iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
29. 5. 2018
18:10 na ČT2

1 2 3 4 5

72 hlasů
66412
zhlédnutí

A člověk stvořil robota

Časosběrný dokument o výstavbě nové moderní budovy ČVUT a chytrých mozcích v ČR.

64 min | další Vzdělávání »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

Milan 9.6.2018 12:04 (!) reagovat 1 + - 0

Vím, že nic nevím

Pěkná ukázka moderní české žurnalistiky. Mnoho dojmů, málo pojmů.

V.K. 5.6.2018 23:48 (!) reagovat 14 + - 7

Neobjektivita

Dokument je de facto o budování CIIRCu z pohledu prof. Maříka, kterého kritizují představitelé 3 fakult ČVUT, z nichž dvě (FEL a FJFI) patří k nejpřednějším vědeckým pracovištím v ČR. Bohužel vůbec neřeší, jaké další dopady na ČVUT a jeho součásti stavba toho baráku měla (tj. co to ČVUT stálo). Uslyšíte jen Maříkovu kritiku, což je silně neobjektivní. Nikdo se zjevně nesnažil ověřovat fakta a realitu. Od ČT je to fušeřina. V 1. hodině je zmíněna schůze, kde bylo cílem odvolat rektora ČVUT, důvodem byly problémy s rozdělováním peněz, personální politika (odvolávání a nahrazování lidí, problémy s SÚZ) a další sporné věci, za které byl pan ex-rektor kritizován, ne CIIRC. Chápu, že někteří lidé jsou nespokojeni s tím, že ex-rektor Konvalinka loni neobhájil svůj post a potřebují kopat do protistrany a ideálně to rozmazávat v médiích. Nechápu, proč by k tomu ale měla sloužit ČT a vysílat marketingový materiál Maříka.

JC 6.6.2018 12:23 (!) reagovat 2 + - 2

co to je neobjektivita?

Předně nejsem z ČVUT, vnitřním mezilidským vztahům této instituce nerozumím a ani nechci rozumět. Dle mého názoru jakýkoliv časosběrný dokument chce jen ukázat složitost cesty k nějakému dílčímu cíli. A to se povedlo, z toho co jsem viděl je pro mě vítězem celá ČVUT. Vybudovat takové pracoviště (materiálně i personálně) není nic jednoduchého. Na ČVUT jsou a byli lidé, kteří to uměli a umí (+!). A že jsou na dílčí věci různé názory, to je snad normální!! Dokument tedy není jenom poctou pro prof Maříka.
K provozu: Nalezení rovnováhy (finanční a personální) mezi úzce zaměřeným výzkumem a chodem celé univerzity je složité a určitě tomu nepomůže pletichaření a silácká gesta degradující řadu poctivých lidí v centru, na fakultách i akademickém senátu. Přeji chladné hlavy a nedegradujte se před okolím a svými studenty.

Hynek Gloser 5.6.2018 6:38 (!) reagovat 18 + - 11

velká pocta velkému úsilí

Jsem jako absolvent ČVUT hrdý na existenci CIIRC, jako emeritní kvestor Západočeské univerzity jsem se podílel na realizaci VaVpI projektů ZČU a vím z vlastní praxe jak je to složité a náročné. Pane profesore Maříku, Vám a celému vašemu týmu patří čest a sláva. Filmovému týmu děkuji za úspěšný pokus zdokumentovat složitost projektu, který je spojený s Výstavbou a výzkumem. Díky

4.6.2018 14:43 (!) reagovat 0 + - 0

Příspĕvek byl smazán kvůli porušení pravidel diskuse.

Lukas 29.5.2018 23:11 (!) reagovat 3 + - 6

Ak by tam nedali tie politicke bullshity, tak by to bol celkom pekny dokument.

Související