iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
17. 2. 2020
21:50 na ČT1

1 2 3 4 5

26 hlasů
39365
zhlédnutí

Reportéři ČT

Chybička za miliardu — Devět let po Kaddáfím — Pomáhají hudbou

37 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Chybička za miliardu

  1:00 do playlistu

  Chybička za miliardu
  V největší restituční kauze stojí před pražským městským soudem tři úředníci. Měli přiznat dědicům nárok na pozemky v hodnotě přes miliardu korun. Dnes už víme, že tento nárok nebyl oprávněný, stát jim majetek neměl vydat. Soud případ neřeší jako sofistikovaný podvod, ale jako chybu. Jak ale k této chybě došlo? Dědicové nebyli nikdy obvinění. Jsou to vesměs staří lidé bez právního vzdělání. V jednání s úřady je zastupoval vlivný advokát s kontakty na známé postavy pražské zákulisní politiky - Tomáše Hrdličku a Romana Janouška. Ti také měli z chybné restituce největší prospěch. Před soudem ovšem nestojí. Natáčely reportérky Jana Neumannová a Adéla Paclíková.

 • Devět let po Kaddáfím

  19:49 do playlistu

  Devět let po Kaddáfím
  Právě před devíti lety začala v Libyi revoluce, která nakonec svrhla vládu dlouholetého diktátora Muammara Kaddáfího. Libyjci doufali, že přijde nová naděje. Místo toho mají dnes zemi rozvrácenou válkou a chaosem. Země je rozdělená mezi dvě znesvářené vlády podporované ze zahraničí. Do Libye je dnes těžké se dostat, novinářkám Lence Klicperová a Markétě Kutilové se to podařilo a natáčely přímo v obleženém Tripolisu, o který obě strany svádějí těžké boje.

 • Pomáhají hudbou

  27:57 do playlistu

  Pomáhají hudbou
  Nadační fond Harmonie působí na pražských školách a pomáhá dětem, aby získaly zadarmo hudební vzdělání. Program je určen pro rodiče, kteří by dětem nákladného koníčka nemohli zaplatit. Děti se nejenže učí hrát na nástroje, ale dokonce i vystupují na koncertech a cestují po světě. V nové partě získávají sebevědomí, které jim předtím chybělo. Natáčela Jolana Matějková.

Přehrát vše

Související