iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
30. 1. 2017
20:45 na ČT1

1 2 3 4 5

60 hlasů
47941
zhlédnutí

Reportéři ČT

Ministerské počty — Vysoká hra o Nikulina — Osamělý tanečník

42 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Ministerské počty

  0:58 do playlistu

  Ministerské počty
  Za třináct let jsme od politiků schytali hodně urážek. Ale ministr financí Andrej Babiš je všechny hravě překonal: podle něj jsme zkorumpovaná pakáž. Podobný výrok nemá v právním státě místo bez předchozího rozsudku a nemůže si ho dovolit ani sebemocnější politik. I když se mu nelíbí, že informujeme o jeho střetu zájmů. Už za několik dní začne platit zákon, který ministrům zakazuje obchodovat se státem. V reportáži Jany Neumannové ukážeme, o jak velké objemy peněz by mohl přijít Agrofert, pokud jej Andrej Babiš nepřevede například do svěřenského fondu.

 • Vysoká hra o Nikulina

  13:49 do playlistu

  Vysoká hra o Nikulina
  Minulý týden mělo městské státní zastupitelství navrhnout, co s Jevgenijem Nikulinem, zatčeným v říjnu v Praze na žádost americké FBI. Soud v San Francisku má projednat jeho obžalobu, podle které se dopustil pěti trestných činů, spojených s hackerským útokem na americké firmy. Vydání do Ameriky se snaží zabránit ruská vláda. Proti Nikulinovi se najednou objevilo obvinění i v Rusku a česká justice je pod dvojím tlakem. Nakonec ale půjde o politické rozhodnutí, které spadá do kompetence ministra spravedlnosti. O mezinárodní případ se zajímala redaktorka Aneta Snopová.

 • Osamělý tanečník

  25:25 do playlistu

  Osamělý tanečník
  Před jednadvaceti lety se v Praze otevřel Tančící dům, naše nejslavnější novodobá stavba. Jeho spoluautor Vlado Milunič si ale slávy moc neužívá. Místo práce na atraktivních zakázkách shání peníze na záchranu svého ateliéru, mezi architekty postupně ztrácí přátele a cestu z nouze hledá, kde se dá. Co se stalo, že místo hvězdné kariéry přišel pád? Odpověď hledá reportér David Macháček.

Přehrát vše

Související