iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
19. 6. 2017
21:55 na ČT1

1 2 3 4 5

14 hlasů
23078
zhlédnutí

Reportéři ČT

Více než soud — Nebezpečná hra na vojáky III — V zámku a v podhradí

40 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Více než soud

  1:03 do playlistu

  Více než soud
  Před měsícem jsme vysílali reportáž o zajišťovacích příkazech - nástroji finanční správy, který by měl ve výjimečných případech zajistit majetek daňových podvodníků, kteří se ho snaží skrýt. Jak jsme ale ukázali, v mnoha případech se daňová správa spletla a zlikvidovala i poctivé podnikatele. Upozorňuje na to Nejvyšší správní soud, který si zároveň stěžuje, že finanční ředitelství se jeho rozsudky neřídí a postižení se nemohou domoci spravedlnosti. Po naší první reportáži se se stejnými zkušenostmi ozvali i další podnikatelé. Natáčeli Jana Neumannová, Tereza Strnadová a David Macháček.

 • Nebezpečná hra na vojáky III

  16:45 do playlistu

  Nebezpečná hra na vojáky III
  Loni na podzim vypadal případ jasně. Martin Holkup, člen paravojenské skupiny, vyhrožoval v naší reportáži politikům. V listopadu za to dostal u okresního soudu v Písku podmínečný trest na osm měsíců. Dnes je ale situace jiná, minulý týden ho odvolací krajský soud obžaloby zprostil v plném rozsahu. Proč? Odpověď uvidíte v reportáži Lukáše Landy.

 • V zámku a v podhradí

  27:22 do playlistu

  V zámku a v podhradí
  Zámeček v pražských Petrovicích je kulturní památka, která už desítky let chátrá. Její majitelka, která zámek dostala v restituci, je záhadná osoba, která se ukrývá před světem a nekomunikuje. Památka stojí na lukrativních pozemcích, které mají hodnotu za stovky milionů korun, a pokud by zámek spadl, daly by se využít pro nějaký developerský projekt. V kontrastu s jejím přístupem se chová majitel hradu Kokořín Jarmil Špaček. Chce zachránit i zdevastované podhradí, které bylo za První republiku lázeňským areálem. Více reportér David Vondráček.

Přehrát vše

Související