iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
2. 6. 2020
21:00 na ČT2

1 2 3 4 5

19 hlasů
32161
zhlédnutí

Místa ticha

Nacistická brutalita proměnila živé české vesnice v místa trvalé bolesti. Dokument o tragických osudech dalších českých osad na samém konci války.

52 min | další Dokumenty »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...
odkaz na video zhasnout pomoc zvukový popis

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

Romano Bongo 3.6.2020 22:46 (!) reagovat 8 + - 5

Off-topic

Vsimli jste si nekdo ze ve 4. minute hraje na pozadi znelka islandskeho serialu V Pasti?

MUDr Antonín Janák 3.6.2020 17:38 (!) reagovat 4 + - 3

V té době nebyl podstatnou osobou těchto zločinů nikdo jiný, než Hitler a nacisté - nepočítaje ty,

co se v Československu narodili a zde vystudovali školy. A v řadách StB pak páchali zlo dále. Ale stále mezi námi jsou, tehdejší své zločiny (za které nebyli po roce 1989 souzeni, natož popraveni) "omlouvají" ve stylu: "My nic - to oni..." ---- Ale že za těmi "oni" šli všichni "my", kromě těch, co skončili v koncentráku, o tom ani hláska ..................................................................... Už chybí jen aby ve svých hospodách zapěli "Deutschland, Deutschland, über alles" nebo "Wir sind A.... H...... Junge, wir sind Kinder Drittes Reich..." - dodnes žijeme my, kterým ta germánská sebranka více, než uškodila, zničila část rodiny... Vystěhovala naše dědy a otce ze Sudet, aby ve Středních Čechách začínala od nuly... A už po 1. světové válce se začalo to zlo germánské rodit...

Ivana 3.6.2020 12:10 (!) reagovat 7 + - 1

Neznalost

Právě jsem si z archivu přehrála dokument Místa ticha a jsem udivena vlastní nevědomostí. Bydlím nedaleko Lidic a ty zná každý, dokonce jsem ještě ročník, který na ZDŠ zažil besedy s Lidickými ženami. Ležáky zná také každý. Mám povědomí i o Malínu, protože část rodiny žila na Volyni a i v Malíně bydlelo vzdálenější příbuzenstvo.
Je moc dobře, že vznikl tento dokument. Důstojná vzpomínka na zbytečné oběti. Podle seznamu na konci filmu je vidět, kolik událostí se odehrálo až na samém konci války.
Děkuji všem, co na dokumentu pracovali a hlavně pamětníkům za bolavé vzpomínání.

Marek Kovarik 3.6.2020 7:15 (!) reagovat 7 + - 7

Prosím, připomínejte mladým co zde Němci napáchali. A opět jsme v jejich područí, tentokrát ekonomickém. Je mi smutno v jakém je naše společnost stavu, a jak se překrucují dějiny.

Dennis Olley 3.6.2020 0:05 (!) reagovat 5 + - 3

Až válka naučí lidi vážit si míru.

Sice ne napořád, ale každý rok, každé desetiletí bez světové války je prima. Musím pochválit, že jde snad o první dokument na ČT, kde myslím jen 1x v komentářích zaznělo, že něco spáchali nacisté (v dokumentech z Německa či financovaných EU se prakticky vyskytují jen „nacisté”, zřejmě odněkud z Marsu nebo nevím), naopak mnohokrát byli správně jmenováni Němci. Škoda nadpisu, protože nacistická brutalita přesně nespecifikuje národ, který se dané brutality dopustil. Již za Velké války (WWI) se totiž Němci chovali např. v Belgii bestiálně a tehdy v žádném případě nebylo Německé císařství v rukou nacionálních socialistů (nacistů) z NSDAP. Nejsmutnější na podobných dokumentech je, k jakému odkazu se dnes Němci, kteří mají tyto hrůzy na svědomí hlásí. Odvrací se od Izraele, od Židů, kterým nejvíc ublížili a se stejnou zaslepeností bez ohledu na sousedy prosazují jen své ekonomické a politické zájmy (společná diplomacie EU = Berlína, např. já také nevěřím Íránu a nepřeji si, aby byl podporován stejně jako Palestinci, kteří za € vyplácejí teroristy), třeba jen svoji zelenou politikou brání druhým, aby si vybudovali energetickou síť dle svých potřeb, v případě ČR jádro (chytře přes stižení financování, kdy sami jsou díky plynu závislí na Rusku a pálí hnědé uhlí až by člověk brečel). Podobné chování nemusí do budoucna znamenat nic jiného než další konflikt. Bohužel se nevyplnili sny mnohých lidí, že národy jsou pryč, nejsou, jsou tu a důkazem je stále agresivnější Čína, které se slabá EU není schopna vůbec postavit. Kde jsou hrdinové, kde jsou lidé, kteří by skutečně mohli nést odkaz těch, kteří za WWII trpěli?

Pet 2.6.2020 22:28 (!) reagovat 9 + - 2

Dík

Dík hlavně za ten seznam na konci pořadu.Chci to vše objet na motorce.

Související