iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
12. 1. 2021
20:55 na ČT2

1 2 3 4 5

277 hlasů
499764
zhlédnutí

Ester

Portrét Ester Janečkové zachycuje její osud v průběhu 30 let. Helena Třeštíková ji začala natáčet od roku 1989 jako jednu ze studentek Střední zdravotní školy v Praze pro film „Sestřičky“.

61 min | další Dokumenty »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

Lenka 22.1.2021 9:43 (!) reagovat 35 + - 10

bych se takhle veřejně neodkopala.Zajímalo by mě, co na to manžel, celý národ ví o jeho nevěrách.Nevím, čím těm milenkám imponuje, tím že je lékař, nebo tím, že má manželku Ester Janečkovou a dělá jim dobře se tím pochlubit.Příjdou mi oba tak nějak nevyzrálí, ale třeba se pletu.

Petra 19.1.2021 23:30 (!) reagovat 21 + - 31

Dobré a smutné

Já si myslím, že problém je v tom, že Zdeněk si bral zdravotní sestřičku (poté začínající herečku, která kvůli rodině sekla s divadlem) a ne známou, vytíženou, schopnou a OBLÍBENOU moderátorku a patronku nadace, prostě veřejně známou osobnost, kterou mají lidé rádi. Ester se vypracovala a on to prostě to neunesl. Ona je navíc nadprůměrně inteligentní a to je pro muže náročná věc. Možná by byl nejradši, kdyby byla pořád doma. Její nevyřešený vztah s otcem tam také hraje roli, ale to se podle mě projevuje spíš tím, že ona dost ustupuje, je mírná a obviňuje sebe z věcí, za které nemůže (když poprvé odešel manžel, tvrdila, že to byla i její vina, že ho málo obdivovala apod.).

Yarda 18.1.2021 17:25 (!) reagovat 4 + - 22

Nevera

Moc doporucuji tuto 13. komnatu pani Kopecke. Nevera je stara jako lidstvo samo, coz napovida, ze to spis bude rozpor umele moralky s normalnim chovanim.

https://www.ceskatelevize.cz/porady/1186000189-13-komnata/206562210800036-13-komnata-jany-kopecke/

Michaela 16.1.2021 19:32 (!) reagovat 27 + - 26

Casosberne dokumenty mají obrovské kouzlo. Je to něco úžasného. Dokument Ester se mi moc líbil, silný zážitek. Paní Ester mi zprijemnila rodičovskou dovolenou díky pořadu Sama doma. Tam jsem si ji velmi oblíbila. Zajímavá žena, silná osobnost.

Lukáš 14.1.2021 22:36 (!) reagovat 60 + - 13

Bylo to po všech stránkách, zatraceně dobrý.
30 let natáčený dokument, to je dlouhá doba.

Nezbývá než celé rodině popřát: AŤ SE DAŘÍ!

Marek 14.1.2021 18:50 (!) reagovat 48 + - 26

Manžel

v tomhle dokumentu vyšel za úplné bezcharakterní hovádko :-) Zvláštní je,že se k tomu nevyjádřil. Já vím. Dokument byl o Ester.
Naštěstí jsme se ale dověděli, že se manžel půjde lečit.
Zdenku uteč....

Dana 14.1.2021 16:47 (!) reagovat 32 + - 18

Ester

Dobrý den, děkuji za krásný díl s paní Ester. Každý máme ten život občas velmi zauzlovaný a složitý. Hodně ale pomáhá když vidíte, že i druzí v tom jedou s vámi. A mnohdy vidíte, že zrovna ta vaše situace není ta nejhorší, i když tak vypadala. Hodně štěstí paní Ester.

Marky 14.1.2021 16:33 (!) reagovat 36 + - 35

Úžasná

Moudrá a spanilá. Symbol křehké ženy, která má zároveň ohromnou sílu, kterou dokáže pomoci, měnit životy ostatních.

Markéta 14.1.2021 11:55 (!) reagovat 44 + - 14

Paní Ester

Myslím, že paní Ester má v sobě stále nezpracován vztah ke svému otci, který ji celý život nemiloval a dokonce odmítal. Její zakořeněné pocity méněcennosti že "nedokáže v nikom vzbudit lásku" a vlastně si ji ani nezaslouží, jen vyústili v patový vztah s manželem. Paní Ester vroucně touží být milována, ovšem s intenzitou, které jsou trvale schopni zase jen rodiče a manžel, čas od času vyděšen náloží citu, prchá k milenkám. Ovšem tam mu nikdo jeho ego nehladí a nehýčká tak, jako nekomplikovaná Ester a tak přichází zpět, vnitřně srozuměn, že něco za něco - Já vydržím tu její dusící lásku a šlehající štěstí a za to budu mít klid a budu pán. Něco si vyříkáme, já z toho nakonec nevyjdu tak špatně, byl jsem rozerván a neměl jinou možnost. Jenomže paní Ester, není omluva pro to, odejít opakovaně od rodiny a on Vám odejde zas a zas a zas. Nejvíc mně zatrnulo, když Vám řekl, že "Nenávidí ten dům" to nebyl dům co nenáviděl. A jak v dokumentu běžel čas, je vidět jak jste víc a víc ztrápená ...už si přestaňte namlouvat, že tohle je život k žití...přeji Vám mnoho sil.

