iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
20. 5. 2019
21:20 na ČT1

1 2 3 4 5

19 hlasů
35701
zhlédnutí

Reportéři ČT

Bez trestu — Když jídlo zabíjí — Všechny barvy Orloje

41 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Bez trestu

  0:54 do playlistu

  Bez trestu
  Podezřelé transakce, jejichž prostřednictvím byly z pražského dopravního podniku vyvedeny stamiliony korun, skutečně probíhaly. Byly to ale obyčejné obchody, nikoliv trestný čin. S tímto závěrem uzavřel zatím nepravomocně soud takzvanou jízdenkovou kauzu, na kterou skoro před osmi lety jako první upozornili Reportéři ČT. Jaké jsou v kauze důkazy a proč soud k překvapivému závěru došel? Natáčel Hanuš Hanslík.

 • Když jídlo zabíjí

  15:20 do playlistu

  Když jídlo zabíjí
  Mají nemoc, která způsobuje, že jídlo je pro ně jed. Zhruba sedm set dětí a dospělých v Česku je odkázáno na speciální dietu, z běžných potravin nemohou prakticky nic. Takzvaná nízkobílkovinná dieta je finančně nákladná, měsíčně vyjde na tisíce. A přestože je pro ně zároveň jediným lékem, pojišťovny ji neproplácejí. Proč musí bojovat nejen se svou nemocí, ale i s úředníky? Podívejte se na reportáž Anety Snopové.

 • Všechny barvy Orloje

  29:53 do playlistu

  Všechny barvy Orloje
  Pražský orloj je s více než šesti set letou historií nejstarším funkčním orlojem na světě a národní kulturní památkou nejvyšší kategorie. V uplynulém roce prošel velkou rekonstrukcí a před osmi měsíci ho pražský magistrát slavnostně představil veřejnosti. Následovalo ovšem zděšení odborníků, kteří zjistili, že astronomická deska ciferníku je namalována špatně. Orloj kvůli tomu ztratil některé ze svých unikátních funkcí. Před několika dny začal magistrát orloj přemalovávat. Jak to dopadne tentokrát? Podívejte se na reportáž Stáni Raupachové.

Přehrát vše

Související