:
    Miloslava Čumpelíková

Související