Petra 19.1.2021 23:23 (!) reagovat 0 + - 1

spíš ne

Já si myslím, že problém je v tom, že Zdeněk si bral zdravotní sestřičku a ne známou, vytíženou, schopnou a OBLÍBENOU moderátorku a patronku nadace, prostě veřejně známou osobnost, kterou mají lidé rádi. Prostě to neunesl. Ester je navíc nadprůměrně inteligentní. Nevyřešený vztah s otcem ano, ale ten se projevuje spíš tím, že dost ustupuje, je mírná a obviňuje sebe z věcí, za které nemůže (když poprvé odešel manžel, tvrdila, že to byla i její vina, že ho málo obdivovala apod.).

Tom 14.1.2021 10:57 (!) reagovat 41 + - 51

Ester

Ester je krásná, dobrá bytost vržena do tohota světa plného závisti, odsudků a maloměštáctví. Chci vidět vás a já vás vidím, jak na tom jste. Vy diskutující. Vy první hoďte kamenem, pokud jste lepší. Lepší lidé. Myslíte, že ten pláč nebyl upřímný, když končila s divadlem ? Myslíte, že její životní snaha pomáhat nebyla upřímná, když se chtěla stát zdravotní sestrou nebo když moderuje Poštu pro tebe nebo pořady pro ženy ? Jste tak pyšní a tak málo víte. Ale jakým způsobem soudíte sami budete souzeni.

Ladislav 14.1.2021 19:14 (!) reagovat 35 + - 15

Odpověď Tomovi

Nesuďte podle zdání, ale suďte spravedlivým soudem! - Jan 7/24; Boží hněv se zjevuje z nebe proti každé bezbožnosti a nepravosti lidí, kteří svou nepravostí potlačují pravdu. - Římanům 1/18; ...ženy zaměnily přirozený styk za nepřirozený a stejně i muži zanechali přirozeného styku s ženami a vzplanuli žádostí jeden k druhému, muži s muži provádějí hanebnosti a tak sami na sobě dostávají zaslouženou odplatu za svou scestnost. - Římanům 1/26,27 /// Paní Janečková se hlásí ke katolické církvi. Tato církev však bohužel nevede věřící k tomu, aby četli a studovali Bibli. Bůh odsuzuje homosexuální a další sexuální úchylky a zvrácenosti. V rozporu s Biblí, v rozporu s Božími příkazy se Ester Janečková např. aktivně zúčastňuje například ostudných a hanebných průvodů "pride"...

Tom 14.1.2021 23:58 (!) reagovat 4 + - 29

Bůh má pochopení, pokud se snažíte o nápravu, jeli to možné a neodsuzuje. I když tím není jistě nadšen, ale hněv na Vás seslat může. Všichni jsou stvoření boží, nezapomínejte na to. Vezměte si třeba některé archanděly, kteří měnili pohlaví při vtělení , téměř jak se jim zachtělo. Chcete říct, že ten pláč byl zdání ? Dogmatická církev- katolická se má ještě hodně co učit. Potrvá to ještě několik stovek let, než opustí těžce zakořeněná dogmata.

Ladislav 15.1.2021 9:02 (!) reagovat 24 + - 9

Vy, Tome, bohužel

na Boží sdělení nedbáte, ignorujete je. Jinak byste podpořil citovaná Boží slova v mém příspěvku - viz Bible, Jan 7/24 a Římanům 1/18, 26, 27. Bůh všechny lidi miluje a chce, aby se lidé řídili Božími příkazy - Boží Desatero a další příkazy z Nového zákona, které lidem přinesl Ježíš Kristus - nikomu zlo neoplácejte zlem, nemstěte se atd. atd. Pláč nebyl zdání. Když se však lidé Božími příkazy neřídí, přivolávají na sebe Boží tresty. Propagace a podpora sexuálních úchylek a zvráceností LGBT JSOU V ROZPORU s Božími nařízeními. Paní Janečková svou účastí na průvodech "pride" viditelně Boží příkazy ignoruje. Katolická církev před X stoletími s neskutečnou drzostí vypustila z Božího Desatera 2. Boží přikázání - Boha si ničím nezobrazíš..., pro dodržení počtu deseti přikázání rozdělila poslední Boží přikázání na dvě. Porovnejte si Boží Desatero v Bibli se zmrzačeným desaterem v katolickém katechismu. Přeji ze srdce upřímně nám všem lidem, ať během svého pozemského života upřímně usilujeme o myšlení, mluvení a konání v souladu s nepřekroucenými Božími pravidly, ať na Božím spravedlivém soudu obstojíme.

Yarda 18.1.2021 17:29 (!) reagovat 0 + - 0

Myslite Prikazani, nikoliv Narizeni - ze ?

Prectete si papezske encykliky za poslednich 50. let. Kolik z nich jde proti "duchu" Bible ?

první ‹ předchozí 1 2 3 poslední

Související