iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
30. 3. 2009
21:30 na ČT1

1 2 3 4 5

101 hlasů
13891
zhlédnutí

Reportéři ČT

Socha Tarase Ševčenka — Volba slovenského prezidenta — Vytunelování družstva Hutmanka

37 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Socha Tarase Ševčenka

  1:01 do playlistu

  Socha Tarase Ševčenka
  Už jsme si mysleli, že pryč jsou doby, kdy se odhalovaly sochy a pomníky kvůli soudružským státním návštěvám. Teď se ale podobné časy vrátily na Prahu 5: na stejném náměstí, kde kdysi stával legendární sovětský tank s číslem 23, přes noc vyrostla socha ukrajinského básníka Tarase Ševčenka. A to vpředvečer návštěvy ukrajinského prezidenta Viktora Juščenka. Nemilovaný tank na soklu vydržel několik desetiletí, otázka je, jak se dlouho udrží socha. Úřady totiž nepostupovaly zrovna předpisově. Ceremoniál natáčel reportér Lukáš Landa.

 • Volba slovenského prezidenta

  10:31 do playlistu

  Volba slovenského prezidenta
  V sobotu budou voliči na Slovensku rozhodovat o novém prezidentovi. Z peletonu kandidátů postoupil do druhého kola dosavadní prezident Ivan Gašparovič a jeho největší konkurentka, Iveta Radičová. Po prvním kolem byl mezi nimi rozdíl devět procent, což je těsnější výsledek než se čekalo. A vcelku klidná volební kampaň se tak v posledních dnech zostřuje. Oba kandidáti a jejich partneři poskytli exkluzívní interview reportérce Martině Krajčírové.

 • Vytunelování družstva Hutmanka

  20:29 do playlistu

  Vytunelování družstva Hutmanka
  Před soudem se dnes opět řešila kauza manažerů slavného H-systému, který lidem sliboval dostupné bydlení. Kvůli podezření z podvodu jim hrozí roky vězení. Organizátoři podobně obrovského tunelu v pražském bytovém družstvu Hutmanka jsou na tom lépe. Nikdo z nich nikdy před soudem nestanul. A to přesto, že družstevníci možná kvůli nim přijdou o byty, které svépomocí roky budovali. Případem se zabýval reportér David Havlík.

Přehrát vše

Související