iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
9. 11. 2019
22:05 na ČT24

1 2 3 4 5

7 hlasů
36499
zhlédnutí

Pozor! Státní hranice 10/10

Proryv

Co se dělo na hranicích mezi únorem 48 a listopadem 89.

24 min | další Dokumenty »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

Jarda 11.11.2019 17:11 (!) reagovat 11 + - 24

Pozor! Státní hranice

Chtěl bych poprosit Českou televizi v případě že by natáčela nějaký podobný dokument ať vybírá pečlivěji průvodce pořadem (tím myslím pana Roučku) někoho nestraného . Sloužil jsem až po revoluci a nebyl jsem u pohraničníku takže nejsem nějak idealisticky zpracován ale tohle téma mně zajímalo . Když jsme byli malí tak jsme sledovali filmy Král Šumavy boty plné vody apod.Proto jsem začal sledovat tento seriál ale pan Roučka mně hodně překvapil a taky naštval . Překvapil tím jak mluvil a přítom byl sám pohraničník a hlavně mně nezajímá jeho názor na tu dobu mně zajímalo jak to tam fungovalo a řeči tam byla svoboda a tady jsme byli jak v base není to co bych čekal od dokumentu nezajímá mně něčí politycký názor . Navíc dělám s bývalým pohraničníkem a od něj vím že tam mluví o některých věcech které nejsou pravdivé a mluví onich jakoby je zažil ale staly se dřív nebo později když už nebo ještě nesloužil a mněl tam tudiž různé nesrovalosti .Takže musím souhlasit s názorem níže že si prostě některé věci vymýšlí . Takže bych to shrnul dokument pěkný ale určitě né nestraný určitě by se mi tam líbil jako průvodce pořadem ten pán z posledního dílu Přibík ale ten by neseděl současnému trendu protikomunistického natáčení (zdůrazňuji nejsem zastánce komunismu !).

Petr Kal 11.11.2019 18:40 (!) reagovat 24 + - 12

Skvělý Roučka

A Já bych zase chtěl poprosit ČT aby vždy oslovila pana Roučku,jelikož ji stejně nikdo jinej moc nezbyde :-) Hrdinů co by šli mluvit na kameru zas tak moc není. Navíc pan Roučka má rozhodně k tématu co říci a nevim co by pan Jarda ještě jako rád slyšel?Zřejmě nějaký pohádky jak to bylo vlastně všechno bezva a strašně smysluplné ,protože to se možná dozvěděl od svého známého pana pohraničníka a zrovna ten jeho pohled bude ten jedinej správnej :-) Co Já vím tak byl např.osloven pan známý i neznámý z webu pohranicnik.blogspot.com a jeho komentář k tomu si tam pod titulkem”Státní hranice na TV ČT 24” můžete přečíst sami a hovoří za vše.Pan Roučka je zkrátka jeden z mála co je schopen jít na kameru a mluvit a to dost objektivně a zároveň vtipně a to někteří soudruzi a přátelé starých”skvělých časů”prostě nemohou stále”vydejchat” :-)

Jarda 11.11.2019 20:43 (!) reagovat 11 + - 12

Skvělý Roučka

Jak dalece objektívní byl výklad pana Roučky nejsem uplně schopny posoudit ale jestli byl vtipný to posoudit můžu a to určitě nebyl nic jsem tam nezaznamenal .Hrdinů kteří se postaví před kameru je dneska spousty to vidíme každý den v televizi .A pokud hodnotíte ty co chtěli vidět normální dokument jako soudruhy a přátelé starých”skvělých časů” tak jste ještě asi žádný pořádný dokument neviděl a je vám asi jedno jak dalece vám kecají nebo né.Já sleduju dokumenty hodně a ten mě prostě zklamal !Když něco sleduju tak chci dostat nějaké pokud možno pravdivé informace a pokud možno bez předsudků a to se vtomhle případě nestalo .A můžete mně řadit do které kategorie je vám libo .

Libor 11.11.2019 20:55 (!) reagovat 17 + - 7

Samozřejmě, že skvělý Zdeněk Roučka..

byl hlavním důvodem, proč jsem tyto dokumenty sledoval! Něco málo o tom vím, převážně na poplachovkách jsem si na drátech užil svoje! Pan Přibík v podstatě neřekl vůbec nic.

Lebrak 12.11.2019 21:46 (!) reagovat 12 + - 13

Roučka

Tento rádoby novinář plně zapadá do dnešního mainstremu a plní rozkaz nadřízeného na jedničku. Vzal to tak vážně,že téměř exhibuje. A takhle plnil rozkazy i u PS.
Je to fakt borec.

Pavel 21.11.2019 20:03 (!) reagovat 1 + - 1

Pan Roučka by taky mohl popsat, jak se cítil, když poprvé přišel na čáru. V Záchodě ta signálka byla, ale vidět ten plot na živo v plné kráse? Byl to šok. Když jsem nedávno viděl zbytek v Čížově tak ...

Marcel Brixy 10.11.2019 9:53 (!) reagovat 11 + - 16

Píseň ´´Neprojdou´´

Nevím jak pan Roučka ale,já jsem se za celou dobu své služby u Pohraniční stráže s touto písní nesetkal. Vyprávění pana Roučky postrádá jakoukoliv objektivitu a je plné nepřesností a někdy i výmyslů. Je dobře že, tento pořad vznikl, dalo se očekávat že bude propagandisticky poplatný současné době ale, to co zde předvádí pan Roučka, hraničí s pohádkovou tvorbou.

milan 10.11.2019 11:07 (!) reagovat 6 + - 9

Mám stejný názor. Při vyprávění pana Roučky si říkám, že jsem ty dva roky u PS asi prospal. Značná část jeho vyprávění je hodně dokreslena jeho fantazií. Jediný, do popisuje tu dobu objektivně je pan Jiří Přibík.

Libor 10.11.2019 13:53 (!) reagovat 8 + - 4

Zdeněk Roučka

Sloužil jsem v 80tkách na Znojemské brigádě jako psovod. Nemůžu si pomoct, ale ve většině případů co řekl pan Roučka mělo platnost! Každopádně píseň " Neprojdou" jsem poprvé slyšel až v tomto dokumentu.. ;-)

Jiří Havel 10.11.2019 22:29 (!) reagovat 9 + - 1

Neprojdou

Gratuluji, měl jsi štěstí, a jestli jste si hékli U starej Breclavi tak to ani nemělo chybu. Já si vzpomínky na vojnu bez Neprojdou neumím představit.

Libor 14.11.2019 13:52 (!) reagovat 3 + - 2

Jirko právě že ne,

moje číslo bylo spíš rockeři. Na armě jsme tajně poslouchali rakouskou hitparádu, víno bylo od vinařů vždycky, s jedním nadporučíkem a velitelem čety jsme si vyměňovali kazety přísně zakázaných heavy metalových kapel a třeba jsme si na poplachovce zabékali Tears For Fears a jejich Shout. V zimě na špaku jsme se zahřívali podupáváním v rytmu Queen We Will Rock You včetně zpěvu refrénu.. No prostě Neprojdou, když nepůjdou! Ale vlastně za nás hlídali naši psí parťáci. Noční směny mám vybrané do konce života. Hele, musel sis to trochu odlehčit aby ti tam z toho nehráblo.. ;-)

Související